Lahti RN 14.1.2018

Tuomari: Pirjo Aaltonen (58 kpl)


PU 1 ROP Kuunhohteen Houkutus   PN 1 VSP Lemmikkipolun Felicia
PU 2 Pm Quality's Twist And Shout  PN 2 SERT *FI MVA* Huisin Joyful Miracle
PU 3 Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses PN 3 VASERT Bluemeadow's We've A Story To Tell
PU 4 SERT Dalimattas Lille Alexander  PN 4 Dreamhill What A Lovely Story 
VASERT Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider   
VSP-VET Silimen Usvametsän Prinssi  ROP-VET Golden Rose Brilliant Touch
ROP-kasvattaja BIS 3 Silimen kennel

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Pikikuonon Dagobah
(Neo Gintarine Sala – Pikikuonon Luz De La Luna) om. Katrin Lehto
2 Fuufan Flying High
(Jeonan Cool As Ice – Raynoor Tiny Wagtail) om.
3 Agarwaen Epic Storm Of Swords
(Bumtsi Bum Vampire's Heart - Agarwaen Cirni Fallstar) om.

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 4 SERT Dalimattas Lille Alexander
(Kell Zadig – Sunsweet Vera Wang) om. Kirsi Aalto
ERI 2 SA Silimen Lahjan Harmiton Hemuli
(Golden Rose Arctic Black Secret – Silimen Lahja-Helmiina) om.
ERI 3 Flaming Snow's Call Of The Wintermoon
(Nero Gintarine Sala – Snowpaw Asio Flammeus) om. Iekku Pylkkä
ERI 4 Flaming Snow's Dream That Dazzle
(White Coastal Little Mission Star - Flaming Snow's A Divine Dream) om. Heli Kauppila & Saara Johansson
ERI Shelteam Levi's Online
(Starbelle Tough Enough – Mejdåsens Indira) om. Siw Kalvia
ERI Silimen Lahjan Hilpeä Hiski
(Blenmoon Black King - Silimen Lahja-Helmiina) om.
EH Jeonan Never Fading Gold
(Genitas Prince Of Whitehaven - Jeonan Heart Full Of Dreams) om. Sanna Sillman
EH Mintolan Zuma
(Lemmikkipolun Hurmuripoika – Helskon Oprah) om. Sirpa Alatalo
EH Pikikuonon Hulvaton Hurmuri
(Lemmikkipolun Hurmuripoika – Pikikuonon Sweet Kismet) om.
EH LT JMVA Pikikuonon Lapin Loitsu
(Käpäläkoplan Hugo – Pikikuonon Miis Honey) om. Riitta & Mari Koljonen
H Männynkävyn Northern Gold
(Request Just Gold – Minitiimin Angel In Disguise) om. Jemina Immonen

Nuorten luokka

ERI 1 SA VASERT Bumtsi Bum Itsy Bitsy Spider
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Grandgables Keep Them Talking) om. Kaija Vierimaa
ERI 2 SA Scandyline Topaz In The Ring
(Lyckoshellans Once In A Way – Scandyline My Fair Lady) om. Sanna Sillman
ERI 3 Bluemeadow's The Ego Has Landed
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Ketrin’s Denise) om. Marika Lehtinen & Tatu Hyvärinen

Avoin luokka

ERI 1 SA Amarantes Pirate Picotee
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Amarantes Hima Laya) om. Tanja Savolainen
ERI 2 Readysetgo Extremely Cheeky
(Este Ex Erilis Figa Ruminy - Pikikuonon Melli-Moona) om. Rosa Savolainen
ERI 3 Anyway Sandy Man
(Helskon Pavarotti – Anyway What A Gamesaver) om. Kirsi Aalto
ERI 4 Golden Rose Whisper Of Destiny
(Blenmoon Black King – Golden Rose Broken Dreams) om. Marja Peltonen
ERI Linnaisten Forever You And I
(Silimen Usvametsän Prinssi – Linnaisten Aamun Helmi) om. Tuija Kemppainen
ERI Silimen Linnan Herra
(Golden Rose Play With Fire – Silimen Usva Linnanneito) om. Inka Ulaska
EH Khimairan Finnish Flash
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Khimairan Behind Blue Eyes) om. Katrin Lehto & Mira Tauriainen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP C.I.B FI&EE&LV MVA LV&EE JMVA LVJV-16 Kuunhohteen Houkutus
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski
ERI 2 SA PU 2 FI&EE MVA Pm Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – Pm Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
ERI 3 SA PU 3 FI&EE&BY MVA LT JMVA Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Natural Beauty) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 4 SA EE MVA Snowglow's Captain Morgan
(Silimen Merikapteeni - Snowglow's Velvet Rose) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew

Veteraaniluokka

ERI 1 VSP-VET FI&NO MVA Silimen Usvametsän Prinssi
(Blenmoon Black King – Silimen Keijun Aamuusva) om. Sirkka-Liisa Metso & Marja Peltonen


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Fuufan Fanilla Ice
(Jeonan Cool As Ice – Raynoor Tiny Wagtail) om.
2 KP Pikikuonon Kiss By Frozen Princess
(Nero Gintarine Sala - Pikikuonon Iceland Kiss) om. Johanna Manninen
3 Abundantia's Loving Dream
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Abundantia’s Key To My Heart) om.
4 Bluemeadow's Yo-Yo Bitches I Take It All
(Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses – Whitefur's Blackwish) om. Taina Viskari

Junioriluokka

ERI 1 SA Tähtihovin Nadelia
(Starsong Wildcat Smile – Amarantes Amour D'Amandier) om. Sanna Hämäläinen
ERI 2 SA Flaming Snow's Crowned Queen Of Polar Night
(Nero Gintarine Sala – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila & Suvi Anttila
ERI 3 Golden Rose Diamonds Are Forever
(White Coastal Little Black Tudor – Golden Rose Mystic Blue Flame) om. Esteri Lähderanta
ERI 4 Silimen Helmiinan Tuulikki
(Mershely Blueberry Brendan – Silimen Salamanvalo) om. Sirkka-Liisa Metso
ERI Bluemeadow's Xoxo Oh So Lovely
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Hands Off She’s Mine) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI Flaming Snow's Dream Up My Destiny
(White Coastal Little Mission Star - Flaming Snow’s A Divine Dream) om. Heli Kauppila
ERI Silimen Lahjan Hempeä Hertta
(Golden Rose Arctic Black Secret – Silimen Lahja-Helmiina) om. Sirkka-Liisa Metso
ERI Starsong Morning Afterglow
(Siniketun Brandon Lee - Starsong Champagne Blush) om. Sanna Kuitunen
EH EE JMVA Pikikuonon Tunturin Taika
(Nero Gintarine Sala – Päivänpaisteen Veikeä-Venla) om. Petra Tamminen & Enni Pirkkanen & Sari Hiljanen-Heikkinen
EH Silimen Lahjan Huvittava Hekla
(Golden Rose Arctic Black Secret – Silimen Lahja-Helmiina) om. Annika Pihlaja
H Mighty Dogs Miranda
(Shelteam Speed And Fan – Shandy's Show Girl) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 3 VASERT Bluemeadow's We've A Story To Tell
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Bluemeadow's You’ve Got To Move) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 2 SA PN 4 Dreamhill What A Lovely Story
(Sweet Me Believe In Dream - Dreamhill The Story Goes On) om. Esteri Lähderanta

Avoin luokka

ERI 1 SA Silimen Kamarineito
(Golden Rose Play With Fire – Silimen Usva Linnanneito) om. Pirjo Kilpi
ERI 2 SA Bluemeadow's Red Boots Twister
(Sweet Me Believe In Dream - Whitefur’s Blackwish) om. Emmi Peltola
ERI 3 SA Linnaisten Aamun Helmi
(Zarvo's U.S. Black Wild Card – Bosom Buddy’s Ravishing Rose) om. Tuija Kemppainen
ERI 4 Bluemeadow's I Got Bling-Bling
(Dash’ing Jolly Jumper - Bluemeadow's True Angel) om. Sanna Kaita & Joni Leppäkangas
ERI Bluemeadow's Hands Off She’s Mine
(Agree Diamond - Bluemeadow's You’ve Got To Move) om. Anu Järvelä
ERI Raynoor Tiny Wagtail
(Windcrest Blaze Of Fire – Bridemoor’s Candle In The Wind) om. Minna Humaloja & Nora Kolehmainen
ERI Silimen Lahja-Helmiina
(White Coastal Little Black Tudor – Silimen Salamanvalo) om. Sirkka-Liisa Metso
EH Halgeenin Ikkunaprinsessa
(Definition Of Peanut With Eager To Work – Trouble-Free Cleopatra) om.
EH Susadan Goyas Venus
(Happy Master’s Hugo Boss – Susadan Amber Queen) om. Anna Pyörälä
H Sopuriinan Riemu
(Snowglow's Wishmaster – Sopuriinan Bodil) om.

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 VSP C.I.B FI&EE&LT MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 2 SA PN 2 SERT *FI MVA* EE MVA Huisin Joyful Miracle
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Satulinnan Adorable Amy) om. Tiina Heikkilä
ERI 3 SA FI MVA Golden Rose Exotic Flower
(Silimen Hymyn Tähtisumu – Golden Rose Little Mermaid) om. Mika & Ulla Virtanen
ERI 4 SA FI&EE MVA LT&EE JMVA LTJV-14 EEJV-14 EEV-14 Bluemeadow's Got The Rhythm
(Bluemeadow's Yes Sir I Can Boogie – Ketrin’s Denise) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI LV&LT&BY&RO&RO GR MVA RU&BY&LT&LV&EE&BALT JMVA LTJV-16 LVJV-16 LTV-17 Inky Lady Auksine Zvaigzde
(Art Filisiti Amsterdam – Bety White Auksine Zvaigzde) om. Taru Roininen & Sina Kurki
ERI EE MVA Pikikuonon Melody Maker
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch - Pikikuonon Luz De La Luna) om. Helena Kupari

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET FI MVA Golden Rose Brilliant Touch
(Silimen Keijun Ikioma - Golden Rose Gipsy Queen) om. Eila Pöysä
ERI 2 SA Silimen Usva Linnanneito
(Blenmoon Black King – Silimen Keijun Aamuusva) om. Eija Puranen & Sirkka-Liisa Metso & Sami Tirkkonen
ERI 3 FI MVA Golden Rose Little Mermaid
(Bermarks Pride ’N’ Presence – Silimen Helmi-Keijutar) om. Mika Virtanen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 3 Silimen kennel
2 KP kennel Golden Rose, Eila Pöysä
3 KP kennel Bluemeadow’s, Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen
4 KP kennel Flaming Snow's, Heli Kauppila