Riihimäki KV 1.9.2019

Tuomari: Marie Petersen, Tanska (45 kpl)


PU 1 CACIB ROP Kuunhohteen Houkutus
PN 1 CACIB VSP Vicway Kiss Bang Run
PU 2 SERT VARA-CACIB Fullmoon Diamonds Hamlet PN 2 VARA-CACIB Karvakedon Luna
PU 3 Scandyline Topaz In The Ring PN 3 Lemmikkipolun Felicia
PU 4 Genitas Prince Of Whitehaven PN 4 SERT Varjoklaanin Taifuuni
  VARA-SERT Smartteams Grand Lady
ROP-VET Genitas Prince Of Whitehaven VSP-VET Dash'ing Ideal Impression
ROP-kasvattaja Onnenpisaran kennel  

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Old Solar Sambiya Unkas
(Frenja Hitman – Valerina Ross Driadella)

Junioriluokka

ERI 1 Onnenpisaran Oiva Osuma
(Bluemeadow’s Q-Man’s Hug N’Kisses – Onnenpisaran Miellyttävä Martta)
ERI 2 Ihmetassun Neo Solaris
(Kamajakin Raisu Mies - Ihmetassun Charlotte)
ERI 3 Diamond Black Prince
(Lovesome Black Prince – New Moon Iz Grafskogo Pomestija)

Nuorten luokka

ERI 1 Dreamhill You Make Me Happy
(Dreamhill This Is My Cole – Lähderinteen Adalmiina)
EH 2 Pilvimarjan Mikkelsplass
(Sunborne Brilliant Black Bourgogne - Pilvimarjan Todellinen Prinsessa)

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 2 SERT VARA-CACIB Fullmoon Diamonds Hamlet
(Bosom Buddy's Unawatuna – Bernoban Hiuspinni)
EH 2 FI MVA Bridemoor's Shining Blue
(Lyckoshellans Once In A Way – Cadinan Rhianna)
EH 3 LT JMVA Merry Moonray's Special Edition
(Kell Zadig - Merry Moonray’s Model Of Prada)
EH 4 FI MVA Myhappiness Just Got Lucky
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray)

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA LV&EE JMVA LVJV-16 LTV-19 Kuunhohteen Houkutus
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress)
ERI 2 SA PU 3 FI MVA Scandyline Topaz In The Ring
(Lyckoshellans Once In A Way – Scandyline My Fair Lady)
ERI 3 SA FI&EE MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion)
ERI 4 FI&RU MVA EE JMVA Onnenpisaran Mahtava Miete
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen)
ERI FI&SE&EE&LT MVA Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella)
ERI FI&EE&LV MVA Golden Rose Charming Knight
(Goodtimes Blazin' Hot Moments – Golden Rose Flame Of Fire)
ERI FI&EE&LT MVA Huisin Corona Borealis
(Lundecock’s Traveling Man – Satulinnan Sirius)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 4 ROP-VET C.I.B FI&EE&LV&RU MVA EE VMVA LVV-17 Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven)


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Flaming Snow's Gosh All Eyes On This Girl
(Huisin Journey To Glory - Flaming Snow's Be The One For Me)
2 KP Revonhännän Mustapippuri
(Blenmoon Midsummer Drummer – Blenmoon Blue Ella)

Junioriluokka

ERI 1 EE JMVA Onnenpisaran Olivia Omenankukka
(Bluemeadow’s Q-Man’s Hug N’Kisses – Onnenpisaran Miellyttävä Martta)
ERI 2 Nice Try None Of Your Business
(Shadeland Wind Beneath My Wings - St. Kilda’s Dreamside)
ERI 3 Usvasaaren Andalusia
(Richmaus Lucky Man – Pähkinäpolun Felicia)
EH 4 Kuunhohteen Supersöpö
(Fifty Shades Darker Fulfilled Dream –Cardiwe’s Don’t Judge Me)

Nuorten luokka

ERI 1 SA VARA-SERT Smartteams Grand Lady
(Ketrin’s Pepperoni - Smartteams True Lady)
ERI 2 LT JMVA Huisin Adorable Jewel
(Kell Zadig - Satulinnan Adorable Amy)
ERI 3 Dash'ing Xanthous Xenia
(Copperville Francesco Bernoulli - Dash'ing Ideal Impression)
EH 4 Blenmoon Secret Love
(Blenmerrow In The Mood – Blenmoon Black Rose)

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 4 SERT Varjoklaanin Taifuuni
(Carmylie Arctic Nights – Käpäläkoplan Halla)
ERI 2 New Spices Dreams Of Blueberry
(Blomlane’s True Blue – White Coastal Little Black Bonsai)
ERI 3 Myhappiness Pledging My Love
(Ketrin's Pepperoni - Myhappiness Hey Good Looking)
ERI 4 Looney Toonie's Ice Princess
(Zarvo’s Silverblue Sensation – Looney Toonie’s Bridget Jones)
ERI Blenmoon The Memory Of Mistelin
(Blenmerrow In The Mood – Mistelin Sofia)
ERI Celeritas Corticera
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Bumtsi Bum Year Of The Snake)

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP FI MVA LT JMVA LTJV-18 Vicway Kiss Bang Run
(Carmylie Arctic Nights - Vicway Million Dollar Baby)
ERI 2 SA PN 2 VARA-CACIB C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA FI AVA FI AVA-H LVV-16 Karvakedon Luna
(Mainland's Powerpoint - Karvakedon Bango)
ERI 3 SA PN 3 C.I.B FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo)
ERI 4 FI&EE&LV&LT&BY MVA RU&LT&LV&EE&RO&BALT JMVA Pilvimarjan Hope-In
(Blenmoon Black King – Black Shepard´s Finally Fairy)
ERI FI&EE MVA Huisin Joyful Miracle
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Satulinnan Adorable Amy)
ERI FI&EE MVA EE JMVA Onnenpisaran Jalo Justiina
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Onnenpisaran Kultakutri)
ERI FI&EE MVA JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate)
EH FI&EE MVA Flaming Snow's Be The One For Me
(Pikikuonon Brad Pitt – Snowpaw Asio Flammeus)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET FI MVA Dash'ing Ideal Impression
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer)
ERI 2 LT VMVA Dreamhill Piece Of My Heart
(Bridemoor's Sergeant Pepper - Satulinnan Nupun Nella)
ERI 3 C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&RU&BALT MVA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black)


Kasvattajaluokka

KP ROP-kasvattaja kennel Onnenpisaran