Harjavalta RN 24.8.2019

Tuomari: Igor Vyguzov, Venäjä (41 kpl)


PU 1 ROP RYP 3 Huisin Journey To Glory
PN 1 SERT VSP Onnenpisaran Olivia Omenankukka
PU 2 SERT *FI MVA* Myhappiness Just Got Lucky PN 2 VARA-SERT New Spices Dreams Of Blueberry
PU 3 Moorwood Caribbean Blue Lover PN 3 Huisin Adorable Jewel
PU 4 VARA-SERT Trickteam Dances With Wolves PN 4 Dreamhill Piece Of My Heart
VSP-VET Moorwood Caribbean Blue Lover ROP-VET Dreamhill Piece Of My Heart
ROP-kasvattaja BIS 3 Shet Up kennel  
   

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA Divine Shivers In The Night
(Grandgables The Chill Factor – Paray’s Lil Black Diva)

Nuorten luokka

EH 1 Violetdream Irresistible Dreamer
(Usvatar Dominic – Violetdream Betty Boop)

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 2 SERT *FI MVA* Myhappiness Just Got Lucky
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray)
ERI 2 SA PU 4 VARA-SERT Trickteam Dances With Wolves
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks)
ERI 3 Dalimattas Lille Akilles
(Kell Zadig – Sunsweet Vera Wang)
ERI 4 Bluetrics Alasdair
(Carmylie Arctic Nights – Snowpaw Miyako)
EH Cardiwe's Fearless Fighter
(Kamajakin Raisu Mies - Cardiwe's Don't Judge Me)

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP RYP 3 FI MVA HeW-18 Huisin Journey To Glory
(Kell Zadig – Satulinnan Adorable Amy)
ERI 2 SA FI MVA Shet Up Xavier
(Bosom Buddy’s Unawatuna – Shet Up Say You Say Me)
ERI 3 FI MVA Sweet Me Funny Guy
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Golden Rose Whisper Of Love)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 3 VSP-VET FI MVA Moorwood Caribbean Blue Lover
(Grandgables Say It Again Sam - Moorwood Caribbean Blue Heather)


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP EE JMVA Onnenpisaran Olivia Omenankukka
(Bluemeadow’s Q-Man’s Hug N’Kisses – Onnenpisaran Miellyttävä Martta)
ERI 2 SA Taruaarteen Suvituuli
(Sparks Of The Tempest Easy Lover – Dreamlook Jazzy Image)
ERI 3 SA Wooltwister's Spring Daffodil
(Blue Heavens Time For Sunsweet - Looney Toonie’s Evening Star)
ERI 4 Toiveiden Syksyn Leia
(Sweet Me Funny Guy – Peltsun Boop-Candy Caramel)
ERI Aqinta’s Aim To The Top Mareena
(Käpäläkoplan Mustalumi - Aqinta's Love At First Sight)
ERI Kuunhohteen Supersöpö
(Fifty Shades Darker Fulfilled Dream –Cardiwe’s Don’t Judge Me)
EH Shet Up First Class Ticket
(Huisin Journey To Glory – Shet Up Ticket To Dreams)
EH Usvasaaren Andalusia
(Richmaus Lucky Man – Pähkinäpolun Felicia)
EH Usvasaaren Avatar
(Richmaus Lucky Man – Pähkinäpolun Felicia)
H Kuunhohteen Tähtisade
(Fifty Shades Darker Fulfilled Dream – Kuunhohteen Aamunkoi)

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 3 LT JMVA Huisin Adorable Jewel
(Kell Zadig - Satulinnan Adorable Amy)
ERI 2 SA Windydreams Kiss Me Goodnight
(Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider - Windydreams Sabine)
ERI 3 SA Bumtsi Bum Lovely Like Bluebell
(Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider - Bumtsi Bum Quite Like Bluebell)
ERI 4 SA Shet Up Zin Zin
(Silimen Usvametsän Prinssi – Shet Up Super Trouper)
ERI Richmaus Lucky Lady
(Navarrem Mr Sitges At Richmaus – Richmaus Mistress)
ERI Shet Up Åsa
(Bluetrics Alasdair – Onnenpisaran Sininen Serenadi)
EH Sprucevalleys Funny Fiona
(Lyckoshellans Once In A Way – Kievraduv’va Silver Pearl)

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT New Spices Dreams Of Blueberry
(Blomlane’s True Blue – White Coastal Little Black Bonsai)
ERI 2 SA Peltsun Jedi's Blue Ocean
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Peltsun First Bluemerle Ever
ERI 3 SA Huisin Xtremely Lovable
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Huisin Adorable Miracle)
ERI 4 Amor'jade Total Eclipse Of The Heart
(Amor'jade Laboom Bangbang – Leigh-Hi's Spit Fire)
ERI Shet Up Velvet Mist
(Silimen Usvametsän Prinssi – Shet Up She’s The One)
ERI Varjoklaanin Taifuuni
(Carmylie Arctic Nights – Käpäläkoplan Halla)
EH Morning Dew's Namu
(Shandy’s Line Of Fire – Shegur’n Nata Nella Notte)
EH Trouble-Free Fiona
(Personlighetens Blue Ice H - Trouble-Free Eowyn)
H Nalletassun Emmi
(Helskon Rembrandt – Freudenbringer Kiia)

Valioluokka

ERI 1 SA FI&EE MVA Flaming Snow's Be The One For Me
(Pikikuonon Brad Pitt – Snowpaw Asio Flammeus)

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 4 ROP-VET LT VMVA Dreamhill Piece Of My Heart
(Bridemoor's Sergeant Pepper - Satulinnan Nupun Nella)
ERI 2 SA FI AVA FI AVA-H Bumtsi Bum Nightingale
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Bumtsi Bum Innocent Sin)
EH 3 Freudenbringer Kiia
(Tachnamadra The Designer – Bridemoor’s Glowing Fantasy)


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 3 kennel Shet Up