Riihimäki KR 6.6.2015

Tuomari: Anna Brankovic, Serbia


PU 1 SERT VSP Bosom Buddy's Unawatuna
PN 1 SERT *FI MVA* ROP Rosebridge's Only For Rose
PU 2  VASERT Personlighetens Blue Ice H PN 2 Pikikuonon Nice And Sweet
PU 3 Grandgables Mr Puss In Boots PN 3 VASERT Snowglow's Glimmer Of Hope
PU 4 Moorwood Caribbean Blue Lover PN 4 Nappulavaaran Halla
ROP-VET Moorwood Caribbean Blue Lover VSP-VET Sunsweet Blues Baby
ROP-kasvattaja Pikikuonon kennel  
   

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA Sensusan Where Ever You Go
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Sensusan Mighty Sweet) om. Satu Paasio & Tomi Vavuli
ERI 2 Suzi-Dog's Read My Lips
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – Fallexen Rosemund) om. Tiina Sere
EH 3 Shadowmist Very Important
(Lizmark Marchand D’or - Shadowmist Moulin Rouge) om. Nina Alpay

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT VSP Bosom Buddy's Unawatuna
(Achor’s Surprise Darwin – Bosom Buddy’s Love Me True) om. Soile Parviainen & Johanna Mattila
ERI 2 Khimairan Exuberant Forever
(Request Look Forever – Dreamhill Piece Of My Soul) om.
ERI 3 Snowglow's Echo Of The Ocean
(Myhappiness Dad’s Son – Snowglow’s Over The Ocean) om. Kirsi Pohjasniemi
EH 4 Cardiwe's Don't Blame Me
(Käpäläkoplan Big Bucks – Cardiwe’s Adorable Black) om. Mari Hannuksela & Jesse Pöyhönen
EH Khimairan Finnish Flash
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Khimairan Behind Blue Eyes) om. Katrin Lehto & Mira Tauriainen
EH Pikikuonon Mel Gibson
(St. Kilda’s Black Magic – Pikikuonon Super Nuka) om. Sini Joutjärvi

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 2 VASERT Personlighetens Blue Ice H
(Legacies Pittsburgh’s Steel Curtain – Voicy Coyote) om. Kaisa Porri
ERI 2 Foula’s Secret Who
(Lacewood The Star Trooper – Foula´s Black Blizzard Of Monty) om. Gunnel Helander
ERI 3 Bumtsi Bum Winning Ways
(Blenmoon Black King – Bumtsi Bum Quite Like Bluebell) om. Vappu Takala
ERI 4 Sunsweet Master Player
(Lundecock’s Traveling Man – Lundecock’s Last Dance) om. Tiia Lehtinen
ERI Golden Rose Charming Knight
(Goodtimes Blazin' Hot Moments – Golden Rose Flame Of Fire) om. Jukka & Pirjo Ala-Tuuhonen
ERI Golden Rose Whisper Of Destiny
(Blenmoon Black King – Golden Rose Broken Dreams) om. Marja Peltonen
ERI Snowglow's Zorro's Spirit
(Blenmoon Black King - Snowglow's Magic Wand) om. Lea Piironen
EH Eveetun Lumi Mies
(Akiliinan Each For All – Zelmarian Ihana Ilona) om. Anna Heinonen
EH Jeonan Cool As Ice
(Sherkarl Ice Wizard – Bosom Buddy’s Quite A Jewel) om. Lea Piironen
EH Peltsun Lorlei-Gold Miner
(Peltsun Ramjad-Mr Lordi – Peltsun Boop-Jedi’s Leia) om. Mira Kaipainen
EH Silimen Merikapteeni
(Blenmoon Black King – Silimen Meri-Usva) om. Pratum Meekaew ja Petri Ala-Tuuhonen
EH Snowglow's Captain Morgan
(Silimen Merikapteeni - Snowglow's Velvet Rose) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew

Valioluokka

ERI 1 SA PU 3 CA MVA Grandgables Mr Puss In Boots
(Grandgables Alfenloch Uno - Grandgables Glamous Puss) om. Marita Axi
ERI 2 EE MVA Pikikuonon Nice and Elegant
(Nice Try Dazzling Duff – Pikikuonon Miis Honey) om. Sari Hiljanen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 4 ROP-VET FI MVA Moorwood Caribbean Blue Lover
(Grandgables Say It Again Sam - Moorwood Caribbean Blue Heather) om. Anne Tuominen
ERI 2 C.I.B FIN&EE&LV&LT&RU MVA LT&LV&EE JMVA BALTV-04 PL&PZJV-04 LVV-05 LVV-06 LTV-06 LVV-07 Starsong Polar Moon
(Lundecock’s Xit From Hell – Lundecock’s Rash Line) om.
EH 3 Siniketun Latest Star
(Lundecock’s Skip’n Go Naked – Misty Dawn’s Crystal Rose) om. Taru Roininen


Nartut

Pentuluokka

1 Windydreams Velvet Rose
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart - Windydreams Sabine) om. Suvi Räsänen

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 3 VASERT Snowglow's Glimmer Of Hope
(Snowglow's Shorthanded Goal - Bosom Buddy's Quite A Beauty) om. Lea Piironen
ERI 2 Bosom Buddy's Yes I'm Adele
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Bosom Buddy´s Walk Like An Angel) om. Soile Parviainen
ERI 3 Villanillan Like A Prayer
(Caravan Emerico The Evil Devil - Villanillan For Your Eyes Only) om. Camilla Nordström
ERI 4 Tulihännän Carrera
(Carmylie Arctic Nights – Käpäläkoplan Killah) om. Katriina Jaranne
ERI Pikikuonon Sweet Kismet
(Kiamoran Hot Dark Chocolate – Pikikuonon Nice And Sweet) om. Sari Hiljanen ja Oona Pesonen
EH Cardiwe's Everlasting Love
(Myhappiness Dad’s Son – Taikatomun Onnen Kultahippu) om. Milla Saari
EH Furry Haven Pet My Bitch
(Lizmark Marchand D’or – Sensusan Qvittra) om. Pekka Korhonen
EH Lemira Honey In Blue
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – Cadinan Andromeda) om. Mira Tauriainen & Tiina Pajunen
EH Snowglow's Glimpse Of Magic
(Snowglow's Shorthanded Goal - Bosom Buddy's Quite A Beauty) om. Lea Piironen

Nuorten luokka

ERI 1 Silimen Lahja-Helmiina
(White Coastal Little Black Tudor – Silimen Salamanvalo) om. Sirkka-Liisa Metso
ERI 2 Snowglow’s Exciting Cinderella
(Myhappiness Dad’s Son – Snowglow’s Over The Ocean) om. Emmi Sarvikivi
EH 3 Shadeland Quite Mythical
(Sommerville Magical Myth – Shadeland My Funny Valentine) om. Eeva-Riitta Alanen
EH 4 Cardiwe's Don't Judge Me
(Käpäläkoplan Big Bucks – Cardiwe’s Adorable Black) om. Heidi Ruoho & Hanne Vallinkoski
EH Happy Master's Ready Steady Go
(Sommerville Ambassador - Happy Master's One For Me) om. Kaisa Vanhatalo

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT *FI MVA* ROP PMJV-13 Rosebridge's Only For Rose
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments - Rosebridge’s Chamomile) om. Merja Vanhanen
ERI 2 SA PN 4 Nappulavaaran Halla
(Blomlane’s True Blue – Firabellen Hymy) om.
ERI 3 EE&LV&BY MVA RU&LT&LV&EE&RO&BALT JMVA Pilvimarjan Hope-In
(Blenmoon Black King – Black Shepard´s Finally Fairy) om. Sirpa Arminen
ERI 4 Deardreams Crown Princess
(Zarvo’s U.S Black Wild Card - Deardreams Rosalina) om.
ERI Rosebridge's Miss Moneypenny
(Sommerville Mr Nice Guy – White Coastal Little Blackpepper) om. Anni Hautala
ERI Tähtihovin Gabriella
(Brilyn Teddy Bear – Amarantes Amour D’amandier) om.
EH FI AVA Amarantes Y.S.L Parisienne
(Mohnesee Mission In Black - Moorwood Caribbean Blue Lovestory) om. Sirpa Saari
EH Cardiwe’s Adorable Black
(Bumtsi Bum My Only One – Karvakedon Bango) om. Heidi Ruoho
EH Cardiwe’s Born To Be Adorable
(Bluemeadow’s Unique Harmony – Cardiwe’s Adorable Black) om. Mira Laitinen
EH Cardiwe's Bring Me Harmony
(Bluemeadow’s Unique Harmony – Cardiwe’s Adorable Black) om. Marianne Muhonen
EH Deardreams Snazzy White Diamond
(Flyland’s Escamillo Torere – Deardreams Rosalina) om. Katja Iso-Koivisto
EH Helmilän Balleriina
(Sunsweet Blue Wings – Scandyline Black Treasure) om. Tarja Lindevall
EH Karvakedon Bango
(M&M’s Skyshine Firecracker Aviator – Karvakedon Qje) om. Heidi Ruoho
EH Merry Moonray's Prima Prada
(Limbunya Orion - Merry Moonray’s Miuccia Prada) om. Riitta Salo
EH Nappulavaaran Kultahuuma
(Shelteam Speed And Fan – Nappulavaaran Päivän Säde) om. Hanna Jauhiainen
EH Pikikuonon Miis Honey
(Bridemoor’s Sergeant Pepper – Pikikuonon Sneezeweed) om. Sari Hiljanen
EH Pikikuonon Super Domina
(Cimillan Batman – Pikikuonon Super Nuka) om. Sari Hiljanen
EH Silimen Pilvin Peikkotyttö
(Blenmoon Black King – Silimen Hymyn Sumupilvi) om. Sirkka-Liisa Metso
EH Siniketun Delta Moon
(Caravan Emerico The Evil Devil - Siniketun Silver Moon) om.
EH Tulihännän Doris
(Hillstone Black Irish – Käpäläkoplan Killah) om. Katriina Jaranne
EH Uneksijan Tuliperhonen
(Cimillan Cauhee Caahari – Uneksijan Tahmatassu) om.
T Zarvo's Black Dream By Illusion
(Zarvo's American Black Illusion - Zarvo's Black Picture Perfect) om. Milla Saari

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 FI&EE MVA Pikikuonon Nice And Sweet
(Nice Try Dazzling Duff - Pikikuonon Miis Honey) om. Sari Hiljanen
ERI 2 EE&BY&RO&BG MVA EE JMVA Happy Master´s Northern Lights
(Tachnamadra The Designer – Happy Master´s I´m A Fairy) om. Kaisa Vanhatalo
EH 3 EE MVA Yokotai Lucky Star
(Golden Rose Play With Fire - Gonnabe Divina Commedia) om. Hanna Jauhiainen & Atte Klemola
EH 4 CIB FI&LT&RO MVA LT JMVA Siniketun Auringonnousu
(Siniketun Brandon Lee – Sunsweet Crazy For You) om. Maria Turunen & Taru Rekorius

Veteraaniluokka

ERI 1 VSP-VET C.I.B FI &EE&LV&LT&RU& BALT &BY&RO MVA EE&RU JMVA BALT&EE&LT&LV VMVA LVVV-13 Sunsweet Blues Baby
(Japaro Tri To Resist – Meu Amor’s Dulcet Duet) om. Sirpa Arminen
ERI 2 Sunsweet As Yoy Like Is
(Grandgables A Showy Fellow - Scandyline Taste of Wine) om. Anu Svensk & Iina Porras
ERI 3 Silimen Sofia-Neiti
(Blenmerrow Lambada Lets Boogie – Silimen Niiskuneiti) om. Iina Hautala
ERI 4 Trafuil Twilight Elf
(Grandgables A Showy Fellow – Trafuil My Way) om.
EH Peltsun Gilrei's Odessa
(Puksin Reipas – Peltsun Nonstop’s Gilda) om.
EH FI AVA Peltsun Wild Wind
(Frabcehill Gold Venture - Peltsun Spring-Wilma) om. Jennina Kilponen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Pikikuonon, Sari Hiljanen