Oulu KV 12.7.2015

Tuomari: Elena Ruskovaara (67 kpl)


PU 1 SERT *FI MVA* CACIB VSP Usvatar Dominic
PN 1 CACIB ROP RYP 3 Susadan Ylva
PU 2 VARACA Pirpanan Black Wizard PN 2 VARACA Usvatar Baleia
PU 3 VASERT Onnenpisaran Voittamaton Riemu PN 3 SERT Usvatar Diorina
PU 4 Susadan Pharos Pomac PN 4 Susadan Wannabee
ROP-VET Susadan Pharos Pomac VSP-VET Tiakina To Die For
ROP-kasvattaja Susadan kennel
 
   

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Lellukan Aito Aarre
(Caravan Emerico The Evil Devil – Amor’jade Definitely Wild Soul) om. Sanna Pokka & Timo Montonen

Junioriluokka

ERI 1 SA Susadan Fedya
(Susadan Pharos Pomac – Susadan Ylva) om. Aini Kaltakari
ERI 2 SA Lemmikkipolun Jason
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Katja Järnfors
ERI 3 LVJV-15 Amor'jade Hooray I'm Dazzling
(Nice Try Dazzling Duff – Amor’jade Diamond Or Dynamite) om. Piia Rissanen
ERI 4 Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
EH Bernoban Charliechaplin
(Gardenia Garden’s Charlie – Bernoban Salsa) om.
EH Pirpanan Come And Get Me
(Whirling’s Best Is Yet To Come – Pirpanan Always In My Dreams) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 3 VASERT JMV-14 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 Babysocks Speedy Gonzales
(-) om.
EH 3 Shadeland Reveal A Secret
(Lizmark Marchand D’or – Shadeland Kiss Before The Dawn) om. Katja Vierimaa
EH 4 Männynkävyn White Lies
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Updated Quizz) om. Auli Näsi
EH Shegur'n Yang
(Moorwood Hot Legend – Villanillan Eternal Elaisa) om. Eveliina Piironen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT *FI MVA* CACIB VSP Usvatar Dominic
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 2 SA Dash’ing Optimistic Oliver
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Dash’ing Ideal Impression) om. Annukka Juntunen
ERI 3 Sweetheart
(Pikikuonon Brad Pitt - Männynkävyn First Love) om. Annika Heikkilä
EH 4 JV-13 Usvatar Darius
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Riitta Juutinen
EH FI AVA Lemmikkipolun Speedy Gonzales
(Agree Diamond - Lemmikkipolun Odessa) om. Maiju Mertala
EH Shadeland One Way Or Another
(Shadeland King Of All Dreams – Shadeland Just Too Precious) om. Maiju Mertala
H Lähderinteen Prinssi Kotkansulka
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Helskon Norma) om. Jaana Kähärä
H FI AVA Taiga Doo’s Go For It
(Amarantes Noir Murmure – Amarantes Iena Lunaire) om. Sirkka Pyhtilä
T Shadeland New Man In Town
(Ha-Dar Newsworthy – Snowpaw Magician) om. Tuija Heikkilä

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 VARACA FI MVA LT&LV&EE&BALT JMVA BALTJV-13 HeJW-13 LTJV-14 Pirpanan Black Wizard
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Kati Korkeamaa

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 4 ROP-VET FI&EE MVA Susadan Pharos Pomac
(Snowglow’s Jailhouse Rock – Sound’s Morning Cloud) om. Aini Kaltakari & Tiina Ojala


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Pähkinäpolun Esmeralda
(Caravan Emerico The Evil Devil – High-Glade’s Fountain Of Love) om. Tiina Korkia-Aho & Minna Karvonen

Junioriluokka

ERI 1 SA Milward Simply A Singer
(Lundecock's Fiddler On The Roof - Milward Simply A Treasure) om. Susanne Lindberg
ERI 2 SA Whirling's First Things First
(Sunland Secrets N Lies - Whirling's Aim Is To Beam) om. Ella Saarenpää & Joonas Karhumaa
ERI 3 Jeonan Heart Full Of Dreams
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om.
EH 4 Whirling's Finders Keepers
(Sunland Secrets N Lies - Whirling's Aim Is To Beam) om.
EH Bluemeadow's Quizzing For Fun
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Natural Beauty) om. Iina Laurén
EH Deep Illusion's Narani Nhuca
(Sunland Secrets N Lies – Shadeland Just Too Precious) om.
EH Kamajakin Unelmien Prinsessa
(Helskon Brandt – Kamajakin Mahtava Homma) om. Tiia Tyrväinen
EH Pikikuonon Hot Pätkis
(Kiamoran Hot Dark Chocolate – Pikikuonon Nice And Sweet) om. Hanna Kilpeläinen
EH Smartteams Yvonne The Princess
(Ketrin’s Eldorado - Smartteams Unique Juliet) om. Juha & Seija Sipola
EH Today's Black Peony
(Lizmark Marchand D’or – Today’s Christmas Miracle) om. Jaana Illikainen
H Toivesadun Aito Prinsessa
(Request Bright Gold – Dreamlook Fashion Fairytale) om.
T Susadan Freya
(Susadan Pharos Pomac – Susadan Ylva) om. Henna & Petri Eklund

Nuorten luokka

ERI 1 SA Susadan Euphoria
(Sommerville Magical Myth - Grandgables Carnan’s Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI 2 SA JV-14 Helmenhaltian Northern Sweet Saaga
(Sinisilkin Kosmonautti – Jelisan Helmenhaltia) om. Stina Hyrkäs
ERI 3 Cool Melody Elegant Ellie
(Lundecock’s Happy Talk – Esmari Top Fashion) om. Riitta Isohäkälä
EH 4 Sommerville Tried N’true
(Milesend Night Force – Sommerville Tri My Magic) om. Katja Vierimaa

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 3 SERT Usvatar Diorina
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 2 SA Susadan Chick Flick
(Lazurnij Oazis Naslazhdeniy – Susadan Titania) om. Eila Suvanto
ERI 3 SA Susadan Zsa Zsa
(Marvitholl Leonardo Da Vinci – Susadan Titania) om. Anne Heikkala
ERI 4 SA Kråkeslottets Miss Lexus
(Susadan Pharos Pomac - Kråkeslottets Leah Isadora) om. Henna & Petri Eklund
ERI Dash’ing Lipstick Lady
(Minitiimin Unique Like Me - Dash'ing Ideal Impression) om.
ERI High-Glade’s Dina Daylight
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Sound’s Sweet Sunny) om. Tiina Korkia-Aho
ERI Männynkävyn Live For The Sun
(Milward Sunny Boy – Minitiimin Updated Quizz) om. Auli Näsi
ERI Shadeland Love For A Lifetime
(Shadeland He's A Wizard - Shadeland Emerald Mist) om. Katja Vierimaa
ERI Smartteams Unique Juliet
(Nice Try Dazzling Duff - Starsong Flameof Passion) om. Juha & Seija Sipola
ERI Snowpaw Lovers
(Hillstone Final Cut – Murmur American Lily) om. Tuija Heikkilä
ERI Whirling's Aim Is To Entertain
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Tuula Saarela
EH Silvercool Funny Face
(Cimillan Batman – Riishill’s Bluesea) om. Seija Väätäinen
EH Smartteams Wisdom Pearl
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Bigandan Charming Dream) om. Piia Rissanen & Olli Korpi
EH Smartteams Wonderful Dream
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Bigandan Charming Dream) om. Heli Turtinen
EH Whirling's Copy Paste That Look
(Susadan Xerox - Whirling's Aim Is To Beam) om. Ella Saarenpää
T Golden Miss Vesca Montana
(Japaro With Vescamontana – Golden Lady Vesca Montana) om. Anne Manninen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP RYP 3 C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI 2 SA PN 2 VARACA FI MVA Usvatar Baleia
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 3 SA PN 4 FI&BY MVA Susadan Wannabee
(Susadan Pharos Pomac - Grandgables Feather Duster) om. Henna Tapojärvi
ERI 4 SA FI&SE MVA Tassamour's Lucky Star
(-) om. Susanne Lindberg
ERI FI MVA Dash'ing Ideal Impression
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer) om. Maarit Tervonen
ERI FI MVA Kohellin My Only Dream
(Lundecock’s Traveling Man – Kohellin Talviunelma) om. Jaana Lokka
ERI FI MVA HeJW-13 Myhappiness Flame Of Love
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Myhappiness Apple of My Eye) om. Nina Peltomaa & Susanne Ivars
ERI FI&LV&LT&BY MVA Jeonan Amazing Star
(Shadeland He's A Wizard - Bosom Buddy's Oona) om. Heidi Viita
ERI FI&EE&LT MVA Pirpanan Beauty Surprise
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Katja Järnfors & Kati Korkeamaa
ERI FI&SE MVA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET AU&FI MVA Tiakina To Die For
(Tiakina Tailordby Armani – Tiakina To Remember Meby) om. Jaana Illikainen
ERI 2 SA Dash'ing Amazing Angel
(Sefair Nemo Neumann – Susadan Dasha-Darysha) om. Heli Saloheimo


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Susadan, Aini Kaltakari & Tiina Ojala