Tuusniemi RN 19.9.2020

Tuomari: Paula Rekiranta (44 kpl)


PU 1 SERT *FI MVA* VSP Gwenda Easy Lover
PN 1 SERT ROP Helskon Rakel
PU 2 VARA-SERT Susadan Pax PN 2 Susadan Ylva
PU 3 Pm Quality's Twist And Shout PN 3 VARA-SERT Susadan Rhapsody In Blue
PU 4 Pirpanan Black Wizard PN 4 Susadan Pus Pus
VSP-VET Pirpanan Black Wizard ROP-VET BIS 4 Susadan Ylva
ROP-kasvattaja BIS 1 Susadan kennel  
   

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Kiitäjän Gamu
(Gwenda Easy Lover - Kiitäjän Charlotta)
2 Pirpanan Healing Love
(Smartteams Hobbit – Pirpanan Faithful Friend)

Junioriluokka

ERI 1 SA Kivivuoren Sebastian
(Kell Zadig – White Coastal Black Daisy)
ERI 2 SA Helskon Nestori
(Sunland Show Time Warrior – Helskon Vanessa)
ERI 3 Pilvikirsikan Suklaamuru
(Leigh-Hi’s Oh My Fulfillrd Dream - Pilvikirsikan Kullannuppu)
EH 4 Bluemeadow's Look At Me N' Kiss My Ass
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie)
EH Pohjarinteen Apo
(Shelteam Levi’s Online – New Spices Happy Spicy Surprise)

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT Susadan Pax
(Susadan Louis – Susadan Kiss Kiss)
ERI 2 LT&LV&EE&BALT JMVA Old Solar Sambiya Unkas
(Frenja Hitman – Valerina Ross Driadella)
H Mintolan Jamie
(Usvatar Dominic – Mintolan Skye)

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT *FI MVA* VSP HeW-19 HeJW-19 Gwenda Easy Lover
(Shelridge Severin – Gwenda Sirius)
ERI 2 SA Onnenpisaran Zisukas Zorro
(Onnenpisaran Ihmemies – Onnenpisaran Mainio Mimmi)
ERI 3 SA Amarantes Pirate Picotee
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Amarantes Hima Laya)
ERI 4 Mintolan Mario
(Cimillan Batman – Mintolan Patricia)
EH Mintolan Sonic
(Cimillan Batman – Mintolan Patricia)
EH Myhappiness Pocket Full Of Rainbows
(Ketrin's Pepperoni - Myhappiness Hey Good Looking)
EH Pilvikummun Brad's Black Prince
(Pikikuonon Brad Pitt - Dreamlook Joyful Jewel)
H Bernoban Tähtilampun Alla
(Alittle Romance Liceliette – Bernoban Boogie-Woogie)

Valioluokka

ERI 1 SA PU 3 FI&EE&LV MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion)
ERI 2 FI&EE MVA Scandyline Topaz In The Ring
(Lyckoshellans Once In A Way – Scandyline My Fair Lady)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 4 VSP-VET FI MVA LT&LV&EE&BALT JMVA BALTJV-13 HeJW-13 LTJV-14 Pirpanan Black Wizard
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie)
ERI 2 C.I.B FI&EE&LV&RU MVA EE&LV&LT&BALT VMVA LVV-17 BALTVV-19 HeVW-19 Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven)


Nartut

Pentuluokka

1 Toivesadun Nukke Neiti
(Alittle Romance Liceliette - Toivesadun Auringon Kukka)
2 Kangasvuokon Tähti Safiiri
(Huisin Journey To Glory – Marvitholl Kharisma)
3 Pirpanan Heart Of Gold
(Smartteams Hobbit – Pirpanan Faithful Friend)

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT Susadan Rhapsody In Blue
(Pikikuonon Love Sadun - Susadan Amber Queen)
ERI 2 SA Susadan Rock N Rose
(Pikikuonon Love Sadun - Susadan Amber Queen)
ERI 3 SA Helskon Nicole
(Sunland Show Time Warrior – Helskon Vanessa)
ERI 4 Bernoban Hymyn Sininen Aarre
(Pilvikummun Sininen Aarre – Bernoban Jolita)

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 4 Susadan Pus Pus
(Susadan Louis – Susadan Kiss Kiss)
EH 2 Jasmirin Priscilla
(Genitas Prince Of Whitehaven - Jasmirin Michelle)
EH 3 Bluemeadow's I Said Ooops-A-Daisy
(Amarantes Quick Liqueurice – Ketrin’s Denise)

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT ROP Helskon Rakel
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Helskon Beatrix)
ERI 2 SA Moorwood Special Neckline
(Louanda Time After Time - Moorwood Special Bracelet)
ERI 3 Haloilmiön Ihmetyttö
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Happy Master's Queen Of Hearts)
ERI 4 Smartteams Grand Lady
(Ketrin’s Pepperoni - Smartteams True Lady)
ERI Serannan Aamunkaste
(Pikikuonon Love Sadun – Nicaro’n Anceliga)
EH Nicaro'n Diana
(Silimen Usvametsän Prinssi – Amarantes Envy Me)
EH Sheepwhisper's Shadow Sound
(Mintolan Luke - Sinisilkin Salaisuuksien Varjo)
EH Toivesadun Haaveiden Helmi
(Dash'ing Optimistic Oliver – Toivesadun Auringon Kukka)
H White Coastal Black Daisy
(Lyckoshellans Once In A Way - White Coastal Blue Tiara)

Valioluokka

ERI 1 SA C.I.B. LV&LT&BY&RO&RO GR MVA LT&LV&EE&MD GR&MD&BALT JMVA SIV-20 Riverline Celebration
(Kell Zadig – Scandyline Ode To Love)
ERI 2 C.I.B FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 2 ROP-VET BIS-VET 4 C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 V-15 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush)


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 1 kennel Susadan