Vaasa KV 11.4.2015

Tuomari: Carin Åkesson, Ruotsi (78 kpl)


PU 1 CACIB VSP Sweet Me Believe In Dream
PN 1 ROP Minitiimin Quest For Glory
PU 2 VARACA Pirpanan Black Wizard PN 2 SERT *FI MVA* CACIB Chrisdale's Strolling Surprise
PU 3 Minitiimin Unique Like Me PN 3 VARACA Kråkeslottets Hera
PU 4 SERT Usvatar Dominic PN 4 VASERT Myhappiness Flame Of Love
VASERT Copperville Francesco Bernoulli
VSP-VET Request Star Warrior  ROP-VET Minitiimin Quest For Glory
ROP-kasvattaja Pikikuonon kennel  

 

Urokset

Pentuluokka

1 K VSP-pentu Easy Lover Sparks of the Tempest
(Evros Only One Way Oliver – Portrait Of Rose ze Skalni vydlidky) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen

Junioriluokka

ERI 1 SA VASERT Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
ERI 2 SA Jeonan Fateful Encounter
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 3 Amor'jade Hooray I'm Dazzling
(Nice Try Dazzling Duff – Amor’jade Diamond Or Dynamite) om. Piia Rissanen
ERI 4 JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman
ERI Lemmikkipolun Jason
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Katja Järnfors
ERI PM Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – PM Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
EH Cardiwe's Don't Blame Me
(Käpäläkoplan Big Bucks – Cardiwe’s Adorable Black) om. Mari Hannuksela & Jesse Pöyhönen
EH Charmifarmin Hunch Of Hope
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Grandgables Pretty As A Picture) om.
EH Cimillan Hokkus Pokkus
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Cimillan Betty Boop) om. Jaana Mäkelä
EH Snowpaw Goldfinger
(Zarvo’s U.S Black Wild Card – Snowpaw Lovers) om.
H Käpäläkoplan Mustalumi
(Carmylie Arctic Nights – Carmylie Black Ice) om. Jennifer Snickars
H Minitiimin Eye Appeal
(Ketrin’s Eldorado – Minitiimin Who’s Got The Bling) om. Elisa Lahdenperä
H Pikikuonon Aika-Ajo
(Tirawa’s Long Time No See – Pikikuonon Sneezeweed) om.
H Pähkinäpolun Diego
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Pähkinäpolun Aamuaurinko) om.

Nuorten luokka

ERI 1 Request Just Gold
(Louanda Simply Gold – Moorwood Just Adorable) om.
ERI 2 Dash’ing Optimistic Oliver
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Dash’ing Ideal Impression) om. Annukka Juntunen
EH 3 Bluemeadow’s Heading For The Top
(Agree Diamond - Bluemeadow’s You’ve Got To Move) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen
H Charmifarmin Garri
(Lundecock’s Traveling Man – Grandgables Pretty As A Picture) om. Kirsi Karjalainen
H Pähkinäpolun Briljantti
(St. Kilda’s Heart Of Gold – Nice Try Fannie) om. Nina Roos
H White Coastal Little Glick
(Island Breeze Como – White Coastal Little Blue Angel) om.

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 4 SERT Usvatar Dominic
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 2 SA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 3 SA St. Kilda's Stairways To Heaven
(St. Kilda's That's The Spirit - Blessed Lemon Chiffon) om. Mirva Lintunen
ERI 4 Vauhtitassun Meirami
(Caravan Emerico The Evil Devil - Moorwood Caribbean Blue Gossamer) om. Johanna Kaikkonen
ERI Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
EH Käpäläkoplan Pastilli
(Käpäläkoplan Simon Says – Käpäläkoplan Keira) om. Frida Slotte
EH JV-11 Myhappiness Be My Valentine
(Helskon Sinatra - Moorwood Caribbean Night Gown) om. Mirva Lintunen
EH Pikikuonon First Hiawatha
(Cimillan Batman - Pikikuonon Indy Brown Pepper) om. Sari Hiljanen & Riitta Juvonen
EH PM Quality's Surviving Warrior
(Shelteam Ace of Diamonds - Rannerdale Amazing Grace) om. Sanna & Tapani Sillman
H Käpälämetsän Alexander
(Caravan Emerico The Evil Devil – Jelisan Desdemona) om. Jaana Kalaoja
H Vizane’s First King
(Moorwood Look Forward - Moorwood Caribbean Night Fairystory) om. Jessica Grönlund

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP FI&LT MVA Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala
ERI 2 SA PU 2 VARACA FI MVA LT&LV&EE&BALT JMVA BALTJV-13 HeJW-13 LTJV-14 Pirpanan Black Wizard
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Kati Korkeamaa
ERI 3 SA PU 3 C.I.B POHJ&FI&NO&SE MVA HeW-13 PMV-13 V-13 Minitiimin Unique Like Me
(Helskon Kaleva - Minitiimin Quizz Show) om. Miina Lukkari
ERI 4 SA FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI SA FI MVA Mystica Line Let’s Jump For Joy
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Susadan Mina Mystica) om. Tarja Nevalainen
ERI EE MVA Kiamoran Hot Dark Chocolate
(Dreamhill Key To My Soul – Kiamoran Glamour Girl) om. Minna Paakkinen
ERI FI MVA Käpäläkoplan Halloween
(St. Kilda’s Black Magic – Carmylie Winter Wind) om. Niina Säkkinen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET FI&SE&NO MVA Request Star Warrior
(Grandgables Say It Again Sam – Moorwood Fashion World) om. Kristina Waara


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Bluemeadow’s Put Your Hands Up
(Achor’s Surprise Darwin – Ketrin’s Denise) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
2 KP Minitiimin Gosh These Curves
om. Miina Lukkari
Usvatar Elegance
(Minitiimin Unique Like Me – Usvatar Baleia) om. Tiina & Juha Karjalainen

Junioriluokka

ERI 1 SA Black Shepard's Sunbeam
(Pähkinäpolun Aamunloiste – Lucky Smile For Parental Love) om.
ERI 2 SA HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI 3 LT&LV&EE&BALT JMVA LTJV-15 Cimillan Huuhaa Puuhaa
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Cimillan Betty Boop) om. Suvi Anttila
ERI 4 Pikikuonon Hot Pätkis
(Kiamoran Hot Dark Chocolate – Pikikuonon Nice And Sweet) om. Hanna Kilpeläinen
ERI Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI Morning Dew's Hera
(Shandy’s Line Of Fire – Susadan Wicky Woo) om.
EH Bluemeadow's Maybe I’m Amazed
(Zimillan Winston – Whitefur’s Blackwish) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
EH Pikikuonon Sweet Kismet
(Kiamoran Hot Dark Chocolate – Pikikuonon Nice And Sweet) om. Sari Hiljanen ja Oona Pesonen
H Deep Illusion's Narani Nhuca
(Sunland Secrets N Lies – Shadeland Just Too Precious) om.
H Yazina's Sable Sun
(Lythwood Sundealer - Yazina's Strolling Salsa) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA Aqinta's Love At First Sight
(St. Kilda’s Heart Of Gold – Törnlundas Katinka) om. Gunilla & Jennifer Snickars
ERI 2 SA Violetdream Divine Lady
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas
ERI 3 EEJV-14 EEV-14 Bluemeadow's Got The Rhythm
(Bluemeadow's Yes Sir I Can Boogie – Ketrin’s Denise) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 4 JV-14 Helmenhaltian Northern Sweet Saaga
(Sinisilkin Kosmonautti – Jelisan Helmenhaltia) om. Stina Hyrkäs
ERI Cimillan Gis Gis
(Limbunya Orion - Cimillan Aina Valpas) om. Päivi Männistö-Rahunen
EH Happy Master's Reason To New Tricks
(Sommerville Ambassador - Happy Master's One For Me) om. Miira Häggblom
EH Juraja Ze Shetlandú
(Bi-Blue Ocean Ze Shetlandú – Nancy Ze Souhvèzdi Orionu) om. Seija Sipola
EH Violetdream Dazzling Dame
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Susadan Vanilla) om. Tiina Ylilehto

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 2 SERT *FI MVA* CACIB Chrisdale's Strolling Surprise
(Lundecock’s Brig O Doon - Chrisdale's Strolling Moment) om. Christina Öjergren
ERI 2 SA PN 4 VASERT HeJW-13 Myhappiness Flame Of Love
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Myhappiness Apple of My Eye) om. Nina Peltomaa & Susanne Ivars
ERI 3 SA Bluemeadow's Zi Mei Lan
(Blenmoon Black King - Bluemeadow's Rainbow Girl) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro & Anu Hakala
ERI 4 SA Dash'ing Ideal Impression
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer) om. Maarit Tervonen
ERI SA Usvatar Baleia
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI SA Usvatar Diorina
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI Hirsituvan Kimpale Kultaa
(Cimillan Batman - Golden Rose Flaming Love) om. Tarja Pinola & Marke Kärkkäinen
ERI Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI Mei Dan Miss Asia
(Triumph American Idol At Mei Dan – Mei Dan Sinu Koer) om. Anni Korpela
ERI Pirpanan Beauty Surprise
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Katja Järnfors & Kati Korkeamaa
EH Pikikuonon Nice And Sweet
(Nice Try Dazzling Duff - Pikikuonon Miis Honey) om. Sari Hiljanen
EH Smartteams Unique Juliet
(Nice Try Dazzling Duff - Starsong Flameof Passion) om. Juha & Seija Sipola
EH Smartteams Wisdom Pearl
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Bigandan Charming Dream) om. Piia Rissanen & Olli Korpi
EH Violetdream Betty Boop
(Helskon Tsaikovski – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas
EH Zaza's Ray Of Sunshine
(Amethrickeh's Blackprince - Zaza's Golden Daylight) om. Margot & Alf Nyroos
H Scandyline Family Jewel
(Bridemoor’s Sergeant Pepper - Marvitholl Milady Marion) om. Mirva Mäkelä
H Usvatar Anastasia
(Minitiimin One Man Show – Usvapilven Entten Tentten) om.

Valioluokka

ERI 1 SA PN 3 VARACA SE&FI&NO MVA Kråkeslottets Hera
(North Sheltie’s Perfect Alibi – Kråkeslottets Ragnhild Den Mektige) om. Linda Andorsen
ERI 2 SA FI&BY MVA Jeonan Amazing Star
(Shadeland He's A Wizard - Bosom Buddy's Oona) om. Heidi Viita
EH 3 FI MVA Dreamhill My Golden Pearl
(Windcrest Flying Scotsman - Woodmist My Fine Morning Mist) om. Seija Lukula

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Pikikuonon, Sari Hiljanen