Oulu Sivuerikoisnäyttely 22.8.2015

Tuomarit: 

Michael Ewing (urokset),
Ian Isdale (nartut),
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (pennut, veteraanit)


PU 1 SERT ROP Onnenpisaran Voittamaton Riemu
PN 1 SERT VSP Violetdream Celica
PU 2 Pikikuonon Brad Pitt PN 2 Susadan Ylva
PU 3 Sweet Me Believe In Dream PN 3 Jeonan Amazing Star
PU 4 Amor'jade Danish Wild Card PN 4 Minitiimin Quest For Glory
VASERT Golden Rose Ice Storm VASERT Männynkävyn Live For The Sun
VSP-VET Susadan Pharos Pomac ROP-VET Minitiimin Quest For Glory
ROP-kasvattaja Minitiimin kennel  

 

Urokset

Pentuluokka 5-7 kk

1 KP PU 1 VSP-pentu Usvatar Frodo
(Usvatar Dominic - Minitiimin Who’s Got The Bling) om. Tiina & Juha Karjalainen
2 KP Myhappiness King Creole
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Myhappiness Come On Baby) om. Annie Nynäs
3 KP Susadan Go American
(Happy Master’s Hugo Boss – Susadan Amber Queen) om. Tiina & Kimmo Ojala
4 KP Taikatuokion Lapinvelho
(Käpäläkoplan Hugo – Käpäläkoplan Milla) om. Essi Matinlassi
ei sij. Amor'jade Just A Pride For Bob
(Tunmark’s Pride And Joy) om. Tiia Kangosjärvi & Laura Virkkunen
ei sij. Amor'jade King Xerox
(Susadan Xerox – Caravan Ultra Marine) om. Merja Ervasti
ei sij. Mustan Helmen I Do It For You
(White Coastal Little Lordy – Delightful Breeze Fulfilled Dream) om. Minna Leinonen
ei sij. Personlighetens Prince Royal
(Personlighetens Mr Hollywood E – Personlighetens Yr F) om. Katri Arvonen
ei sij. Shadeland The Torchbearer
(Pikikuonon Brad Pitt – Shadeland Kiss Seals My Secret) om. Iida Nikkarinen

Pentuluokka 7-9kk

1 KP PU 2 Bluemeadow's Rhapsody In Blue
(Bumtsi Bum My Only One - Bluemeadow’s True Angel) om. Kira Soini
2 KP Zelmarian Unelias
(Kamajakin Rasa Villi – Zelmarian Lumipilvi) om. Marja Karonen
3 KP Mansikkakujan Zalama
(Sinisilkin Kosmonautti – Pyrytuulen Älytön Tuuli) om. Iida Mäkelin & Pia Mäkelin-Rintala

Junioriluokka

ERI 1 SA Susadan Fedya
(Susadan Pharos Pomac – Susadan Ylva) om. Aini Kaltakari
ERI 2 Pirpanan Carpe Diem
(Whirling’s Best Is Yet To Come – Pirpanan Always In My Dreams) om. Tuula Saarela
ERI 3 Jeonan Fateful Encounter
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 4 PM Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – PM Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
ERI Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
ERI Lemmikkipolun Jason
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Katja Järnfors
EH LVJV-15 Amor'jade Hooray I'm Dazzling
(Nice Try Dazzling Duff – Amor’jade Diamond Or Dynamite) om. Piia Rissanen
EH Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
EH Käpälämetsän Tähdenlento
(Käpälämetsän Alexander – Golden Rose Night Memory) om. Riina Niskala
EH Myhappiness I'm So Happy
(Khimairan Celestial Diamond – Myhappiness Apple Of My Eye) om. Janika Mäki
EH Myhappiness Just For You
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray) om. Neea Nahkala
EH Pilvikirsikan Kultahippu
(Windcrest Blaze Of Fire – Lemmikkipolun Lumo) om. Eetu & Alisa Vihtala
EH Usvapilven Kaspian
(Blomlane’s True Blue – Snowpaw Vainer Briolette) om. Laura Lehtola

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT ROP JMV-14 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 SA VASERT Golden Rose Ice Storm
(White Coastal Little Black Tudor – Golden Rose Brilliant Touch) om. Eveliina Pylväs
ERI 3 JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman
EH 4 Ihmetassun Tinanvalaja
(Windcrest Blaze Of Fire – Peltsun Direx- Happy Honey) om. Stefano Esposito & Heidi Neuvonen

Avoin luokka

ERI 1 SA Tirawa's Long Time No See
(Tirawa's Before Sunset - Tirawa's Imperial Move) om. Veijo Tervakangas & Siw Kalvia
ERI 2 SA Happy Master´s Play The Game
(Blenmoon Black King – Happy Master´s Love Story) om. Sirpa Ouni
ERI 3 Whirling's Best Is Yet To Come
(Bluemeadow's Unique Harmony - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Tuuli Niemelä
ERI 4 PM Quality's Surviving Warrior
(Shelteam Ace of Diamonds - Rannerdale Amazing Grace) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI Dash’ing Optimistic Oliver
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Dash’ing Ideal Impression) om. Annukka Juntunen
ERI Jeonan Best Secret
(Sunland Secrets N Lies – Bosom Buddy’s Quite A Jewel) om. Inkeri Isto
ERI Jeonan Cool And Loyal
(Sherkarl Ice Wizard – Bosom Buddy’s Quite A Jewel) om. Jenna Sivosuo
ERI Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
ERI FI AVA Lemmikkipolun Speedy Gonzales
(Agree Diamond - Lemmikkipolun Odessa) om. Maiju Mertala
ERI Sweetheart
(Pikikuonon Brad Pitt - Männynkävyn First Love) om. Annika Heikkilä
ERI White Coastal Little Blue Flick
(Island Breeze Como – White Coastal Little Blue Angel) om. Iina & Anni & Markku Hautala
EH Huisin My Melody
(Lundecock's Happy Talk - Anyway Magic Melody) om. Katri Arvonen
EH Käpälämetsän Constantin
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Jelisan Desdemona) om. Linda Ervasti
EH Shadeland Light Up The Night
(Shadeland He’s A Wizard - Shadeland Emerald Mist) om. Aini Kaltakari
EH Shadeland One Way Or Another
(Shadeland King Of All Dreams – Shadeland Just Too Precious) om. Maiju Mertala
EH Tricky Blue's First Blue Boy
(Dash’ing Jolly Jumper – Luonnikkaan Hellehupi) om. Essi Matinlassi

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 C.I.B FI&SE&EE&LV&RO MVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper) om. Suvi Leinonen
ERI 2 SA PU 3 FI&LT&BY MVA Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala
ERI 3 SA PU 4 FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 LVV-15 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 4 SA FI&SE MVA HeW-12 HeJW-12 Minitiimin You Make Hearts Sing
(Mybackens Bonny M - Minitiimin Updated Quizz) om. Päivi Lilleberg
ERI SA FI MVA Sunland Secrets N Lies
(Tiakina Tailordby Armani – Sunland Secret Love) om. Miina Lukkari
ERI FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI FI&BY MVA Jeonan Quite A Show
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Quite A Jewel) om. Heidi Viita
ERI FI&LT MVA Khimairan Celestial Diamond
(Agree Diamond - Dreamhill Piece of My Soul) om. Suvi Leinonen
ERI FI&EE MVA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI FI MVA Mystica Line Let’s Jump For Joy
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Susadan Mina Mystica) om. Tarja Nevalainen
ERI FI MVA LT&LV&EE&BALT JMVA BALTJV-13 HeJW-13 LTJV-14 Pirpanan Black Wizard
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Kati Korkeamaa
ERI EE MVA Päivänpaisteen Villi-Voitto
(Susadan Xerox - Päivänpaisteen Onnen Taika) om. Saana Heikkilä
ERI FI MVA JV-13 Usvatar Darius
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Riitta Juutinen
ERI FI MVA Usvatar Dominic
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET FI&EE MVA Susadan Pharos Pomac
(Snowglow’s Jailhouse Rock – Sound’s Morning Cloud) om. Aini Kaltakari & Tiina Ojala


Nartut

Pentuluokka 5-7 kk

1 KP PN 1 ROP-pentu Susadan Gala Parade
(Happy Master’s Hugo Boss – Susadan Amber Queen) om. Tiina & Kimmo Ojala
2 KP Dash'ing Rhythm Ruthie
(Sheltie Lin’s Golden Wonder - Dash'ing Leading Lady) om. Maarit Tervonen
3 KP Shadeland The Treasure
(Pikikuonon Brad Pitt - Shadeland Kiss Seals My Secret) om. Katja Vierimaa
4 KP Taikatuokion Lapintaika
(Käpäläkoplan Hugo – Käpäläkoplan Milla) om. Suvi Teeriniemi
ei sij. Kiitäjän Amalia
(Onnenpisaran voittamaton Riemu – Päivänpaisteen Veikeä-Venla) om. Annika Manninen & Päivi Lilleberg
ei sij. Myhappiness Kiss Me Quick
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Myhappiness Come On Baby) om. Nina Peltomaa
ei sij. Taikatuokion Lapinlumous
(Käpäläkoplan Hugo – Käpäläkoplan Milla) om. Anette Tuomela
ei sij. Taikatuokion Lapintähti
(Käpäläkoplan Hugo – Käpäläkoplan Milla) om. Jasmin Alatalo

Pentuluokka 7-9 kk

1 KP PN 2 Nappulavaaran Kuka Muu Muka
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me – Nappulavaaran Päivän Säde) om. Eeva-Riitta Alanen
2 Shadeland Soft Spoken Words
(Susadan Xerox - Shadeland Kiss Before The Dawn) om. Heli Turtinen

Junioriluokka

ERI 1 SA Copystyle Almost Unreal
(Windcrest Blaze Of Fire - Copystyle More Than A Wish) om. Seija Lukula
ERI 2 SA Jeonan Fallen From Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 3 Jeonan Heart Full Of Dreams
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Heidi Viita & Jonna Lindholm
EH 4 Smartteams Yvonne The Princess
(Ketrin’s Eldorado - Smartteams Unique Juliet) om. Juha & Seija Sipola
EH Haloilmiön Alppiruusu
(Sommerville Ambassador - Happy Master’s Love Story) om. Hanne Lindell
EH Myhappiness Hey Good Looking
(Pikikuonon Brad Pitt - Myhappiness Darling Is My Name) om. Nina Peltomaa
EH Päivänpaisteen Aava
(Mistelin Black Jackpot – Marvitholl Aurora Borealis) om. Hanne Lindell & Eini Heikkilä
H Amor'jade Hooray I'm A Delight
(Nice Try Dazzling Duff - Amor'jade Diamond Or Dynamite) om. Santra Risto
H Bianca
(Sommerville Magical Myth – Susadan Wannabee) om. Henna Tapojärvi
H Deep Illusion's Narani Nhuca
(Sunland Secrets N Lies – Shadeland Just Too Precious) om. Miia Väänänen & Katja Vierimaa

Nuorten luokka

ERI 1 SA Cool Melody Elegant Ellie
(Lundecock’s Happy Talk – Esmari Top Fashion) om. Riitta Isohätälä
ERI 2 SA HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI 3 SA Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 4 SA Sommerville Tried N’True
(Milesend Night Force – Sommerville Tri My Magic) om. Katja Vierimaa
EH Agree Denise
(Tirawa’s Long Time No See – Scandyline Gold’N’ Yellow) om. Veijo Tervakangas
EH Cerebellum's Fascinating Rhythm
(Zarvo’s U.S Black Wild Card – Happy Master’s Pure Gold) om. Maria Pentikäinen
EH JV-14 Helmenhaltian Northern Sweet Saaga
(Sinisilkin Kosmonautti – Jelisan Helmenhaltia) om. Stina Hyrkäs
EH Ihmetassun Tähtisade
(Windcrest Blaze Of Fire – Peltsun Direx-Happy Honey) om. Marjut Juntunen
H Kamajakin Tulinen Hilma
(Ultimate Rivers Ghost of Blue Tails – Kamajakin Baily Hirmu) om. Marja Karonen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna) Om. Miia Väänänen
ERI 2 SA VASERT Männynkävyn Live For The Sun
(Milward Sunny Boy – Minitiimin Updated Quizz) om. Auli Näsi
ERI 3 SA Minitiimin Angel In Disguise
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Minitiimin Quest For Glory) om. Auli Näsi
ERI 4 SA Minitiimin Closer To Glory
(Helskon Kaleva – Minitiimin Quest For Glory) om. Miina Lukkari
ERI SA Shadeland Kiss Before The Dawn
(Sunland Secrets N Lies - Shadeland Dreams of Dawn) om. Katja Vierimaa
ERI Happy Master's One For Me
(Happy Master´s Hugo Boss – Happy Master´s I´m A Fairy) om. Kaisa Vanhatalo
ERI Shadeland Kiss Seals My Secret
(Sunland Secrets N Lies - Shadeland Dreams of Dawn) om. Katja Vierimaa
ERI Shadeland Love For A Lifetime
(Shadeland He's A Wizard - Shadeland Emerald Mist) om. Katja Vierimaa
EH Amarantes Island Kiss
(Achor’s Surprise Darwin – Amarantes Y.S.L Parisienne) om. Elina Keto
EH Hirsituvan Kimpale Kultaa
(Cimillan Batman - Golden Rose Flaming Love) om. Tarja Pinola
EH Karaatin Rivakka Riannon
(Karaatin Blue River – Karaatin Syksyn Kukka) om. Seija Lukula
EH Lemmikkipolun Landora
(Lundecock's Happy Talk - Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Tuuli Heikkinen
EH HeJW-12 Littleshet's Sweet Child O'Mine
(Susadan Xerox - Bluemeadow's Reborn Sign) om. Eila & Heidi Neuvonen
EH Minitiimin Aim For Fame
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Minitiimin Quest For Glory) om. Jenni Anttonen
EH Smartteams Unique Juliet
(Nice Try Dazzling Duff - Starsong Flameof Passion) om. Juha & Seija Sipola
EH Taikahännän Pipa
(Cimillan Batman - Paimenneidon Milla Magia) om. Eija Aspegren
EH Whirling's Aim Is To Entertain
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Tuula Saarela
EH Whirling's Blast From The Past
(Bluemeadow's Unique Harmony - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko
H Adele
(Marvitholl Leonardo Da Vinci – Dash’ing Dark Duchess) om. Henna Tapojärvi
H Amor'jade Dangerous Daydream
(Zarvo's U.S. Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala
H Käpäläkoplan Milla
(Carmylie American Dream - Carmylie Playtime at Kapalakopla) om. Teresa Tuomela
H Pyrytuulen Älytön Tuuli
(Lundecock’s Traveling Man – Päivänpaisteen Helinäkeiju) om. Pia Mäkelin-Rintala
H Tulitopaasin Riddle
(Shadeland He’s A Wizard – Susadan Ranya Rimini) om. Heidi Hautajärvi
H Usvatar Diorina
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI 2 SA PN 3 FI&LV&LT&BY MVA Jeonan Amazing Star
(Shadeland He's A Wizard - Bosom Buddy's Oona) om. Heidi Viita
ERI 3 SA C.I.B EE&BY&RO&BG MVA EE JMVA Happy Master´s Northern Lights
(Tachnamadra The Designer – Happy Master´s I´m A Fairy) om. Kaisa Vanhatalo
ERI 4 FI MVA Usvatar Baleia
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI FI&SE MVA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko
EH FI&BY MVA Susadan Wannabee
(Susadan Pharos Pomac - Grandgables Feather Duster) om. Henna Tapojärvi

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 4 ROP-VET C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA FI&BY MVA Dreamhill My Golden Pearl
(Windcrest Flying Scotsman - Woodmist My Fine Morning Mist) om. Seija Lukula
ERI 3 SA FI&EE&LV&LT&BALT MVA LT VMVA Pikikuonon White Pepper
(Pikikuonon Special Edition – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
ERI 4 Happy Master's Good Luck Charm
(Snowglow's Jailhouse Rock- Karaatin Flaminca Maiss) om. Sari Aaltonen
ERI Bosom Buddy's Lady In Black
(Deep Illusion’s Ajax - Bosom Buddy's Jenifer) om. Ella-Maari Saarenpää
ERI EE VMVA Lemmikkipolun Jaden Helmi
(Shelgate Midnight Magic - Ketränoron Jade) om. Tuula Vesala
EH Silimen Sofia-Neiti
(Blenmerrow Lambada Lets Boogie – Silimen Niiskuneiti) om. Iina Hautala


Kasvattajaluokka

1 KP kennel Minitiimin, Miina Lukkari
2 KP kennel Happy Master’s, Kaisa Vanhatalo
3 KP kennel Shadeland, Katja Vierimaa
4 KP kennel Lemmikkipolun, Tuula Vesala
ei sij. kennel Jeonan, Heidi Viita
ei sij. kennel Susadan, Aini Kaltakari & Tiina Ojala
ei sij. kennel Whirling's, Ella-Maari Saarenpää

Jälkeläisluokka

1 KP ROP-jälkeläisluokka Minitiimin You Make Hearts Sing
(Myhappiness Just For You, Dash’ing Optimistic Oliver, Usvatar Darius, Usvatar Dominic)
2 KP Tirawa's Long Time No See
(Jeonan Fateful Encounter, Lemmikkipolun Hurmuripoika, Agree Denise, Jeonan Flash Of Stars)
3 KP Jeonan Amazing Star
(Jeonan Fateful Encounter, Jeonan Dynamite Show, Jeonan Fallen From Stars, Jeonan Flash Of Stars)