Turku KV 28.3.2015

Tuomari: John Carter, Iso-Britannia (78 kpl)


PU 1 CACIB ROP Pirpanan Black Wizard
PN 1 CACIB VSP Satulinnan Adorable Amy
PU 2 VARACA Amarantes Valentino PN 2 SERT *FI MVA* Whirling's Aim Is To Delight
PU 3 SERT Copperville Francesco Bernoulli PN 3 VASERT Classicway Dancing In The Dark
PU 4 VASERT Lemmikkipolun Jason PN 4 Anyway Classic Future

ROP-VET Anyway Cream Future
ROP-kasvattaja Huisin kennel  
 

 

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Easy Lover Sparks of the Tempest
(Evros Only One Way Oliver – Portrait Of Rose ze Skalni vydlidky) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 3 SERT Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
ERI 2 SA PU 4 VASERT Lemmikkipolun Jason
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Katja Järnfors
ERI 3 Huisin Corona Borealis
(Lundecock’s Traveling Man – Satulinnan Sirius) om. Tarja Rostén & Nina Mäkinen
ERI 4 Pikikuonon Love Sadun
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Hanne Vallinkoski & Sari Hiljanen
EH Cerebellum's Edge Of Something
(Zarvo’s U.S Black Wild Card – Happy Master’s Pure Gold) om. Emma Hietaniemi
EH Charmifarmin Hunch Of Hope
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Grandgables Pretty As A Picture) om.
EH Jeonan Fateful Encounter
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
EH Minitiimin Eye Appeal
(Ketrin’s Eldorado – Minitiimin Who’s Got The Bling) om. Elisa Lahdenperä
EH New Spices Fennel's Force
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – White Coastal Little Black Bonsai) om. Tiina Korpela
EH Snowpaw Thunderball
(Zarvo’s U.S Black Wild Card – Snowpaw Lovers) om. Marianne Ylitalo
EH Tytylän Summer Blue Fever
(Lizmark Marchand D’or – Sunsweet Sweet Mystique) om. Kia Heinström
H High-Glade's Indian Ice
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart - High-Glade's Dina Daylight) om. Johanna Allgaier
H Länsimetsän Auringonnousu
(Shandy’s Line Of Fire – High-Glade’s Honey Melody) om. Päivi Pusa & Antti Juutila

Nuorten luokka

ERI 1 SA Charmifarmin Garri
(Lundecock’s Traveling Man – Grandgables Pretty As A Picture) om. Kirsi Karjalainen
ERI 2 SA Blenmoon Criminal Tango
(Blenmoon Blue Tango - Mistelin Tinette Mare) om. Raija Perälä
EH 3 Bosom Buddy's Unawatuna
(Achor’s Surprise Darwin – Bosom Buddy’s Love Me True) om. Soile Parviainen & Johanna Mattila
EH 4 Blenmerrow In The Mood
(Willowtarn Time To Boogie – Blenmerrow Infinity Kevdon) om. Harri Perälä
EH Bluemeadow’s It’s A Kind Of Magic
(Dash’ing Jolly Jumper - Bluemeadow’s True Angel) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
EH Huisin Circle Of Life
(Lundecock’s Traveling Man – Huisin Summernight Sun) om. Katariina Leino
EH Mustantassun Pikkarainen
(Zarvo's U.S. Black Wild Card - Brainpool's Flame of Passion) om. Kai Suomalainen

Avoin luokka

ERI 1 SA Bluemeadow’s Heading For The Top
(Agree Diamond - Bluemeadow’s You’ve Got To Move) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen
ERI 2 Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
ERI 3 Snowpaw Acorn
(Shet Up Mr Lovejoy - Snowpaw Anardana) om. Eva Kajander
EH 4 FI AVA FI AVA-H Sleepless Wizard Of Oz
(Dawnville You’ve Gotta Be Kidding - Moorwood Caribbean Blue Lovesong) om. Heidi Lehto
EH Lanacy Make Believe
(Arcot Snow Patrol – Mohnesee Make A Wish For Lanacy) om. Harri Perälä
EH Shadeland New Man In Town
(Ha-Dar Newsworthy – Snowpaw Magician) om. Tuija Heikkilä
H Azurion
(Shandy's Line of Fire - Bumtsi Bum My Fair Lady) om. Mikaela Asp

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP FI MVA LT&LV&EE&BALT JMVA BALTJV-13 HeJW-13 LTJV-14 Pirpanan Black Wizard
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Kati Korkeamaa
ERI 2 SA PU 2 VARACA FI MVA Amarantes Valentino
(Golden Rose Play With Fire - Moorwood Caribbean Blue Lovestory) om. Monika Lindström-Uuttu

Veteraaniluokka

H Sensusan Koh-I-Han
(Bermarks Pride ’N’ Presence – Scandyline Nordic Beauty) om.


Nartut

 

Junioriluokka

ERI 1 SA Huisin Adorable Miracle
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Satulinnan Adorable Amy) om. Tarja Rostén
ERI 2 SA Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 3 Littleshet's Star Of Magic Melody
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Bluemeadow’s Reborn Sign) om. Marja-Leena Järvenpää
ERI 4 Höpötassun Sini
(Windcrest Blaze Of Fire - Höpötassun Vanessa) om. Maarit Siren
ERI Bluemeadow's Maybe I’m Amazed
(Zimillan Winston – Whitefur’s Blackwish) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI Bosom Buddy's Yes I'm Adele
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Bosom Buddy´s Walk Like An Angel) om. Soile Parviainen
ERI BY&EE JMVA Prinsessalinnan Valonsäde
(Lizmark Marchand D’or - Prinsessalinnan Savon Sankari) om.
ERI Shadeland Quite Mythical
(Sommerville Magical Myth – Shadeland My Funny Valentine) om. Eeva-Riitta Alanen
ERI Tulihännän Carrera
(Carmylie Arctic Nights – Käpäläkoplan Killah) om. Katriina Jaranne
EH Amarantes Le Nu
(Myhappiness Dad’s Son - Amarantes Amber Ylang Ylang) om.
EH Anyway Aurora Australis
(Moorwood Hot Legend – Anyway Earth Is Calling) om.
EH Blenmoon Midsummer Rose
(Blenmoon Midsummer Drummer - Blenmoon Blue Rose) om. Jenni Nurmi
EH Cerebellum's Fascinating Rhythm
(Zarvo’s U.S Black Wild Card – Happy Master’s Pure Gold) om. Maria Pentikäinen
EH Flaming Snow’s A Divine Dream
(Sweet Me Believe In Dream – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila & Hanna Lakianperä
EH Huisin Joyful Miracle
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Satulinnan Adorable Amy) om. Tiina Heikkilä
EH Käpäläkoplan Lumitassu
(Carmylie Arctic Nights – Carmylie Black Ice) om. Tuija Heikkilä
EH Mei Dan Fanny
(Triumph American Idol At Mei Dan – Mei Dan Mörk Björk) om. Pirjo Varonen
EH New Spices Fennel Flower
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – White Coastal Little Black Bonsai) om. Sirkka Vasenius
EH Ninas Honey Delight
(Peltsun Ramjad-Mr Lordi - Ninas Easy To Ador) om. Carina Karlsson
EH Scandyline Love Forever
(Aristocrat – Scandyline Silver Zenana) om.
H Lähderinteen Adalmiina
(Sweet Me Believe In Dream - Helskon Norma) om. Marja Rantalainen

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 3 VASERT Classicway Dancing In The Dark
(Windcrest Blaze Of Fire – Classicway My Precious) om. Helena Sipponen
ERI 2 SA Mistelin Zarah
(Shelridge Severin – Homedale’s Kind Kiss) om. Mirva Pajunen
ERI 3 Bosom Buddy's Unique Love
(Achor’s Surprise Darwin - Bosom Buddy's Love Me True) om. Soile Parviainen
ERI 4 Zetland’s Flymetothemoon
(Windcrest Flying Scotsman – Anyway Fly So Fast) om. Heidi Langinkoski-Donner
EH Furry Haven Devil May Care
(Moorwood Hot Legend - Sensusan Quittra) om. Pekka Korhonen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 2 SERT *FI MVA* VARACA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko
ERI 2 SA Bluemeadow's Zi Mei Lan
(Blenmoon Black King - Bluemeadow's Rainbow Girl) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro & Anu Hakala
ERI 3 Pirpanan Beauty Surprise
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Katja Järnfors & Kati Korkeamaa
ERI 4 Happy Master’s Pure Gold
(Blenmoon Black King – Happy Master’s Love Story) om. Kaisa Vanhatalo & Heidi Lehto
ERI LTV-12 Helskon Norma
(Helskon Kaleva – Helskon Tamara) om. Helene Virtanen
ERI Prinsessalinnan Savon Sankari
(Helskon Brandt - Happy Master's Hazelnut Girl) om. Mariikka Ala-Maakala & Johanna Salonen-Ala-Maakala
ERI Rosebridge's Miss Moneypenny
(Sommerville Mr Nice Guy – White Coastal Little Blackpepper) om. Anni Hautala
ERI Shetwood Dazzling Lady
(Zarvo’s State Of The Art – Bluemeadow’s Rain Princess) om. Kati Toikka & Sonia Delatte
EH Karion Pata-Fani
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Karion Black Eileithyia) om.
EH Kiljuiita
(Minimonsin Northernlights – Kilpop Bricilla) om. Jenna Kantola
EH Pilvimarjan Avant Garde
(Riishill´s Stravinski - Pilvimarjan Vadelma) om. Sanni Kariniemi
EH Shet Up She's The One
(Moorwood Caribbean Blue Trend - Shet Up Mother's Legacy) om. Katriina Kauhaniemi
EH Snowpaw Lovers
(Hillstone Final Cut – Murmur American Lily) om. Tuija Heikkilä

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP FI MVA Satulinnan Adorable Amy
(Mainland's Powerpoint - Satulinnan Sweet Saffron) om. Tarja Rosten
ERI 2 SA PN 4 C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA V-10 Anyway Classic Future
(Shelgate Midnight Magic - Anyway Cream Future) om. Tarja Rosten
ERI 3 FI&BY MVA Bluemeadow's You’ve Got To Move
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Sign Of Most-Majestic) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 4 FI&EE MVA Karvakedon Luna
(Mainland's Powerpoint - Karvakedon Bango) om. Hanne Vallinkoski
ERI FI&LV&BY MVA White Coastal Little Blue Avatar
(Leeland Inkpower - White Coastal Little Blue Angel) om. Katriina Kauhaniemi
EH FI&BY MVA Jeonan Amazing Star
(Shadeland He's A Wizard - Bosom Buddy's Oona) om. Heidi Viita
EH FI MVA Silimen Meri-Usva
(Golden Rose Play With Fire – Silimen Keijun Aamuusva) om. Anni Hautala

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET C.I.B FIN&EE&LT MVA Anyway Cream Future
(Carmylie American Dream – Shadowmist Alluring Future) om. Helena Sipponen
ERI 2 Moorwood Caribbean Blue Lovesong
(Grandgables Say It Again Sam - Moorwood Caribbean Blue Heather) om. Pia Lumme


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Huisin, Tarja & Ossi Rostén