Rovaniemi KV 21.6.2015

Tuomari: Hilkka Salohalla (52 kpl)


PU 1 CACIB VSP Amor'jade Danish Wild Card
PN 1 SERT *FI MVA* CACIB ROP Kohellin My Only Dream 
PU 2 VARACA Kråkeslottets Zeus PN 2 VARACA Kråkeslottets Hera
PU 3 SERT Onnenpisaran Voittamaton Riemu PN 3 VASERT Agree Denise
PU 4 Susadan Pharos Pomac PN 4 Minitiimin Quest For Glory
VASERT Sweetheart
ROP-VET Susadan Pharos Pomac VSP-VET Minitiimin Quest For Glory
ROP-kasvattaja Jeonan kennel  

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Sagogläntans Zlatan
(Kråkeslottets MR Cadillac – Kråkeslottets Hipp Hurra) om. Linda Andorsen

Junioriluokka

ERI 1 SA Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
ERI 2 SA Jeonan Fateful Encounter
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 3 Pilvikirsikan Kultahippu
(Windcrest Blaze Of Fire – Lemmikkipolun Lumo) om. Eetu & Alisa Vihtala
ERI 4 Khimairan Google Me
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch - Khimairan Arctic Sunshine) om. Noora Kåla
EH Lemmikkipolun Jason
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Katja Järnfors
EH Nordängens Herkules
(Kråkeslottets Zeus - PM Qualitys Rose of Jericho) om.
H Jeonan Flames Of Fame
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Helena Aho

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 3 SERT JMV-14 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 Männynkävyn White Lies
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Updated Quizz) om. Auli Näsi
H Jeronymo Ze Shetlandu
(Bi-Blue Ocean Ze Shetlandú – Nancy Ze Souhvèzdi Orionu) om. Seija Sipola & Jaana Kalaoja

Avoin luokka

ERI 1 SA VASERT Sweetheart
(Pikikuonon Brad Pitt - Männynkävyn First Love) om. Annika Heikkilä
ERI 2 SA Tricky Blue's First Blue Boy
(Dash’ing Jolly Jumper – Luonnikkaan Hellehupi) om. Essi Matinlassi
ERI 3 Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
ERI 4 Pilvikirsikan Syys Aarre
(Caravan Emerico The Evil Devil - Lemmikkipolun Party Queen) om. Reeta ja Kirsi Laitinen
ERI Tirawa's Long Time No See
(Tirawa's Before Sunset - Tirawa's Imperial Move) om. Veijo Tervakangas & Siw Kalvia
EH Jeonan Best Secret
(Sunland Secrets N Lies – Bosom Buddy’s Quite A Jewel) om. Inkeri Isto
EH Käpäläkoplan Hugo
(Hillstone Final Cut – Käpäläkoplan A Pretty Penny) om. Teresa Tuomela

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 2 SA PU 2 VARACA FI&SE&NO MVA Kråkeslottets Zeus
(North Sheltie's Perfect Alibi - Kråkeslottets Ragnhild Den Mektige) om. Linda Andorsen
ERI 3 SA C.I.B POHJ&FI&NO&SE MVA HeW-13 PMV-13 V-13 Minitiimin Unique Like Me
(Helskon Kaleva - Minitiimin Quizz Show) om. Miina Lukkari
ERI 4 SA FI MVA LT&LV&EE&BALT JMVA BALTJV-13 HeJW-13 LTJV-14 Pirpanan Black Wizard
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Kati Korkeamaa
ERI POHJ&FI MVA Kråkeslottets Mr Cadillac
(Susadan Pharos Pomac - Kråkeslottets Leah Isadora) om. Linda Andorsen
ERI FI MVA Susadan Xerox
(Pikikuonon Brad Pitt - Susadan Prada Pinia) om. Heli Turtinen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 4 ROP-VET FI&EE MVA Susadan Pharos Pomac
(Snowglow’s Jailhouse Rock – Sound’s Morning Cloud) om. Aini Kaltakari & Tiina Ojala


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Lysti-Kämä Adele
(Amarantes Noir Murmure – Päivänpaisteen Viksu-Vilma) om. Miika From

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 3 VASERT Agree Denise
(Tirawa’s Long Time No See – Scandyline Gold’N’ Yellow) om. Veijo Tervakangas
ERI 2 Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 3 Black Classiel's Northstar
(Kråkeslottets Mr Cadillac – Snowpaw Misty Gepard) om. Sanna Schroderus
ERI 4 Minitiimin Gosh These Curves
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Minitiimin Angel In Disguise) om. Miina Lukkari
EH Milward Simply A Singer
(Lundecock's Fiddler On The Roof - Milward Simply A Treasure) om. Susanne Lindberg
EH Pilvikirsikan Kullannuppu
(Windcrest Blaze Of Fire – Lemmikkipolun Lumo) om. Kirsi Laitinen
EH Smartteams Yvonne The Princess
(Ketrin’s Eldorado - Smartteams Unique Juliet) om. Juha & Seija Sipola
EH Toivesadun Aito Prinsessa
(Request Bright Gold – Dreamlook Fashion Fairytale) om.
H Jeonan Fallen From Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita

Nuorten luokka

ERI 1 SA JV-14 Helmenhaltian Northern Sweet Saaga
(Sinisilkin Kosmonautti – Jelisan Helmenhaltia) om. Stina Hyrkäs
EH 2 Taikatuokion Onnenhetki
(Caravan Emerico The Evil Devil – Käpäläkoplan Milla) om. Sofia Luoto
H Taikatuokion Ensihetki
(Caravan Emerico The Evil Devil – Käpäläkoplan Milla) om. Teresa Tuomela

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT *FI MVA* CACIB ROP Kohellin My Only Dream
(Lundecock’s Traveling Man – Kohellin Talviunelma) om. Jaana Lokka
ERI 2 SA Nordängens Miss Saigon
(-) om.
ERI 3 Amor'jade Dangerous Daydream
(Zarvo's U.S. Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala
ERI 4 Susadan Damn Yankee
(Shadeland Light Up The Night – Susadan Windhaven) om. Aini Kaltakari
ERI Männynkävyn Live For The Sun
(Milward Sunny Boy – Minitiimin Updated Quizz) om. Auli Näsi
ERI Susadan Darn That Dream
(Shadeland Light Up The Night – Susadan Windhaven) om. Katja Vierimaa
EH Minitiimin Angel In Disguise
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Minitiimin Quest For Glory) om. Auli Näsi
EH Smartteams Unique Juliet
(Nice Try Dazzling Duff - Starsong Flameof Passion) om. Juha & Seija Sipola
H Khimairan Dinky Darling
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Ahl’s Sunny Suniva) om. Hanne-Mari Paloniemi

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 VARACA SE&FI&NO MVA Kråkeslottets Hera
(North Sheltie’s Perfect Alibi – Kråkeslottets Ragnhild Den Mektige) om. Linda Andorsen
ERI 2 SA FI&EE&LT MVA Pirpanan Beauty Surprise
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Katja Järnfors & Kati Korkeamaa
ERI 3 SA FI&SE MVA Tassamour's Lucky Star
(-) om. Susanne Lindberg
EH 4 FI&LV&LT&BY MVA Jeonan Amazing Star
(Shadeland He's A Wizard - Bosom Buddy's Oona) om. Heidi Viita

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 4 VSP-VET C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 PM Quality's Rose Of Jericho
(-) om.
EH 3 Kråkeslottets Märtha Louise
(Shellrick’s O’Boy – Frostice Orchid Promise) om. Linda Andorsen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Jeonan, Heidi Viita
2 KP kennel Susadan, Aini Kaltakari & Tiina Ojala