Helsinki KV 13.9.2020

Tuomari: Satu Ylä-Mononen (32 kpl)


PU 1 CACIB ROP Kuunhohteen Houkutus
PN 1 CACIB VSP Kuunhohteen Kaunotar
PU 2 VARA-CACIB Huisin Journey To Glory PN 2 Karvakedon Luna
PU 3 SERT Marvitholl Chief PN 3 SERT *FI MVA* New Spices Dreams Of Blueberry
PU 4 VARA-SERT Black Sara's Spirit Ralf PN 4 VARA-SERT Tähtikaaren Ainutlaatuinen Lady
VSP-VET Foula’s Secret Who ROP-VET Karvakedon Luna

ROP-kasvattaja Huisin kennel

 

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 Kuunhohteen Kookospähkinä 
(Celtsdale Coming Attraction – Merry Moonray’s Midnight Sun)

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 3 SERT LV&EE JMVA BALTJV-19 Marvitholl Chief 
(Marvitholl Los-Angeles – Marvitholl Cio Cio San)
ERI 2 SA PU 4 VARA-SERT Black Sara's Spirit Ralf 
(Quashee Mind Urown Glitznglama - Black Sara’s Lotus Spirit)
ERI 3 Today's Fake News 
(Deep Illusion’s Noname – Today’s Black Peony)
EH 4 Huisin Royal Sensation 
(Memus Professor Higgins – Huisin You Raise Me Up)
H Collyshet's Nero 
(Lord Of The Storm From Lavika – Sobelkustens Uptown Girl)

Avoin luokka

ERI 1 HeJW-18 Moorwood Special Gold Dust 
(Louanda Time After Time – Moorwood Flaming Goldilock)
ERI 2 MEDITV-18 Lyckoshellans Victory 
(Lythwood Triple Trouble – Lyckoshellans Lovely Moment)

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA LV&EE JMVA LVJV-16 LTV-19 Kuunhohteen Houkutus 
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress)
ERI 2 SA PU 2 VARA-CACIB FI&EE MVA HeW-18 Huisin Journey To Glory 
(Kell Zadig – Satulinnan Adorable Amy)

Veteraaniluokka

ERI 1 VSP-VET Foula’s Secret Who 
(Lacewood The Star Trooper – Foula´s Black Blizzard Of Monty)


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT Tähtikaaren Ainutlaatuinen Lady 
(Huisin Journey To My Life – Bluemeadow’s Yo-Yo Bitches I Take It All)
ERI 2 SA Dreamhill Believe In Love 
(Onnenpisaran Mahtava Miete - Dreamhill What A Lovely Story)
ERI 3 Kuunhohteen Pistaasipähkinä 
(Celtsdale Coming Attraction – Merry Moonray’s Midnight Sun)
EH 4 Huisin Royal Future 
(Memus Professor Higgins – Huisin You Raise Me Up)
EH Sprinttiina 
(Amigo – Mustan Helmen You’re My Heart)
H Snowglow's Tears Go By 
(Snowglow's Echo Of The Ocean – Bumtsi Bum Hot And Sweet)

Nuorten luokka

ERI 1 Ihmetassun Diva With Dazzling Wings 
(Starsong Wildcat Smile - Ihmetassun Illusion Of Gaia)
ERI 2 Today's Diamond In The Sky 
(Deep Illusion’s Noname - Today's Black Peony)
EH 3 Today's The Sound Of Blue 
(Deep Illusion’s Noname - Today's Troublemaker)
EH 4 Snowglow's Sunshine Of My Life 
(Pegaso - Snowglow's Glimmer Of Hope)

Avoin luokka

ERI 1 SA Neat Dream Boiling Beauty 
(Onnenpisaran Mieletön Meno – Tulihännän Kullanmuru)
ERI 2 Celeritas Corticera 
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Bumtsi Bum Year Of The Snake)
ERI 3 Huisin Xtremely Lovable 
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Huisin Adorable Miracle)
ERI 4 CY JMVA Ihmetassun Illusion Of Gaia 
(Dash'ing Optimistic Oliver - Peltsun Direx-Happy Honey)
ERI Taskudyykkarin Enni Ensilento 
(Caravan Emerico The Evil Devil – Cerebellum’s Pure Imagination)
ERI Varjoklaanin Taifuuni 
(Carmylie Arctic Nights – Käpäläkoplan Halla)
EH FI AVA Bumtsi Bum Year Of The Snake 
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour – Bigandan Love In Snow)
H Varjoklaanin Revontuli 
(Carmylie Arctic Nights – Käpäläkoplan Halla)

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP FI&EE MVA LV&EE JMVA HeJW-17 Kuunhohteen Kaunotar 
(Kamajakin Raisu Mies – Kuunhohteen Aamunkoi)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 2 ROP-VET C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA FI AVA FI AVA-H LVV-16 Karvakedon Luna 
(Mainland's Powerpoint - Karvakedon Bango)
ERI 2 SA PN 3 SERT *FI MVA* New Spices Dreams Of Blueberry 
(Blomlane’s True Blue – White Coastal Little Black Bonsai)


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Huisin