Imatra KV 31.3.2018

Tuomari: Myrna Shiboleth, Israel (56 kpl)


PU 1 CACIB ROP Kuunhohteen Houkutus
PN 1 CACIB VSP Jeonan Flash Of Stars
PU 2 SERT Milennas Sakke PN 2 Onnenpisaran Hurmaava Hellä 
PU 3 VARA-SERT VARA-CACIB Onnenpisaran Mahtava Miete PN 3 SERT Tähtihovin Nadelia 
PU 4 Shadowmist Mr X  PN 4 VARA-SERT VARA-CACIB Bernoban Syysunelma
  ROP-VET Onnenpisaran Hurmaava Hellä
ROP-kasvattaja Kuunhohteen kennel  
 

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 2 SERT Milennas Sakke
(Genitas Prince Of Whitehaven – Milennas Black Soraja) om. Simo Toivari
ERI 2 SA Flaming Snow's Dream That Dazzle
(White Coastal Little Mission Star - Flaming Snow's A Divine Dream) om. Heli Kauppila & Saara Johansson
EH 3 Merry Moonray's Special Edition
(Kell Zadig - Merry Moonray’s Model Of Prada) om. Tiina Saranpää
EH 4 Stellina Sweets Toffee Secret
(Sheltie Lin's Golden Wonder – Bridemoor's Gossip Girl) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 4 RU&EE JMVA Shadowmist Mr X
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper - Shadowmist Piece Of Cake) om. Marja Vepsäläinen
ERI 2 Alittle Romance Liceliette
(Dangerous Lover Lohrien – Hello Kitty Diabelskie Rozdroze) om. Kaisa & Vesa Törn

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT VARA-CACIB EE JMVA Onnenpisaran Mahtava Miete
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Onnenpisaran Ainokainen) om. Marianne Timonen
ERI 2 Rokkitassun Latest Black Trick
(Blenmoon Black King – Rokkitassun Adrenalina) om. Eija Grof
ERI 3 Safirrubir Xmas Miracle
(Pienenpolun Hupi - Safirrubir Master’s Touch) om. Maritta & Tanja Hynninen
ERI 4 Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
ERI Abundantia's Bi Blue Hope
( Bumtsi Bum Bottoms Up - Abundantia’s Bi My Blue Princess) om. Kalle & Karoliina Koli
EH Blue Heavens Time For Sunsweet
(B’Dazzled Silver Blast Of Blue Heaven - Blue Heavens Picture Perfect) om.
EH Shadowmist Without A Trace
(Sheltie Lin's Golden Wonder – Shadowmist Return To Sender) om. Helena Jäppinen
EH Tytylän Summer Blue Fever
(Lizmark Marchand D’or – Sunsweet Sweet Mystique) om. Kristina Heinström
H Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
H Shet Up True Fate
(Deep Illusion’s Little Ajax - Shet Up Super Trouper) om. Kirsi Husu

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP C.I.B FI&EE&LV MVA LV&EE JMVA LVJV-16 Kuunhohteen Houkutus
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski
ERI 2 SA FI&EE&LV MVA Golden Rose Charming Knight
(Goodtimes Blazin' Hot Moments – Golden Rose Flame Of Fire) om. Jukka & Pirjo Ala-Tuuhonen
ERI 3 C.I.B FI&SE&EE MVA Kell Zadig
(Okie’s Kell Wild Wild West – Kell Felicity) om. Marita Axi & Siw Kalvia
ERI 4 C.I.B FI&EE&LV&RU MVA RU&EE JMVA RKFV Shadowmist Unfinished Business
(Genitas Prince of Whitehaven - Shadowmist Hello I’m Home) om. Anita Nuuttila
ERI FI MVA RU JMVA Marvitholl Amour Secret
(Milesend Midnight From Lavika - Marvitholl Undina) om. Kaisa & Vesa Törn
ERI FI&LV&RO MVA LT&LV JMVA Sunsweet Back To Black
(Kell Zadig – Sunsweet Vera Wang) om. Tuula Jokinen & Marita Axi


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu V-Valery Ze Zlate Hvezdy
(-) om. Kaisa & Vesa Törn
2 Zetland's Melody
(Dreamhill This Is My Cole – Dreamhill Queen Of Passion) om. Esteri Lähderanta & Katja Arvio

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 3 SERT Tähtihovin Nadelia
(Starsong Wildcat Smile – Amarantes Amour D'Amandier) om. Sanna Hämäläinen
ERI 2 SA Flaming Snow's Dream Up My Destiny
(White Coastal Little Mission Star - Flaming Snow’s A Divine Dream) om. Heli Kauppila
ERI 3 HeJW-17 Kuunhohteen Kaunotar
(Kamajakin Raisu Mies – Kuunhohteen Aamunkoi) om. Hanne Vallinkoski
ERI 4 Merry Moonray's Dixie-Doo
(Bermarks Kilt - Merry Moonray’s Miuccia Prada) om.
ERI Bluemeadow's Yo-Yo Bitches I Take It All
(Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses – Whitefur's Blackwish) om. Taina Viskari
ERI Kamajakin Cosmopolitan
(Snowglow's Zorro's Spirit – Kamajakin Tulinen Hilma) om. Tarja Lahti
ERI Merry Moonray's Midnight Sun
(Kuunhohteen Houkutus - Merry Moonray's Wears Prada) om. Hanne Vallinkoski
EH Karhuveljen Sarabi
(White Coastal Little Lordy – Karhuveljen Sitka) om. Saana Lakkahalme
H Moorwood Flaming Desiree
(Moorwood Simply Personal – Moorwood Flaming Dazzle) om. Annika Pihlajasaari

Nuorten luokka

ERI 1 Kuunhohteen Haaveuni
(Pikikuonon Love Sadun - Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski
H Black Classiel’s I’m Your Sunshine
(Kråkeslottets Tornado - Snowpaw Misty Gepard) om. Anna Kaisa Miettinen
H Jeonan Myth Of Stars
(Kathimer’s Deanston – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT VARA-CACIB Bernoban Syysunelma
(Timmi Ze Zlaté Hvêzdy – Bernoban Cake Tart) om. Kaisa & Vesa Törn
ERI 2 SA Amorosan Tellervo
(Shandy’s Line Of Fire - Genitas Queen Of Whatehaven) om. Asta Vertanen
ERI 3 HeJW-12 Littleshet's Sweet Child O'Mine
(Susadan Xerox - Bluemeadow's Reborn Sign) om. Eila & Heidi Neuvonen
ERI 4 Art Felicity Passionata
(-) om.
ERI LV&EE JMVA Kuunhohteen Aamunkoi
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski
ERI FI AVA FI AVA-H Lucky Garden’s Edla Elpida
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Helskon Patricia) om. Annika Pihlajasaari
EH Mary Poppins Of Desert Meadow
(Eye Of The Storm Desert Meadow - Castle Rose Of Desert Meadow) om. Heidi & Eila Neuvonen
EH RU JMVA Nimfa Mazasis Karalius Gintarine Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Minna Hämäläinen
H Haloilmiön Aurinkotuuli
(Sommerville Ambassador - Happy Master’s Love Story) om. Kaisa Vanhatalo
H Looney Toonie's Ice Princess
(Zarvo’s Silverblue Sensation – Looney Toonie’s Bridget Jones) om. Susanna Seitsalo

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP FI&NO&BY MVA Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 2 SA FI&EE&LT MVA EE JMVA Starsong Paint Me A Dream
(Grandgables Mr Puss In Boots - Starsong Champagne Blush) om. Sanna Kuitunen
ERI 3 FI&EE MVA JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 4 FI&EE&LV&LT&BY&BALT MVA LT&LV&EE&BALT JMVA LTJV-15 Cimillan Huuhaa Puuhaa
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Cimillan Betty Boop) om. Suvi Anttila
ERI Delfina Ars Nakties Rapsodija
(-) om.
ERI EE MVA Flaming Snow's Be The One For Me
(Pikikuonon Brad Pitt – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila
ERI FI&RU MVA RU&LV JMVA Shadowmist Waiting For Love
(Sheltie Lin's Golden Wonder – Shadowmist Return To Sender) om. Anita Nuuttila
ERI C.I.B FI&EE MVA V-14 PMV-17 Sunsweet Lady In Luxury
(Tachnamadra The Designer – Grandgables Pretty As A Picture) om. Marita Axi

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 2 ROP-VET C.I.B FI&EE&LV&BY MVA EE VMVA BYV-12 V-13 V-16 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 SA C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA Satulinnan Kuun Säde
(Anyway Follow Me – Satulinnan Minttu) om.


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Kuunhohteen, Hanne Vallinkoski