Joensuu KV 2.3.2019

Tuomari: Loes Mouchart-Kleingeld, Alankomaat (47 kpl)


PU 1 VSP Genitas Prince Of Whitehaven
PN 1 ROP Whirling's Aim Is To Beam
PU 2 CACIB Copperville Francesco Bernoulli PN 2 SERT CACIB Yazina's Kilt's Kismet
PU 3 SERT VARA-CACIB Susadan Louis PN 3 VARA-CACIB Dash'ing Ideal Impression
PU 4 VARA-SERT Dreamhill You Make Me Happy PN 4 VARA-SERT Stellina Sweets Nougat Girl
VSP-VET Genitas Prince Of Whitehaven ROP-VET Whirling's Aim Is To Beam
ROP-kasvattaja Jeonan kennel  
 

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Kartiosumun Griphus Chip
(Dash’ing Optimistic Oliver - Violetdream Dazzling Dame)

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 4 VARA-SERT Dreamhill You Make Me Happy
(Dreamhill This Is My Cole – Lähderinteen Adalmiina)
EH 2 Shadeland Bigger Picture
(Jeonan Quite A Show - Shadeland Kiss Seals My Secret)

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 3 SERT VARA-CACIB Susadan Louis
(Shadeland My Days As A King – Susadan Windhaven)
EH 2 Pikikuonon Tender Toffee
(Khimairan Celestian Diamond – Pikikuonon Sweet Kismet)
EH 3 Jeonan Player Of Hearts By Prada
(Pikikuonon Brad Pitt – Merry Moonray’s Prada Princess)

Avoin luokka

ERI 1 SA Jeonan Never Fading Gold
(Genitas Prince Of Whitehaven - Jeonan Heart Full Of Dreams)
ERI 2 SA Dreamlook Bold Prince Of Thunder
(Lemmikkipolun Hurmuripoika - Dreamlook Perfect Princess)
ERI 3 Jeonan Meet The King
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star)
EH 4 Alittle Romance Liceliette
(Dangerous Lover Lohrien – Hello Kitty Diabelskie Rozdroze)
EVA Dreamlook Unique Black Prince
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Dreamlook Happy Dreamer)

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 CACIB FI&SE&EE&LT MVA Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella)
ERI 2 SA C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA LV&EE JMVA EEJV-13 BALTV-15 Dreamhill This Is My Cole
(Helskon Pavarotti - Satulinnan Nupun Nella)
ERI 3 SA FI&EE MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion)
ERI 4 FI&EE MVA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 1 VSP VSP-VET C.I.B FI&EE&LV&RU MVA LVV-17 Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven)
ERI 2 Susadan Yavier
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush)
ERI 3 C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RO MVA EE&LT VMVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 VV-16 TLNVW-17 PMVV-17 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper)


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA Fiksuntähen Sielunhoitaja
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Jeonan Illusions Of Love)
ERI 2 Frostice Snowflake
(Lundecock’s Night Dancer - Art Felicity Ays Ays Beybi)
EH 3 Casidi Team Let It Go
(Dangerous Lover Lohrien – Casidi Team My Way)
H Eltsun Chase Your Dreams
(Lyckoshellans Once In A Way – Anaideia)

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 2 SERT CACIB LT&EE JMVA Yazina's Kilt's Kismet
(Bermarks Kilt - Yazina's Wanilla Wonder)
ERI 2 SA Whirling's Head Over Heels
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu - Whirling's Aim Is To Beam)
ERI 3 LT&LV&EE&MDGR&MD&BALT JMVA Riverline Celebration
(Kell Zadig – Scandyline Ode To Love)
ERI 4 Dash'ing Xanthous Xenia
(Copperville Francesco Bernoulli - Dash'ing Ideal Impression)
EH White Coastal Black Daisy
(Lyckoshellans Once In A Way - White Coastal Blue Tiara)
EH V-Valery Ze Zlate Hvezdy
(Apple Acres Tuxedo – Nelly Ze Zlate Hvezdy)
H Karhuveljen Sarabi
(White Coastal Little Lordy – Karhuveljen Sitka)
EVA Stellina Sweets Miss Peppermint
(Sheltie Lin's Golden Wonder – Bridemoor's Gossip Girl)

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT Stellina Sweets Nougat Girl
(Sheltie Lin's Golden Wonder – Bridemoor's Gossip Girl)
ERI 2 SA HeJW-16 Susadan Ingrid
(Degallo The Name’s Bond - Susadan Amber Queen)
ERI 3 SA Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna)
ERI 4 Shadeland Unbelievable Magic
(Shadeland My Days As A King – Shadeland Now That’s Magic)
ERI Jeonan Illusions Of Love
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Merry Moonray’s Prada Princess)
EH Kivivuoren Diana
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Päivänpaisteen Varma-Veera)
EH LT&LV JMVA Rumba Gintarine Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art)
T Metsävaaran Adorable Tale
(Neo Gintarine Sala – Metsävaaran Mindi)

Valioluokka

ERI 1 SA PN 3 VARA-CACIB FI MVA Dash'ing Ideal Impression
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer)
ERI 2 SA FI&EE&LT MVA BALTV-18 Dreamhill What A Lovely Story
(Sweet Me Believe In Dream - Dreamhill The Story Goes On)
ERI 3 SA C.I.B FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo)
ERI 4 FI MVA Silverflocks Spring Estelle
(Imaferrari's Flamecatcher - Kråkeslottets Thyra Danebot)
EH EE MVA Anaideia
(Mintolan Luke – Bluemeadow’s You Stop The Beat)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET FI MVA RIGAW-18 HeVW-18 Whirling's Aim Is To Beam
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black)
ERI 2 SA Dash'ing Ice Image
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer)
ERI 3 Shadeland Kiss Seals My Secret
(Sunland Secrets N Lies - Shadeland Dreams of Dawn)
EH 4 Bosom Buddy's Lady In Black
(Deep Illusion’s Ajax - Bosom Buddy's Jenifer)


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Jeonan