Luoto RN 18.5.2019

Tuomari: Birgitta Svarstad, Ruotsi (29 kpl)


PU 1 SERT *FI MVA* VSP Shadeland Wind Beneath My Wings
PN 1 ROP RYP 2 Susadan Iona
PU 2 Copperville Francesco Bernoulli PN 2 SERT Huisin Adorable Beauty
PU 3 VARA-SERT Susadan Lexus PN 3 Myhappiness Apple Of My Eye
  PN 4 VARA-SERT Jeonan Myth Of Stars
VSP-VET Ninas Everything I Am ROP-VET BIS-VET 2 Myhappiness Apple Of My Eye
ROP-kasvattaja Amor’jade kennel  
   

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Dalimattas Lille Digiloo
(Quashee Mind Urown Glitznglama – Dalimattas Lilla Yvonne)

Junioriluokka

ERI 1 Violetdream James Bond
(Usvatar Dominic – Violetdrteam Grace To Aurora)
ERI 2 Violetdream Jack Sparrow
(Usvatar Dominic – Violetdrteam Grace To Aurora)
H Dash’ing Zero
(Shadeland Valse Rustique - Dash’ing Silver Silk)

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT Susadan Lexus
(Shadeland My Days As A King – Susadan Windhaven)

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT *FI MVA* VSP Shadeland Wind Beneath My Wings
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Sommerville Tried N’True)
ERI 2 Amor'jade Prince Of Blue Magic
(Cimillan Batman – Amor'jade Dangerous Daydream)
ERI 3 Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing)
EH 4 Trickteam Dances With Wolves
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks)
H Bumtsi Bum Kind Of Spooky
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Bumtsi Bum Which Witch)

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 FI&SE&EE&LT MVA Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella)

Veteraaniluokka

ERI 1 VSP-VET Ninas Everything I Am
(Blenmerrow Lambada Lets Boogie – Shet Up Heiress Of Time)


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Noopelin Lyyra
(Valerina Ross Boomerang – Noopelin Victoria)

Junioriluokka

ERI 1 Amor'jade So Oh So She’s My Own
(Leigh-Hi’s Oh My Fulfilled Dream - Amor'jade Latoya Toytoy)
ERI 2 Fiksuntähen Sielunhoitaja
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Jeonan Illusions Of Love)
ERI 3 Violetdream Jane Marple
(Usvatar Dominic – Violetdrteam Grace To Aurora)
EH 4 Smartteams Grand Lady
(Ketrin’s Pepperoni - Smartteams True Lady)
H Adrienne Ze Zlaté Hvezdy
(Xero Ze Zlate Hvezdy – Sara Ze Zlate Hvezdy)

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 2 SERT JV-18 RIGAJW-18 Huisin Adorable Beauty
(Kell Zadig - Satulinnan Adorable Amy)
ERI 2 SA Pähkinäpolun Karkki
(Ketrin's Pepperoni - Pähkinäpolun Esmeralda)
ERI 3 SA Dash'ing Xanthous Xenia
(Copperville Francesco Bernoulli - Dash'ing Ideal Impression)
ERI 4 Usvatar Hermione
(Leigh-Hi's Oh My Fulfilled Dream – Usvatar Diorina)
EH Whirling's Get Off My Cloud
(Kråkeslottets Mr Cadillac - Whirling's First Things First)

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 ROP RYP 2 FI MVA Susadan Iona
(Degallo The Name’s Bond - Susadan Amber Queen)
ERI 2 SA PN 4 VARA-SERT Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star)
ERI 3 Amor'jade Hooray I'm A Delight
(Nice Try Dazzling Duff - Amor'jade Diamond Or Dynamite)
EH 4 Amor'jade Pretty Jazz Dancer
(Cimillan Batman – Amor'jade Dangerous Daydream)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 3 ROP-VET BIS-VET 2 FI&NO MVA Myhappiness Apple Of My Eye
(St. Kilda’s That’s The Spirit – Moorwood Caribbean Night Gown)
ERI 2 Bosom Buddy's Lady In Black
(Deep Illusion’s Ajax - Bosom Buddy's Jenifer)


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Amor’jade