Outokumpu RN 19.4.2015

Tuomari: Saija Juutilainen (63 kpl)


PU 1 ROP RYP 1 BIS 2 Amor'jade Danish Wild Card
PN 1 SERT *FI MVA* VSP Lemmikkipolun Felicia
PU 2 Helskon Sinatra PN 2 Helskon Paola
PU 3 SERT Lemmikkipolun Hurmuripoika PN 3 VASERT Lemmikkipolun Landora
PU 4 Helskon Zorbas PN 4 Pikikuonon Indyblackpepper
VASERT Siniketun Amorphis
ROP-VET Helskon Zorbas VSP-VET Pikikuonon Indyblackpepper
ROP-kasvattaja BIS 1 Helskon kennel  

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Bernoban Merirosvo
(Gardenia Garden’s Charlie – Bernoban Marble Biblue) om. Sari Räsänen

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 3 SERT JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman
ERI 2 SA VASERT Siniketun Amorphis
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Siniketun Villiruusu) om. Taru Rekorius
ERI 3 Amor'jade Hooray I'm Dazzling
(Nice Try Dazzling Duff – Amor’jade Diamond Or Dynamite) om. Piia Rissanen
ERI 4 PM Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – PM Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
EH Jeonan Fateful Encounter
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
EH Lemmikkipolun Jason
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Katja Järnfors
EH Pilvikirsikan Kultahippu
(Windcrest Blaze Of Fire – Lemmikkipolun Lumo) om. Eetu & Alisa Vihtala
H Dreamlook Quite A Heartbreaker
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Dreemlook Charming Belle) om. Marja-Liisa Miettinen
H Khimairan Fortune Hunter
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Khimairan Behind Blue Eyes) om. Sannamari Tanskanen & Mika Oivanen
H Yazina’s Summer Sun
(Lythwood Sundealer - Yazina’s Strolling Salsa) om.

Nuorten luokka

H Foxboy
(Sinisilkin Sembalot – Mintolan Phoebe) om. Arja Iivarinen
T Funnytail New Sheriff In Town
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour – Cloudgarden’s Brilliant Star) om.

Avoin luokka

ERI 1 SA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 2 PM Quality's Surviving Warrior
(Shelteam Ace of Diamonds - Rannerdale Amazing Grace) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI 3 Helskon Obama
(Helskon Brandt – Helskon Helene) om. Sanna Sillman
ERI 4 Pilvikirsikan Syys Aarre
(Caravan Emerico The Evil Devil - Lemmikkipolun Party Queen) om. Reeta ja Kirsi Laitinen
ERI Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
EH Jeonan Best Secret
(Sunland Secrets N Lies – Bosom Buddy’s Quite A Jewel) om. Inkeri Isto
H Karaatin Petrus Pyhän Poika
(Helskon Pavarotti - Karaatin Syysyön Usva) om. Liisa & Timo Vepsäläinen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP RYP 1 BIS 2 FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 2 SA PU 2 FI MVA Helskon Sinatra
(Nigma Cadfael - Helskon Zarah) om. Seija Ohtonen
ERI 3 SA FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI 4 FI MVA Sheltie Lin's Golden Wonder
(Guns & Roses Scottish Spy - Sheltie Lin's Queen Of Wonder) om. Seija Ohtonen
ERI EE MVA EE JMVA Shadowmist Rock This Town
(Brilyn Teddy Bear - Shadowmist Moulin Rouge) om. Heidi Karttunen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 4 ROP-VET C.I.B. FI&NO&LV MVA VV-14 Helskon Zorbas
(Helskon Kaleva - Blenmerrow Winter Romance) om. Seija Ohtonen
ERI 2 SA EE&LV VMVA EEVV-14 Agree Diamond
(Helskon Kaleva - Agree Sweet Girl) om. Suvi Leinonen
ERI 3 SA C.I.B FIN&EE&LV&LT&RU MVA LT&LV&EE JMVA BALTV-04 PL&PZJV-04 LVV-05 LVV-06 LTV-06 LVV-07 Starsong Polar Moon
(Lundecock’s Xit From Hell – Lundecock’s Rash Line) om. Taru Rekorius


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Readysetgo Exquisite Cutie
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Pikikuonon Melli-Moona) om. Sanna Kuittinen

Junioriluokka

ERI 1 SA Pilvikirsikan Kullannuppu
(Windcrest Blaze Of Fire – Lemmikkipolun Lumo) om. Kirsi Laitinen
ERI 2 SA Helskon Beatrix
(Helskon Kaleva – Lähderinteen Prinsessa Armida) om. Seija & Taru Ohtonen
ERI 3 Khimairan Flourishing Bloom
(Este Ex Erilis Figa Ruminy - Khimairan Behind Blue Eyes) om. Maiju Immonen & Marja Soininen
ERI 4 Pikikuonon Sweet Kismet
(Kiamoran Hot Dark Chocolate – Pikikuonon Nice And Sweet) om. Sari Hiljanen ja Oona Pesonen
ERI Golden Rose Jewel Of The Night
(White Coastal Little Black Tudor – Golden Rose Misty Memory) om. Nina Vasara & Kirsti Immonen
ERI Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
EH Ardiente Reaccion Quimica
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – Bridemoor’s Lady In Blue Dress) om. Pirjo Korhonen & Jari Lukkarinen
EH Black Classiel's Deville
(Kråkeslottets Mr Cadillac – Snowpaw Misty Gepard) om.
EH Dewmeadows Blue Sapphire
(Blomlane’s True Blue – Dewmeadows Tricianna) om.
EH Dreamlook Perfect Princess
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Moorwood Latest Fashion) om. Susanna Riekkinen
EH Kivivuoren Aurora
(Mintolan Luke – Päivänpaisteen Varma-Veera) om.
EH Toivesadun Auringon Kukka
(Request Bright Gold – Dreamlook Fashion Fairytale) om. Helena Nikkonen
H Jasmirin Michelle
(Mintolan Luke - Karvakedon Ålalaa) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen

Nuorten luokka

EH 1 Funnytail Once In A Lifetime
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart - Funnytail I’m Too Famous) om. Johanna Tolonen
EH 2 Pikikuonon Syys-Sade
(Pikikuonon Master Boy – Pikikuonon Last Cinderella) om.
T Agree Ruusa
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Agree Romance) om. Salla Voutilainen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT *FI MVA* VSP Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI 2 SA PN 3 VASERT Lemmikkipolun Landora
(Lundecock's Happy Talk - Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Tuuli & Vesa Heikkinen
ERI 3 SA Pirpanan Beauty Surprise
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Katja Järnfors & Kati Korkeamaa
ERI 4 SA Dreamlook Fashion Fairytale
(Minitiimin One Man Show - Moorwood Latest Fashion) om. Helena Nikkonen
ERI Amor’jade Dark Drama Queen
(Zarvo's U.S. Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Anna Oinonen
ERI Dreamlook Exquisite Sweetie
(Helskon Sinatra - Moorwood Aflame With Curiosity) om. Satu Ikonen
ERI Pikikuonon Indy Brown Bendi
(Agree Diamond – Pikikuonon Indyblackpepper) om. Saara Hirvonen
ERI RU MVA RU&EE JMVA Shadowmist Return To Sender
(Brilyn Teddy Bear - Shadowmist Moulin Rouge) om. Anita Nuuttila
EH Golden Rose Arctic Black Fantasy
(Blenmoon Black King – Golden Rose Brilliant Touch) om. Laura & Merja Niskanen
EH Lemmikkipolun Lumo
(Lundecock's Happy Talk - Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Kirsi Laitinen
EH Metsävaaran Mindi
(Pikikuonon Ready Or Not - Pikikuonon Indy Brown Bendi) om. Saara Hirvonen
EH Smartteams Wisdom Pearl
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Bigandan Charming Dream) om. Piia Rissanen & Olli Korpi
H Achor's Surprise Daisy-Diamond
(Dino Marino De Casa Wolveson – Nightsong Nessie V.T’ Maartenhuis) om. Anne-Mari Hakkarainen
H Bridemoor's Lady In Blue Dress
(Golden Rose Play With Fire – Dalimattas Lilla Quinna) om. Pia Hjerppe
H Pirtelön Saara-Sofia
(Pirtelön Duplo-Duffe - Taikarannan Geisha Girl) om. Arja Iivarinen
T Remix Wanda
(Päivänpaisteen Fisichella – Sinisilkin Syringa) om.

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 FI MVA Helskon Paola
(Helskon Kaleva - Memus Jazzin' Monica) om. Seija ja Taru Ohtonen
ERI 2 SA FI MVA Pikikuonon Dazzing Darling
(Happy Master’s Hugo Boss - Pikikuonon Super Nuka) om. Johanna Pajunen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 4 VSP-VET EE VMVA Pikikuonon Indyblackpepper
(Cloudmoore Blue Moon – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
ERI 2 EE VMVA BALTVV-14 Pikikuonon Zera
(Pikikuonon Special Edition - Cloudmoore Misty Miracle) om. Sari Hiljanen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 1 kennel Helskon, Seija & Taru Ohtonen
2 KP kennel Lemmikkipolun, Tuula Vesala
3 KP kennel Pikikuonon, Sari Hiljanen