Kalajoki KV 21.7.2019

Tuomari: Piia Enlund (66 kpl)


PU 1 VSP Pikikuonon Brad Pitt
PN 1 ROP Sunsweet Lady In Luxury
PU 2 SERT *FI MVA* CACIB Grandgables Wolf Whistle PN 2 CACIB Susadan Iona
PU 3 VARA-CACIB Huisin Journey To Glory PN 3 SERT Susadan Oreo
PU 4 Sunsweet Back To Black PN 4 VARA-SERT Amarantes Vanille Noire
VARA-SERT Pikikuonon Tender Toffee VARA-CACIB Smartteams Fioretta
VSP-VET Pikikuonon Brad Pitt ROP-VET Sunsweet Lady In Luxury
ROP-kasvattaja Susadan kennel  

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Sleepless Evil In The Night
(Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider – Sleepless Ghost Town)

Junioriluokka

ERI 1 SA Gwenda Easy Lover
(Shelridge Severin – Gwenda Sirius)
ERI 2 SA Dalimattas Lille Digiloo
(Quashee Mind Urown Glitznglama – Dalimattas Lilla Yvonne)
ERI 3 Violetdream Jack Sparrow
(Usvatar Dominic – Violetdrteam Grace To Aurora)
ERI 4 Dreamhill You Make Me Happy
(Dreamhill This Is My Cole – Lähderinteen Adalmiina)
EH Kultalan David Beckham
(Shadeland My Days As A King - Pikkupaimenen One More Round)
EH Mei Dan Adidas
(Louanda Time After Time – Mei Dan Purple Rose)

Nuorten luokka

ERI 1 SA VARA-SERT Pikikuonon Tender Toffee
(Khimairan Celestian Diamond – Pikikuonon Sweet Kismet)
ERI 2 SA Violetdream Irresistible Dreamer
(Usvatar Dominic – Violetdream Betty Boop)
ERI 3 Lemmikkipolun Taika-Jim
(Dreamlook Charmer In Black – Lemmikkipolun Sininen Sävel)
T Dash'ing Winning Warrior
(Ketrin’s Pepperoni – Susadan Zoom Zoom)

Avoin luokka

ERI 1 SA Susadan Lexus
(Shadeland My Days As A King – Susadan Windhaven)
ERI 2 SA Susadan Louis
(Shadeland My Days As A King – Susadan Windhaven)
ERI 3 SA Nyans Somebodys Everything
(Sobelkustens Impressive Ice Floe – Sheltiebeautys Amanda Seyfried)
ERI 4 SA Jeonan Restored Fame
(Susadan Fedya – Jeonan Fallen From Stars)
ERI Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing)
ERI Jäpälän Amadeus Aikatouhukas
(Starsong Wildcat Smile – Zelmarian Parfait Amour)
ERI Trickteam Dances With Wolves
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks)
EH Amor'jade Laboom Bangbang
(Käpäläkoplan Hugo - Golden Rose Dream Come True)
EH Shadeland Undeniable King
(Shadeland My Days As A King – Shadeland Now That’s Magic)

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 SERT *FI MVA* CACIB CA MVA EEV-19 Grandgables Wolf Whistle
(Grandgables He Gives Ya Chills – Grandgables Tru Lee Toot Sweet)
ERI 2 SA PU 3 VARA-CACIB FI MVA HeW-18 Huisin Journey To Glory
(Kell Zadig – Satulinnan Adorable Amy)
ERI 3 SA PU 4 FI&EE&LV&LT&BALT&RO&MD MVA LT&LV JMVA MD GR MVA Sunsweet Back To Black
(Kell Zadig – Sunsweet Vera Wang
ERI 4 FI MVA Shadeland Wind Beneath My Wings
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Sommerville Tried N’True)
ERI FI&SE&EE&LV&LT&BALT&BY MVA Ketrin's Pepperoni
(Varerina Ross Double Mirage – Shellrick’s Future Vision)
EH FI&EE MVA LVJV-15 Amor'jade Hooray I'm Dazzling
(Nice Try Dazzling Duff – Amor’jade Diamond Or Dynamite)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 1 VSP VSP-VET C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RO MVA EE&LT VMVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 VV-16 TLNVW-17 PMVV-17 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper)
ERI 2 SA FI&SE MVA HeW-12 HeJW-12 Minitiimin You Make Hearts Sing
(Mybackens Bonny M - Minitiimin Updated Quizz)


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Nice Try None Of Your Business
(Shadeland Wind Beneath My Wings - St. Kilda’s Dreamside)
2 KP Nice Try Naughty Or Nice
(Shadeland Wind Beneath My Wings - St. Kilda’s Dreamside)
3 Villanillan Ti-Ti
(Leylitaz Black Cadillac - Villanillan Living Daylights)
4 Sleepless Time For Miracles
(Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider – Sleepless Ghost Town)
Smartteams Julianna
(Ketrin’s Pepperoni - Smartteams Unique Juliet)

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 3 SERT Susadan Oreo
(Shadeland Light Up The Night - Susadan Euphoria)
ERI 2 Mei Dan Aino Kainen
(Moorwood Simply Personal – Mei Dan Joulu-Rauha)
ERI 3 Bluemeadow's Bow Chica Wow Wow
(Pikikuonon Brad Pitt - Bluemeadow's Reading My Dreams)
ERI 4 Taruaarteen Suvituuli
(Sparks Of The Tempest Easy Lover – Dreamlook Jazzy Image)
ERI Jeonan Unnamed Dream
(Lyckoshellans Once In A Way - Jeonan Heart Full Of Dreams)
ERI Smartteams Grand Lady
(Ketrin’s Pepperoni - Smartteams True Lady)
EH Keijulehdon Syysaamu
(Kamajakin Raisu Mies – Merry Moonray’s Wears Prada)
EH Noopelin Lyyra
(Valerina Ross Boomerang – Noopelin Victoria)
EH Snowpaw Bumblebee
(Snowpaw Fox Mulder - Snowpaw Ana Ribera)
HYL Ketturetku Wilemine Vision
(Amor’Jade Laboom Bangbang - Ketturetku Tina Turner)

Nuorten luokka

ERI 1 SA Usvatar Hermione
(Leigh-Hi's Oh My Fulfilled Dream – Usvatar Diorina)
ERI 2 SA Pähkinäpolun Karkki
(Ketrin's Pepperoni - Pähkinäpolun Esmeralda)
ERI 3 SA LT JMVA Huisin Adorable Jewel
(Kell Zadig - Satulinnan Adorable Amy)
ERI 4 Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star)
ERI Huisin Arctic Kiss
(Carmylie Arctic Nights – Huisin You Raise Me Up)

Avoin luokka

ERI 1 SA Whirling's Head Over Heels
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu - Whirling's Aim Is To Beam)
ERI 2 SA Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star)
ERI 3 Bluemeadow's Yo-Yo Bitches I Take It All
(Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses – Whitefur's Blackwish)
ERI 4 St. Kilda's Dreamside
(St. Kilda's Legend In Time – Macdega Revelry)
ERI Jeonan Painted Dream By Prada
(Pikikuonon Brad Pitt - Merry Moonray’s Prada Princess)
ERI FI MVA Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna
EH Ketturetku Undina Unique
(Request Bright Gold - Ketturetku Tina Turner)

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 CACIB FI MVA Susadan Iona
(Degallo The Name’s Bond - Susadan Amber Queen)
ERI 2 SA VARA-CACIB BY MVA LT&LV&EE&BALT JMVA Smartteams Fioretta
(Genitas Prince Of Whitehaven – Smartteams Unique Juliet)
ERI 3 BY MVA Jeonan Inspired By Gods
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Merry Moonray’s Prada Princess)
ERI 4 FI&LV&LT MVA Pikikuonon All Or Nothing
(Mikko – Pikikuonon Final Desire)
EH LT MVA Ihmetassun Jindalee
(Request Bright Gold – Ihmetassun Charlotte)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET C.I.B FI&EE MVA V-14 PMV-17 Sunsweet Lady In Luxury
(Tachnamadra The Designer – Grandgables Pretty As A Picture)
ERI 2 SA PN 4 VARA-SERT FI&SE AVA FI&SE AVA-H Amarantes Vanille Noire
(Golden Rose Play With Fire – Moorwood Caribbean Blue Lovestory)
ERI 3 SA C.I.B FI&EE&LV MVA RIGAW-18 HeVW-18 Whirling's Aim Is To Beam
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black)
ERI 4 SA C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 V-15 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush)
ERI FI MVA EEVV-16 EEV-16 High-Glade’s Dina Daylight
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Sound’s Sweet Sunny)
EH FI&NO MVA Foxitar Kerttufox
(Helskon Kaleva – Foxitar Opalfox)


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Susadan