Helsinki Voittaja-19 KV 8.12.2019

Tuomari: Maritha Östlund-Holmsten, Ruotsi (53 kpl)


PU 1 SERT JV-19 V-19 VSP Onnenpisaran Oiva Osuma
PN 1 V-19 ROP Whirling's Aim Is To Beam
PU 2 CACIB Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses PN 2 Jeonan Amazing Star
PU 3 Minitiimin You Make Hearts Sing PN 3 CACIB Usvatar Graziella
PU 4 VARA-SERT VARA-CACIB Lyckoshellans Victory PN 4 VARA-CACIB Onnenpisaran Verraton Lysti
  SERT Huisin Adorable Beauty
  VARA-SERT Bluemeadow's Cookies N'gream Make U Dream

VSP-VET VV-19 Minitiimin You Make Hearts Sing

ROP-kasvattaja Bluemeadow's kennel

ROP-VET VV-19 Whirling's Aim Is To Beam

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 1 JV-19 V-19 SERT VSP LT&LV&EE&BALT JMVA Onnenpisaran Oiva Osuma
(Bluemeadow’s Q-Man’s Hug N’Kisses – Onnenpisaran Miellyttävä Martta)
ERI 2 SA HeW-19 HeJW-19 Gwenda Easy Lover
(Shelridge Severin – Gwenda Sirius)
ERI 3 SA Taruaarteen Pakkasukko
(Braveheart You Are My Hero - Dreamlook Jazzy Image)
ERI 4 SA Linnaisten More Than A Dream
(Kuunhohteen Houkutus – Linnaisten Aamun Helmi)
ERI Dalimattas Lille Digiloo
(Quashee Mind Urown Glitznglama – Dalimattas Lilla Yvonne)
ERI Old Solar Sambiya Unkas
(Frenja Hitman – Valerina Ross Driadella)
ERI Onnenpisaran Nalle Nokkela
(Shelridge Severin – Onnenpisaran Verraton Lysti)
ERI Susadan Pax
(Susadan Louis – Susadan Kiss Kiss)
EH Bluemeadow's Enjoy Made In Finland
(Huisin Journey To Glory - Bluemeadow’s Got The Rhythm)
EH Bosom Buddy's Double Dream
(Eilifurin Athos - Bosom Buddy's Yes I’m Adele)
EH Ihmetassun Uinuva Unikuu
(Ketrin’s Pepperoni – Littleshet’s Sweet Child O’Mine)

Nuorten luokka

ERI 1 Kytökosken Elämänilo
(Starsong Wildcat Smile – Suzi-Dog’s Remember My Kiss)
EH 2 White Coastal Blue Chino
(Achor`s Surprise Special Edition - White Coastal Little Blue Edelweis)

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 4 VARA-SERT VARA-CACIB MEDITV-18 Lyckoshellans Victory
(Lythwood Triple Trouble – Lyckoshellans Lovely Moment)
ERI 2 FI&EE&LT&UA MVA RU&BY&LT&LV&EE&BALT JMVA BYJV-18 LTJV-19Suzi-Dog's Who Is This Hot One
(Lyckoshellans Once In A Way – Fallexen Rosemund)
ERI 3 Dalimattas Lille Alexander
(Kell Zadig – Sunsweet Vera Wang)
EH 4 Alittle Romance Liceliette
(Dangerous Lover Lohrien – Hello Kitty Diabelskie Rozdroze)
EH Anyway Sandy Man
(Helskon Pavarotti – Anyway What A Gamesaver)
T Scandyline Quick Answer
(-)

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 CACIB C.I.B FI&EE&BY MVA LT JMVA SPLITW-18 Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Natural Beauty)
ERI 2 SA FI MVA JV-16 Usvatar Giorgino
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina)
ERI 3 SA C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT&BY MVA RU&BY&LT&LV&EE&BALT JMVA Bluemeadow's Take A Chance On Me
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Ketrin’s Denise)
ERI 4 SA FI&EE MVA HeW-18 Huisin Journey To Glory
(Kell Zadig – Satulinnan Adorable Amy)
ERI FI&EE&LV MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion)
ERI EE MVA BY&LV&EE JMVA Bluemeadow's Xpert In Flirt
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Hands Off She's Mine)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VV-19 VSP-VET FI&SE MVA HeW-12 HeJW-12 Minitiimin You Make Hearts Sing
(Mybackens Bonny M - Minitiimin Updated Quizz)
ERI 2 SA C.I.B FI&RU MVA RKFV HeVW-14VV-15 Nice Try Dazzling Duff
(Grandgables A Showy Fellow – St. Kilda’s Norwegian Pride)
ERI 3 SA C.I.B FI&EE&LV&RU MVA EE VMVA LVV-17 HeVW-19 Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven)


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA JV-19 Flaming Snow's Gosh All Eyes On This Girl
(Huisin Journey To Glory - Flaming Snow's Be The One For Me)
ERI 2 Nice Try None Of Your Business
(Shadeland Wind Beneath My Wings - St. Kilda’s Dreamside)
ERI 3 Susadan Pus Pus
(Susadan Louis – Susadan Kiss Kiss)
ERI 4 HeJW-19 Mei Dan Aino Kainen
(Moorwood Simply Personal – Mei Dan Joulu-Rauha)
ERI Amor'jade Totally Shocking Survivor
(Huisin Journey To My Life - Amor'jade Kortney Armani)
ERI Ihmetassun Aava Unikuva
(Ketrin’s Pepperoni – Littleshet’s Sweet Child O’Mine)
EH Cheerymai Blue Like Yodelmodel
(Käpäläkoplan Yodi – Snowglow’s Have A Nice Day)
EH Stasyline Zheneva
(-)

Nuorten luokka

ERI 1 SA SERT JV-18 RIGAJW-18 Huisin Adorable Beauty
(Kell Zadig - Satulinnan Adorable Amy)
ERI 2 SA VARA-SERT Bluemeadow's Cookies N'gream Make U Dream
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Bluemeadow's Quizzing For Fun)
ERI 3 LT JMVA Huisin Adorable Jewel
(Kell Zadig - Satulinnan Adorable Amy)
ERI 4 Eilifurin Carmen
(Bosom Buddy’s Unawatuna – Cadinan Pocahontas)
EH Smartteams Grand Lady
(Ketrin’s Pepperoni - Smartteams True Lady)

Avoin luokka

ERI 1 Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star)
EH 2 Rosebridge's On Broadway
(Kell Zadig – White Coastal Little Blackpepper)
EH 3 Huisin Spring Flower
(Tunmark’s Pride And Joy - Huisin Bibbidi Bobbidi Boo)

Valioluokka

ERI 1 SA PN 3 CACIB FI MVA HeW-19 Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina)
ERI 2 SA PN 4 VARA-CACIB FI&EE MVA JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate)
ERI 3 SA FI&EE&LV&LT&BALT&BY MVA LTV-19 Suzi-Dog's Whos Got The Bling
(Lyckoshellans Once In A Way – Fallexen Rosemund)
ERI 4 FI&EE&CY MVA EE&HR JMVA SPLITJW-18 Bluemeadow's Xoxo Oh So Lovely
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Hands Off She’s Mine)
ERI FI&EE&CY MVA FI AVA&FI AVA-H Bluemeadow's Quizzing For Fun
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Natural Beauty)
ERI POHJ&FI&SE&NO&EE&LV&LT&BALT MVA Pirpanan Beauty Surprise
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 V-19 VV-19 ROP ROP-VET C.I.B FI&EE&LV MVA RIGAW-18 HeVW-18 HeVW-19 Whirling's Aim Is To Beam
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black)
ERI 2 SA PN 2 C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&BY&BY GR MVA Jeonan Amazing Star
(Shadeland He's A Wizard - Bosom Buddy's Oona)
ERI 3 SA FI&NO MVA Myhappiness Apple Of My Eye
(St. Kilda’s That’s The Spirit – Moorwood Caribbean Night Gown)


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Bluemeadow’s
2 KP kennel Huisin