Savonlinna RN 6.6.2015

Tuomari: Tarja Löfman (32 kpl)


PU 1 VSP Zarvo’s U.S Black Wild Card
PN 1 SERT *FI MVA* ROP RYP 1 BIS 2 Gonnabe Genie Inabottle
PU 2 SERT Pikikuonon Love Sadun PN 2 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
PU 3 VASERT Decision Fearless Fighter PN 3 VASERT Onnenpisaran Verraton Lysti
PU 4 Marvitholl Amour Secret PN 4 Karvakedon Luna

ROP-VET BIS-VET 4 Bosom Buddy’s Jingle Bell 
ROP-kasvattaja BIS 1 Onnenpisaran kennel  
   

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 2 SERT Pikikuonon Love Sadun
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Hanne Vallinkoski & Sari Hiljanen
EH 2 Fullmoon Diamonds Kamu
(Timmi Ze Zlaté Hvezdy – Helskon Juliana) om.
EH 3 Frenky Auksine Zvaigzde
(-) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA Pikikuonon Tom Hanks
(St. Kilda’s Black Magic – Pikikuonon Super Nuka) om. Sari Hiljanen & Sonja Apo

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 3 VASERT FI AVA Decision Fearless Fighter
(Trickteam Roger Rabbit - Amarantes Que Viva) om. Jaana Rautio

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 VSP C.I.B FI&EE&LV MVA EE JMVA Zarvo's U.S. Black Wild Card
(Wynset's Meet The Press - Wynset's Into Thin Air) om. Kristina Lehtomäki
ERI 2 SA PU 4 FI MVA RU JMVA Marvitholl Amour Secret
(Milesend Midnight From Lavika - Marvitholl Undina) om. Kaisa & Vesa Törn

 


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA Bernoban Syysunelma
(Timmi Ze Zlaté Hvêzdy – Bernoban Cake Tart) om.
ERI 2 Jasmirin Michelle
(Mintolan Luke - Karvakedon Ålalaa) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen
ERI 3 EE JMVA Pikikuonon Love Safire
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Johanna Manninen & Sari Hiljanen
EH 4 Toivesadun Auringon Kukka
(Request Bright Gold – Dreamlook Fashion Fairytale) om. Helena Nikkonen
EH Päivänpaisteen Aava
(Mistelin Black Jackpot – Marvitholl Aurora Borealis) om. Hanne Lindell & Eini Heikkilä
EH Readysetgo Exquisite Cutie
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Pikikuonon Melli-Moona) om. Sanna Kuittinen
H Bernoban Cogogirl
(Gardenia Garden’s Charlie – Bernoban Salsa) om.
H Sinisilkin Neiti Kesäheinä
(Chinook Z Dablovy Studanky – Sinisilkin Gicciolina) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 3 VASERT JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 Anaideia
(Mintolan Luke – Bluemeadow’s You Stop The Beat) om. Iira & Eija Putro
H Lyyli
(Decision Fearless Fighter – Höpötassun Vivianna) om. Jaana Rautio

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT *FI MVA* ROP RYP 1 BIS 2 Gonnabe Genie Inabottle
(Hawser Meadow's Hazelnut Cracker - Gonnabe Beautiful One) om. Marilla Tanner
ERI 2 Bernoban Cake Tart
(Bernoban Mustamatti – Bernoban Croissant) om.
ERI 3 Onnenpisaran Tuulitukka
(Shelteam Speed And Fan - Happy Master's Hot Chocolate) om. Sirkku Heliävirta
ERI 4 Pikikuonon Melli-Moona
(White Coastal Little China Master – Final Desire Quality Queen) om. Sanna Kuittinen
EH Dreamlook Fashion Fairytale
(Minitiimin One Man Show - Moorwood Latest Fashion) om. Helena Nikkonen
EH Khimairan Arctic Sunshine
(Cimillan Batman - Ahl's Sunny Suniva) om. Marja Soininen & Maiju Immonen
EH Khimairan Daily Present
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Ahl’s Sunny Suniva) om. Anita Astikainen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 C.I.B FI&EE&LV&BY MVA BYV-12 V-13 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 SA PN 4 FI&EE&LV MVA FI AVA Karvakedon Luna
(Mainland's Powerpoint - Karvakedon Bango) om. Hanne Vallinkoski
ERI 3 SA FI&BY MVA EE JMVA JV-12 BYV-14 Onnenpisaran Kultakutri
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Onnenpisaran Hurmaava Hellä) om. Sirkku & Petri Heliävirta

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET BIS-VET 4 FI&EE&LV MVA EE VMVA Bosom Buddy’s Jingle Bell
(Bosom Buddy’s Faith And Hope – Golden Rose Mon Cheri) om. Kristina Lehtomäki
ERI 2 SA EE VMVA BALTVV-14 Pikikuonon Zera
(Pikikuonon Special Edition - Cloudmoore Misty Miracle) om. Sari Hiljanen
ERI 3 SA C.I.B FIN&EE&LT MVA EE VMVA HeVW-13 VV-13 Sefair Tazzee Taffeta
(Sefair Oziriz Ozzie – Grandgables She Steals My Hart) om. Sirkku ja Petri Heliävirta
ERI 4 SA EE VMVA Pikikuonon Indyblackpepper
(Cloudmoore Blue Moon – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 1 kennel Onnenpisaran, Sirkku Heliävirta
2 KP kennel Pikikuonon, Sari Hiljanen