Seinäjoki RN 13.5.2018

Tuomari: Marja Talvitie, Marianne Holm pennut (35+5 kpl)


PU 1 VSP Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
PN 1 ROP RYP 2 Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie
PU 2 SERT Jeonan Restored Fame  PN 2 Bluemeadow's Got The Rhythm
PU 3 VARA-SERT Trickteam Dances With Wolves PN 3 Bluemeadow’s Put Your Hands Up 
PU 4 Jeonan Dynamite Show  PN 4 SERT St. Kilda's Dreamside 
  VARA-SERT Bluemeadow's Yo-Yo Bitches I Take It All
  ROP-VET High-Glade’s Dina Daylight
ROP-kasvattaja BIS 1 Bluemeadow’s kennel

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Shadeland Zpeed Without Limits
(Susadan Fedya – Deep Illusion’s Narani Nhuca) om.

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 2 SERT Jeonan Restored Fame
(Susadan Fedya – Jeonan Fallen From Stars) om. Tiina Korkia-Aho
ERI 2 Bumtsi Bum Knockout Drop
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Bumtsi Bum Which Witch) om. Eija Rauvola
EH 3 Bumtsi Bum Kind Of Spooky
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Bumtsi Bum Which Witch) om. Eeva Puska
EH 4 Lellukan Chilli Meininki
(Yokotai Blue Moon – Lellukan Aava Unelma) om. Noora Puuronen

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT Trickteam Dances With Wolves
(Kråkeslottets Zeus – Happy Master’s Reason To New Tricks) om. Anne Peräsalo
EH 2 Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Grandgables Keep Them Talking) om. Kaija Vierimaa
EH 3 Dalimattas Lille Akilles
(Kell Zadig – Sunsweet Vera Wang) om. Päivi Rautomäki

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 4 Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
ERI 2 Ketrin's Pepperoni
(Varerina Ross Double Mirage – Shellrick’s Future Vision) om. Seija & Juha Sipola & Eini Heikkilä
ERI 3 Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
ERI 4 Amarantes Quick Liqueurice
(Kell Zadig – Amarantes Dreaming Princess) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI Lellukan Aivan Villi
(Caravan Emerico The Evil Devil – Amor’jade Definitely Wild Soul) om. Noora Puuronen
EH Myhappiness Just For You
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray) om. Neea Nahkala

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 VSP FI&EE&BY MVA LT JMVA Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Natural Beauty) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Riverline Celebration
(Kell Zadig – Scandyline Ode To Love) om. Tuula Jokinen
2 KP Smartteams Fioretta
(Genitas Prince Of Whitehaven – Smartteams Unique Juliet) om. Seija Sipola & Sanna Sillman
3 Cheerymai All Of My Heart
(Bumtsi Bum Vampire's Heart – Snowglow's Have A Nice Day) om. Saija Ilonen
4 Riverline Catch Me
(Kell Zadig – Scandyline Ode To Love) om. Tuula Jokinen

Junioriluokka

ERI 1 SA VARA-SERT Bluemeadow's Yo-Yo Bitches I Take It All
(Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses – Whitefur's Blackwish) om. Taina Viskari
ERI 2 SA Bluemeadow's Xoxo Oh So Lovely
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Hands Off She’s Mine) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 3 Bluemeadow's Yam-Yam She's Like Sugar
(Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses – Whitefur's Blackwish) om. Kirsi Ruotsalainen & Maria Raatikainen & Jasmine Rautapuro
ERI 4 Lellukan Bandida
(Foula's Secreyt Who – Caravan Ultra Marine) om. Marjo Kuha
EH Jeonan Relighted Star
(Susadan Fedya - Jeonan Fallen From Stars) om. Heidi Viita
EH Kaiholan Black Beauty
(Personlighetens Blue Ice H – Crimson Light's Sweet Dora) om. Marjo Mäntylä
EH Lellukan Caramellii Ehdottomasti
(Yokotai Blue Moon - Lellukan Aava Unelma) om. Marjo Kuha
EH Nice Try Jersey Girl
(St. Kilda's Heart Of Gold – Nice Try Highland Honey) om. Satu & Marguerite Nyman
EH Rumba Gintarine Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Tuula Jokinen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 4 SERT St. Kilda's Dreamside
(St. Kilda's Legend In Time – Macdega Revelry) om. Marguerite Nyman
ERI 2 SA Shadeland The Treasure
(Pikikuonon Brad Pitt - Shadeland Kiss Seals My Secret) om. Katja Vierimaa
ERI 3 SA Bluemeadow's U Make Me Think Pink
(Lyckoshellans Once In A Way – Bluemeadow’s Got The Rhythm) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 4 Caravan Ultra Marine
(Apple Acres Shocking Blue - Felicity Picturesque) om. Marjo Kuha
EH Lellukan Aava Unelma
(Caravan Emerico The Evil Devil - Amor'jade Definitely Wild Soul) om. Marjo Kuha
EH Myhappiness Magic Touch
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Myhappiness Apple Of My Eye) om. Tanja Pihlaja
EH Nice Try I Am The One
(Nice Try Go For It Showman – St. Kilda’s Dreamside) om. Marguerite Nyman
EH Snowglow’s Have A Nice Day
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Snowglow’s Born To Be My Baby) om. Saija Ilonen & Elma & Aapeli Kiikka

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 ROP RYP 2 FI&EE MVA JV-16 BALTJV-16 Bluemeadow's Sweet Raspberry Pie
(Sweet Me Believe In Dream – Whitefur’s Blackwish) om. Niina Ojala & Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 2 SA PN 2 FI&EE MVA LT&EE JMVA LTJV-14 EEJV-14 EEV-14 Bluemeadow's Got The Rhythm
(Bluemeadow's Yes Sir I Can Boogie – Ketrin’s Denise) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 3 SA PN 3 FI&BY MVA HeJW-15 Bluemeadow’s Put Your Hands Up
(Achor’s Surprise Darwin – Ketrin’s Denise) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro

Veteraaniluokka

ERI 1 ROP-VET FI MVA EEVV-16 EEV-16 High-Glade’s Dina Daylight
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Sound’s Sweet Sunny) om. Tiina Korkia-Aho


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 1 kennel Bluemeadow’s, Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen