Helsinki Winner-19 NORD 7.12.2019

Tuomari: Boris Cavillac, Ranska (67 kpl)


PU 1 SERT NORD-SERT HeW-19 HeJW-19 VSP Gwenda Easy Lover
PN 1 NORD-SERT HeW-19 ROP Usvatar Graziella
PU 2 NORD-VARA-SERT Huisin Journey To Glory PN 2 SERT NORD-VARA-SERT HeJW-19 Mei Dan Aino Kainen
PU 3 VARA-SERT Alittle Romance Liceliette PN 3 Whirling's Aim Is To Beam
PU 4 Susadan Pax PN 4 Susadan Iona
  VARA-SERT Stasyline Zheneva
VSP-VET HeVW-19 Genitas Prince Of Whitehaven ROP-VET HeVW-19 Whirling's Aim Is To Beam

ROP-kasvattaja Susadan kennel

 

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 1 SERT NORD-SERT HeW-19 HeJW-19 VSP Gwenda Easy Lover
(Shelridge Severin – Gwenda Sirius)
ERI 2 SA PU 4 Susadan Pax
(Susadan Louis – Susadan Kiss Kiss)
ERI 3 Old Solar Sambiya Unkas
(Frenja Hitman – Valerina Ross Driadella)
ERI 4 Linnaisten More Than A Dream
(Kuunhohteen Houkutus – Linnaisten Aamun Helmi)
ERI Dalimattas Lille Digiloo
(Quashee Mind Urown Glitznglama – Dalimattas Lilla Yvonne)
ERI Ihmetassun Uinuva Unikuu
(Ketrin’s Pepperoni – Littleshet’s Sweet Child O’Mine)
ERI Onnenpisaran Nalle Nokkela
(Shelridge Severin – Onnenpisaran Verraton Lysti)
ERI LT&LV&EE&BALT JMVA Onnenpisaran Oiva Osuma
(Bluemeadow’s Q-Man’s Hug N’Kisses – Onnenpisaran Miellyttävä Martta)
EH Bluemeadow's Enjoy Made In Finland
(Huisin Journey To Glory - Bluemeadow’s Got The Rhythm)
EH Taruaarteen Pakkasukko
(Braveheart You Are My Hero - Dreamlook Jazzy Image)
EH Tulihännän Iltatähti
(Marvitholl Lider - Tulihännän Wendy)

Nuorten luokka

ERI 1 SA Kytökosken Elämänilo
(Starsong Wildcat Smile – Suzi-Dog’s Remember My Kiss)
ERI 2 EE JMVA Wooltwister's Furry Catkin
(Blue Heavens Time For Sunsweet – Looney Toonie’s Evening Star)

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT Alittle Romance Liceliette
(Dangerous Lover Lohrien – Hello Kitty Diabelskie Rozdroze)
ERI 2 SA MEDITV-18 Lyckoshellans Victory
(Lythwood Triple Trouble – Lyckoshellans Lovely Moment)
ERI 3 EE MVA Snowglow's Captain Morgan
(Silimen Merikapteeni - Snowglow's Velvet Rose)
ERI 4 FI&EE&LT&UA MVA RU&BY&LT&LV&EE&BALT JMVA BYJV-18 LTJV-19Suzi-Dog's Who Is This Hot One
(Lyckoshellans Once In A Way – Fallexen Rosemund)
EH Scandyline Quick Answer
(-)

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 NORD-VARA-SERT FI&EE MVA HeW-18 Huisin Journey To Glory
(Kell Zadig – Satulinnan Adorable Amy)
ERI 2 SA FI MVA JV-16 Usvatar Giorgino
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina)
ERI 3 SA C.I.B FI&EE&BY MVA LT JMVA SPLITW-18 Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Natural Beauty)
ERI 4 FI&EE MVA Kuunhohteen Iltahämärä
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress)
ERI C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT&BY MVA RU&BY&LT&LV&EE&BALT JMVA Bluemeadow's Take A Chance On Me
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Ketrin’s Denise)
ERI C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA LV&EE JMVA LVJV-16 LTV-19 Kuunhohteen Houkutus
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress)
ERI FI&EE MVA Kuunhohteen Uusikuu
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress)
ERI FI MVA Susadan Louis
(Shadeland My Days As A King – Susadan Windhaven)
H EE MVA BY&LV&EE JMVA Bluemeadow's Xpert In Flirt
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Hands Off She's Mine)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA HeVW-19 VSP-VET C.I.B FI&EE&LV&RU MVA EE VMVA LVV-17 Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven)
ERI 2 SA FI&SE MVA HeW-12 HeJW-12 Minitiimin You Make Hearts Sing
(Mybackens Bonny M - Minitiimin Updated Quizz)
ERI 3 C.I.B FI&RU MVA RKFV HeVW-14VV-15 Nice Try Dazzling Duff
(Grandgables A Showy Fellow – St. Kilda’s Norwegian Pride)


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 2 SERT NORD-VARA-SERT HeJW-19 Mei Dan Aino Kainen
(Moorwood Simply Personal – Mei Dan Joulu-Rauha)
ERI 2 SA VARA-SERT Stasyline Zheneva
(-)
ERI 3 SA Susadan Oreo
(Shadeland Light Up The Night - Susadan Euphoria)
ERI 4 Nice Try None Of Your Business
(Shadeland Wind Beneath My Wings - St. Kilda’s Dreamside)
ERI Amor'jade Totally Shocking Survivor
(Huisin Journey To My Life - Amor'jade Kortney Armani)
ERI Flaming Snow's Gosh All Eyes On This Girl
(Huisin Journey To Glory - Flaming Snow's Be The One For Me)
ERI Ihmetassun Aava Unikuva
(Ketrin’s Pepperoni – Littleshet’s Sweet Child O’Mine)
ERI Revonhännän Mustapippuri
(Blenmoon Midsummer Drummer – Blenmoon Blue Ella)
ERI Susadan Pus Pus
(Susadan Louis – Susadan Kiss Kiss)
ERI Today's The Sound Of Blue
(Deep Illusion’s Noname - Today's Troublemaker)
EH Cheerymai Blue Like Yodelmodel
(Käpäläkoplan Yodi – Snowglow’s Have A Nice Day)
EH Kuunhohteen Supersöpö
(Fifty Shades Darker Fulfilled Dream –Cardiwe’s Don’t Judge Me)
EH Usvasaaren Avatar
(Richmaus Lucky Man – Pähkinäpolun Felicia)

Nuorten luokka

ERI 1 SA JV-18 RIGAJW-18 Huisin Adorable Beauty
(Kell Zadig - Satulinnan Adorable Amy)
ERI 2 LT JMVA Huisin Adorable Jewel
(Kell Zadig - Satulinnan Adorable Amy)
ERI 3 Bluemeadow's Cookies N'gream Make U Dream
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Bluemeadow's Quizzing For Fun)
ERI 4 Smartteams Grand Lady
(Ketrin’s Pepperoni - Smartteams True Lady)
ERI Pikikuonon Aavatar
(Käpäläkoplan Yodi – Pikikuonon Syys-Sade)

Avoin luokka

ERI 1 Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star)
ERI 2 Black Sara’s Lotus Love
(Bermarks Kilt - Sunsweet Lotus Blossom)
ERI 3 Ihmetassun Jolly Cha Cha
(Kuunhohteen Houkutus – Lovely Destiny D'ares Da Serra)
ERI 4 Tähtihovin Just Perfect
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper - Tähtihovin Faninami)

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 NORD-SERT HeW-19 ROP FI MVA Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina)
ERI 2 SA PN 4 FI MVA Susadan Iona
(Degallo The Name’s Bond - Susadan Amber Queen)
ERI 3 SA FI&EE&LV&LT&BALT&BY MVA LTV-19 Suzi-Dog's Whos Got The Bling
(Lyckoshellans Once In A Way – Fallexen Rosemund)
ERI 4 SA FI&EE&CY MVA FI AVA&FI AVA-H Bluemeadow's Quizzing For Fun
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Natural Beauty)
ERI SA FI&LT MVA LV&EE JMVA
BALTV-19 Kuunhohteen Aamunkoi
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress)
ERI CY MVA Bluemeadow's Cherry Pie Make U Smile
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Bluemeadow's Quizzing For Fun)
ERI FI&EE&CY MVA EE&HR JMVA SPLITJW-18 Bluemeadow's Xoxo Oh So Lovely
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Hands Off She’s Mine)
ERI FI&EE MVA Huisin Joyful Miracle
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Satulinnan Adorable Amy)
ERI FI&EE MVA JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate)
ERI POHJ&FI&SE&NO&EE&LV&LT&BALT MVA Pirpanan Beauty Surprise
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 3 HeVW-19 ROP-VET C.I.B FI&EE&LV MVA RIGAW-18 HeVW-18 Whirling's Aim Is To Beam
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black)
ERI 2 SA C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&BY&BY GR MVA Jeonan Amazing Star
(Shadeland He's A Wizard - Bosom Buddy's Oona)
ERI 3 SA FI&NO MVA Myhappiness Apple Of My Eye
(St. Kilda’s That’s The Spirit – Moorwood Caribbean Night Gown)
ERI 4 SA C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA FI AVA FI AVA-H LVV-16 Karvakedon Luna
(Mainland's Powerpoint - Karvakedon Bango)
ERI SA C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 V-15 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush)


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Susadan
2 KP kennel Huisin
3 kennel Bluemeadow’s