Kajaani KV 14.1.2018

Tuomari: Jari Partanen, Norja (55 kpl)


PU 1 CACIB ROP Susadan Fedya 
PN 1 VSP Minitiimin Updated Quizz
PU 2 VARACA Onnenpisaran Voittamaton Riemu PN 2 CACIB Susadan Ylva 
PU 3 Amor'jade Danish Wild Card PN 3 Whirling's Aim Is To Delight
PU 4 Pikikuonon Brad Pitt  PN 4 SERT VARACA Kiitäjän Bettiina
SERT Nordängens Herkules  VASERT Khimairan Kissing Brimadonna
ROP-VET Pikikuonon Brad Pitt  VSP-VET Minitiimin Updated Quizz
ROP-kasvattaja Susadan kennel  

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Amor'jade Prince Of Blue Magic
(Cimillan Batman – Amor'jade Dangerous Daydream) om. Marjo Kuivala & Armi Ryynänen
2 KP Amor'jade Play Cards With Batman
(Cimillan Batman – Amor'jade Dangerous Daydream) om. Kirsti Siponen
3 Pirpanan Fame And Fortune
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Pirpanan Always In My Dreams) om. Anu Vesterinen
4 Sheepwhisper's Hello My Hot Boy
(Playboy Lohrien – Dreemlook Fabulous One) om.
Pirpanan Fortunate Son
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Pirpanan Always In My Dreams) om.

Junioriluokka

ERI 1 Jeonan Never Dying Dream
(Genitas Prince Of Whitehaven - Jeonan Heart Full Of Dreams) om. Elina Pulju
EH 2 Bluemeadow's Xpert In Flirt
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Hands Off She's Mine) om. Liisa & Timo Vepsäläinen
H Huisin Journey To My Life
(Kell Zadig – Satulinnan Adorable Amy) om. Marjo Kuivala
H Myhappiness Oh My Love
(St. Kilda's Heart Of Gold - Myhappiness Apple Of My Eye) om.
T Ihmetassun Illusion Of Flame
(Dash'ing Optimistic Oliver - Peltsun Direx-Happy Honey) om. Ella Partanen & Roni Brandt

Nuorten luokka

EH 1 Shadeland Wind Beneath My Wings
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Sommerville Tried N’True) om. Nina Peltomaa
EH 2 BY&LT&LV&EE&BALT JMVA Bluemeadow's Take A Chance On Me
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Ketrin’s Denise) om. Liisa & Timo Vepsäläinen

Avoin luokka

ERI 1 SA SERT Nordängens Herkules
(Kråkeslottets Zeus - PM Qualitys Rose of Jericho) om. Lena Backgård Vedestig
ERI 2 Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
ERI 3 HeJW-16 Kiitäjän Bablo
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Päivi Lilleberg
EH 4 Lellukan Aivan Villi
(Caravan Emerico The Evil Devil – Amor’jade Definitely Wild Soul) om. Noora Puuronen
H Ihmetassun Didgeridoo
(Request Bright Gold – Ihmetassun Charlotte) om. Kerttu Luostarinen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP FI&SE&LT MVA LT JMVA HeJW-15 JV-15 BALTV-17 Susadan Fedya
(Susadan Pharos Pomac – Susadan Ylva) om. Tiina Ojala
ERI 2 SA PU 2 VARACA FI&LT MVA JMV-14 V-16 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 3 SA PU 3 C.I.B FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 LVV-15 DKV-16 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 4 FI&SE&LT MVA Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
EH FI MVA Dash’ing Optimistic Oliver
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Dash’ing Ideal Impression) om. Annukka Juntunen
EH FI&SE&EE MVA Lemmikkipolun Jason
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Katja Järnfors

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 4 ROP-VET C.I.B FI&SE&EE&LV&LT&BALT&RO MVA LT VMVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 VV-16 TLNVW-17 PMVV-17 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper) om. Suvi Leinonen
ERI 2 Dash’ing Genius Gentleman
(Susadan Pharos Pomac – Morning Dew’s Artemis) om. Minna Nikurautio


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Amor'jade Pretty Jazz Dancer
(Cimillan Batman – Amor'jade Dangerous Daydream) om. Marjo Kuivala
2 White Coastal Black Daisy
(Lyckoshellans Once In A Way - White Coastal Blue Tiara) om.
3 Pirpanan Fabulous Mind
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Pirpanan Always In My Dreams) om. Kati Korkeamaa
4 Pirpanan Faithful Friend
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Pirpanan Always In My Dreams) om. Kati Korkeamaa

Junioriluokka

ERI 1 SA VASERT Khimairan Kissing Brimadonna
(Cimillan Batman - Khimairan Flourishing Bloom) om. Marja Soininen
ERI 2 SA Susadan Kiss Kiss
(Susadan Xerox – Susadan Euphoria) om. Aini Kaltakari
ERI 3 Haloilmiön Ihmetyttö
(Sparks Of The Tempest Easy Lover - Happy Master's Queen Of Hearts) om. Hanne Lindell & Nina Vasara
ERI 4 Karina Domi Pearl
(Shinning Charm Amaretto – Unique Jewel Domi Pearl) om. Sanna Turunen ja Henna Kähkönen
ERI Ketturetku Undina Unique
(Request Bright Gold - Ketturetku Tina Turner) om.
ERI Yazina's Kilt's Kismet
(Bermarks Kilt - Yazina's Wanilla Wonder) om.
EH CY JMVA Ihmetassun Illusion Of Gaia
(Dash'ing Optimistic Oliver - Peltsun Direx-Happy Honey) om. Eila Neuvonen & Nataly Ylönen
EH Mintolan Skye
(Lemmikkipolun Hurmuripoika – Helskon Oprah) om. Anne-Mari Hakkarainen
EH Nordängens She's A Lady
(-) om.
H Golden Rose Always On My Mind
(Jeonan Cool As Ice - Golden Rose Glamour Of Fire) om. Päivi Rautio
H Jeonan Painted Dream By Prada
(Pikikuonon Brad Pitt - Merry Moonray’s Prada Princess) om. Karoliina Keskitalo
T Jeonan Promise Of Forever By Prada
(Pikikuonon Brad Pitt - Merry Moonray’s Prada Princess) om. Milla Mäkinen

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 4 SERT VARACA Kiitäjän Bettiina
(Onnenpisaran voittamaton Riemu – Dash’ing Leading Lady) om. Jaana Lokka
ERI 2 Wannadream's Charming Queen
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Susadan Wannabee) om. Henna Tapojärvi
ERI 3 Serannan Aamunkaste
(Pikikuonon Love Sadun – Nicaro’n Anceliga) om. Sari Lampinen
EH 4 Pirpanan Everlasting Love
(Pikikuonon Love Sadun - Pirpanan Always In My Dreams) om. Kati Korkeamaa
EH Furry Haven Damn Mistress
(Blue Heavens Time For Sunsweet – Sensusan Qvittra) om. Tinjamari Suhonen
EH Violetdream Grace To Gaia
(Onnenpisaran Voittamaton Riemu – Susadan Vanilla) om. Soile Palosaari
T Kivivuoren Diana
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Päivänpaisteen Varma-Veera) om. Tuula Räsänen

Avoin luokka

ERI 1 SA Susadan Gala Parade
(Happy Master’s Hugo Boss – Susadan Amber Queen) om. Tiina & Kimmo Ojala
ERI 2 Nordängens Miss Saigon
(Kråkeslottets Mr Cadillac - Nordängens Lady Stardust) om. Lena Backgård Vedestig &Olivia Backgård
ERI 3 Onpa Ihana Super Nova
(Shadeland My Days As A King – Siniketun Silver Moon) om. Suvi Räsänen
ERI 4 Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna) Om. Miia Väänänen
ERI Amor'jade Hooray I'm A Delight
(Nice Try Dazzling Duff - Amor'jade Diamond Or Dynamite) om. Santra Risto
EH Dash'ing Ice Image
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer) om. Jenni Korhonen
EH Mintolan Patricia
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Mintolan Cassie) om. Anne-Mari Hakkarainen
EH Nicaro'n Diana
(Silimen Usvametsän Prinssi – Amarantes Envy Me) om. Sari Lampinen
EH Päivänpaisteen Bettina
(Sweetheart – Ketrin’s Charlie’s Angel) om. Arja Pirttimaa

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 CACIB C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 V-15 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI 2 SA FI MVA Susadan Euphoria
(Sommerville Magical Myth - Grandgables Carnan’s Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI 3 SAPOHJ&FI&SE&NO&EE&LT MVA Pirpanan Beauty Surprise
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Katja Järnfors
ERI 4 SA FI&NO&BY MVA Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 VSP VSP-VET FI MVA HeW-15 Minitiimin Updated Quizz
(Helskon Kaleva – Minitiimin Quizz Show) om. Anna Yliaska
ERI 2 SA PN 3 C.I.B FI&SE&EE&LV&RU MVA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko
ERI 3 SA FI&SE&LT&BY MVA Susadan Wannabee
(Susadan Pharos Pomac - Grandgables Feather Duster) om. Henna Tapojärvi


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Susadan, Aini Kaltakari & Tiina Ojala