Tuusula KR 5.7.2015

Tuomari: David Cavill, Iso-Britannia (26 kpl)



PN 1 SERT *FI MVA* ROP Silimen Salamanvalo
  PN 2 VASERT Cimillan Huuhaa Puuhaa
  PN 3 Trafuil Twilight Elf
  PN 4 Amandiina's Eternal Love
VSP-VET Deardreams Benjamin       ROP-VET Trafuil Twilight Elf

 
   

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 Linnaisten Casanova
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – Bosom Buddy’s Ravishing Rose) om. Tuija Kemppainen
EH 2 Shadowmist Very Important
(Lizmark Marchand D’or - Shadowmist Moulin Rouge) om. Nina Alpay

Nuorten luokka

EH 1 Khimairan Finnish Flash
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Khimairan Behind Blue Eyes) om. Katrin Lehto & Mira Tauriainen

Avoin luokka

ERI 1 Sunsweet Master Player
(Lundecock’s Traveling Man – Lundecock’s Last Dance) om. Tiia Lehtinen
ERI 2 Mutkis Keke Kapteeni
(Limbunya Orion – Mutkis Hulda Huoleton) om. Jenni Hyttinen

Veteraaniluokka

ERI 1 VSP-VET FI&EE&LV MVA Deardreams Benjamin
(Grandgables A Showy Fellow - Sunsweet Like A Rose) om. Hanna Pelttari


Nartut

Junioriluokka

EH 1 Sensusan Won't Be Far Away
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Sensusan Mighty Sweet) om. Jannina Manner & Anne Skogberg & Senja Grönholm
EH 2 Shandy's Show Girl
(Shandy's Showstopper – Shelrod Shadenna) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 2 VASERT LT&LV&EE&BALT JMVA LTJV-15 Cimillan Huuhaa Puuhaa
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Cimillan Betty Boop) om. Suvi Anttila
ERI 2 Amelie
(Limbunya Orion – Hartwell Boogie Belle) om. Maiju Aholainen
ERI 3 Silimen Lahja-Helmiina
(White Coastal Little Black Tudor – Silimen Salamanvalo) om. Sirkka-Liisa Metso
EH 4 Shadeland Quite Mythical
(Sommerville Magical Myth – Shadeland My Funny Valentine) om. Eeva-Riitta Alanen
EH Helmilän Happy Blue Hyacinth
(Enchanter Verny Tien – Helmilän Bilehile) om. Satu Skähl
EH Höpötassun Sini
(Windcrest Blaze Of Fire - Höpötassun Vanessa) om. Maarit Siren
T Kamajakin Tulinen Hilma
(Ultimate Rivers Ghost of Blue Tails – Kamajakin Baily Hirmu) om. Marja Karonen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT *FI MVA* ROP Silimen Salamanvalo
(Silimen Helmi-Taikaq – Silimen Pilvin Peikkotyttö) om. Sirkka-Liisa Metso
ERI 2 Uneksijan Tuliperhonen
(Cimillan Cauhee Caahari – Uneksijan Tahmatassu) om.
ERI 3 Lähderinteen Prinsessa Kevätkukka
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Helskon Norma) om. Juha & Helene Virtanen
EH 4 Dreamhill The Story Goes On
(Helskon Pavarotti – Satulinnan Nupun Nella) om. Esteri Lähderanta
EH Helmilän Balleriina
(Sunsweet Blue Wings – Scandyline Black Treasure) om. Tarja Lindevall
EH Hupsutassun Vuokko
(Käpäläkoplan Wendigo – Cadinan Evening Light) om. Kirsi Repo
EH Lemira Plymouth Duster
(Lundecock’s Happy Talk – Sunsweet Surprise) om. Mira Tauriainen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 4 FI MVA Amandiina's Eternal Love
(Lundecock's Traveling Man - Amandiina's Sweet Survivor) om. Anita Pietiläinen
ERI 2 FI&EE&LV&LT&BY MVA LTV-12 Helskon Norma
(Helskon Kaleva – Helskon Tamara) om. Helene Virtanen
ERI 3 EE MVA Yokotai Lucky Star
(Golden Rose Play With Fire - Gonnabe Divina Commedia) om. Hanna Jauhiainen & Atte Klemola

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 3 ROP-VET Trafuil Twilight Elf
(Grandgables A Showy Fellow – Trafuil My Way) om. Vieno Eerola