Oulu NORD 13.5.2018

Tuomari: Anita Al-Bachy (44 kpl)


PU 1 NORD-SERT VSP Amor'jade Danish Wild Card
PN 1 NORD-SERT ROP Susadan Ylva
PU 2 SERT *FI MVA* NORD-VARA-SERT JV-16 Usvatar Giorgino PN 2 SERT *FI MVA* NORD-VARA-SERT Usvatar Graziella
PU 3 VARA-SERT Amor'jade Perfect Blue Lover PN 3 VARA-SERT Susadan Kiss Kiss
PU 4 Usvatar Dominic  PN 4 Amor'jade Pretty Jazz Dancer 
  ROP-VET BIS-VET 4 Susadan Wannabee
ROP-kasvattaja BIS 4 Usvatar kennel  
 

 

Urokset

Pentuluokka

1 Susadan Meller
(Shadeland Valse Rustique – Susadan Freya) om.

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT Amor'jade Perfect Blue Lover
(Cimillan Batman – Amor'jade Dangerous Daydream) om.
ERI 2 SA Susadan Louis
(Shadeland My Days As A King – Susadan Windhaven) om. Aini Kaltakari
ERI 3 Kiitäjän Don Juan
(Sparks Of The Tempest Easy Lover – Dash'ing Leading Lady) om. Aino Hyötylä
ERI 4 Littlechocolatebun
(Dash'ing Optimistic Oliver – Whirling's Copy Paste That Look) om. Mika Somero

 

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 2 SERT *FI MVA* NORD-VARA-SERT JV-16 Usvatar Giorgino
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Susanna Kosonen
ERI 2 Kultalan Antto
(Susadan Xerox – Pikkupaimenen One More Round) om. Heli Turtinen
EH 3 Dash'ing Silver Stream
(Dash’ing Jolly Jumper - Susadan Zoom Zoom) om. Johanna Broström
H Amor'jade King Xerox
(Susadan Xerox – Caravan Ultra Marine) om. Merja Ervasti

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 NORD-SERT VSP C.I.B FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 LVV-15 DKV-16 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 2 SA PU 4 FI MVA Usvatar Dominic
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 3 SA FI&SE MVA HeW-12 HeJW-12 Minitiimin You Make Hearts Sing
(Mybackens Bonny M - Minitiimin Updated Quizz) om. Päivi Lilleberg
ERI 4 SA FI&SE&LT MVA LT JMVA HeJW-15 JV-15 BALTV-17 Susadan Fedya
(Susadan Pharos Pomac – Susadan Ylva) om. Tiina Ojala


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Lemmikkipolun Tähtisade
(Dash'ing Optimistic Oliver – Lemmikkipolun Hunajakukka) om. Salla Sallmėn

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT Susadan Kiss Kiss
(Susadan Xerox – Susadan Euphoria) om. Aini Kaltakari
ERI 2 SA PN 4 Amor'jade Pretty Jazz Dancer
(Cimillan Batman – Amor'jade Dangerous Daydream) om. Marjo Kuivala
ERI 3 SA Usvatar Hermione
(Leigh-Hi's Oh My Fulfilled Dream – Usvatar Diorina) om. Tarja Kesti & Janne Rautasalo
ERI 4 Dash'ing World Wide
(Ketrin's Pepperoni – Susadan Zoom Zoom) om. Maarit Tervonen
EH Myhappiness Pledging My Love
(Ketrin's Pepperoni - Myhappiness Hey Good Looking) om. Nina Peltomaa
H Cinnamonbiscuit
(Dash'ing Optimistic Oliver – Whirling's Copy Paste That Look) om.
H Sugarbisquit
(Dash'ing Optimistic Oliver – Whirling's Copy Paste That Look) om. Mika Somero

Nuorten luokka

ERI 1 SA Kartiosumun Aureole Of Anthelion
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Tiina Ylilehto
ERI 2 SA Smartteams Doing Magic Moves
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Smartteams Unique Juliet) om. Seija Sipola
H Golden Rose Always On My Mind
(Jeonan Cool As Ice - Golden Rose Glamour Of Fire) om. Päivi Rautio
H Kartiosumun Adorable Apastron
(Bluemeadow’s It’s Kind Of Magic – Violetdream Dazzling Dame) om. Sirpa Lesonen
H Matteijas Beautiful Pearl
(Azlandos Knight Rider – Usvatar Diandra) om. Sirpa Suvanto

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 2 SERT *FI MVA* NORD-VARA-SERT Usvatar Graziella
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Usvatar Diorina) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 2 SA Kiitäjän Bettiina
(Onnenpisaran voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Jaana Lokka
ERI 3 SA Susadan Chick Flick
(Lazurnij Oazis Naslazhdeniy – Susadan Titania) om. Eila Suvanto
ERI 4 SA Usvatar Diorina
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI Deep Illusion's Narani Nhuca
(Sunland Secrets N Lies – Shadeland Just Too Precious) om. Miia Väänänen & Katja Vierimaa
ERI LT JMVA BALTJV-17 Wannadream's Cheerful Cinderella
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Susadan Wannabee) om. Henna Tapojärvi
ERI Violetdream Divine Lady
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas
EH Amor'jade Hooray I'm A Delight
(Nice Try Dazzling Duff - Amor'jade Diamond Or Dynamite) om. Santra Risto
EH Dash'ing Silver Silk
(Dash’ing Jolly Jumper - Susadan Zoom Zoom) om. Maarit Tervonen
EH Dash'ing Silver Sky
(Dash’ing Jolly Jumper - Susadan Zoom Zoom) om. Maarit Tervonen
EH Wannadream's Charming Queen
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Susadan Wannabee) om. Henna Tapojärvi
EH Violetdream Grace To Aurora
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas
EH Violetdream Grace To Gaia
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Susadan Vanilla) om. Soile Palosaari

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 ROP NORD-SERT C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 V-15 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI 2 SA FI MVA JV-14 Helmenhaltian Northern Sweet Saaga
(Sinisilkin Kosmonautti – Jelisan Helmenhaltia) om. Stina Hyrkäs

Veteraaniluokka

ERI 1 ROP-VET BIS-VET 4 C.I.B FI&SE&LT&BY MVA Susadan Wannabee
(Susadan Pharos Pomac - Grandgables Feather Duster) om. Henna Tapojärvi
ERI 2 FI&EE MVA Susadan Windhaven
(Susadan Pharos Pomac - Grandgables Feather Duster) om. Aini Kaltakari
EH 3 FI AVA Usvapilven Entten Tentten
(Grandgables A Showy Fellow - Pikikuonon Essi) om. Tiina & Juha Karjalainen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 4 kennel Usvatar, Tiina & Juha Karjalainen
2 KP kennel Susadan, Aini Kaltakari & Tiina Ojala
3 KP kennel Amor’jade, Marjo Kuivala