Muurame RN 13.9.2015

Tuomari: Jasna Matejcic, Kroatia (54 kpl)


PU 1 ROP RYP 1 BIS 1 Moorwood Caribbean Blue Lover
PN 1 SERT VSP Littleshet's Sweet Child O'Mine
PU 2 Nice Try Dazzling Duff PN 2 Whirling's Aim Is To Delight
PU 3 SERT *FI MVA* Päivänpaisteen Villi-Voitto PN 3 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
PU 4 VASERT Dash’ing Optimistic Oliver PN 4 VASERT Amor'jade Hooray I'm A Delight
ROP-VET BIS-VET 2 Moorwood Caribbean Blue Lover
ROP-kasvattaja Amor'jade kennel  
   

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Pikikuonon Oliver Twister
(Triumph Twister At Mei Dan – Pikikuonon Super Nuka) om. Sari Hiljanen-Heikkinen & Sini Joutjärvi
2 Toiveiden Helmis-Jussi
(Mistelin Black Jackpot – Peltsun Sugar Kane) om. Merja Moisio

Junioriluokka

ERI 1 Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
ERI 2 Lemmikkipolun Jason
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Katja Järnfors
ERI 3 Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Natural Beauty) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 4 Lellukan Aito Aarre
(Caravan Emerico The Evil Devil – Amor’jade Definitely Wild Soul) om. Sanna Pokka & Timo Montonen
EH Ihmetassun Didgeridoo
(Request Bright Gold – Ihmetassun Charlotte) om. Kerttu Luostarinen
EH Lellukan Aivan Villi
(Caravan Emerico The Evil Devil – Amor’jade Definitely Wild Soul) om. Noora Puuronen

Nuorten luokka

ERI 1 SA LVJV-15 Amor'jade Hooray I'm Dazzling
(Nice Try Dazzling Duff – Amor’jade Diamond Or Dynamite) om. Piia Rissanen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 4 VASERT Dash’ing Optimistic Oliver
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Dash’ing Ideal Impression) om. Annukka Juntunen
ERI 2 Blenmoon Criminal Tango
(Blenmoon Blue Tango - Mistelin Tinette Mare) om. Harri Perälä
ERI 3 Bluemeadow’s Heading For The Top
(Agree Diamond - Bluemeadow’s You’ve Got To Move) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen
ERI 4 Pikikuonon Mel Gibson
(St. Kilda’s Black Magic – Pikikuonon Super Nuka) om. Sini Joutjärvi
EH Blenmerrow In The Mood
(Willowtarn Time To Boogie – Blenmerrow Infinity Kevdon) om. Harri Perälä
EH Bumtsi Bum Sealed With A Kiss
(Zarvo's U.S. Black Wild Card - Bumtsi Bum Madam Butterfly) om. Sofia Tallila
EH Jeonan Best Secret
(Sunland Secrets N Lies – Bosom Buddy’s Quite A Jewel) om. Inkeri Isto
EH Käpäläkoplan Hugo
(Hillstone Final Cut – Käpäläkoplan A Pretty Penny) om. Teresa Tuomela
EH Morning Dew’s Zeus
(Shandy’s Line Of Fire – Susadan Wicky Woo) om. Liisa Hanhinen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 3 SERT *FI MVA* EE MVA Päivänpaisteen Villi-Voitto
(Susadan Xerox - Päivänpaisteen Onnen Taika) om. Saana Heikkilä

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP RYP 1 BIS 1 ROP-VET BIS-VET 2 FI MVA Moorwood Caribbean Blue Lover
(Grandgables Say It Again Sam - Moorwood Caribbean Blue Heather) om. Anne Tuominen
ERI 2 SA PU 2 FI&RU MVA RKFV HeVW-14 Nice Try Dazzling Duff
(Grandgables A Showy Fellow – St. Kilda’s Norwegian Pride) om. Marjo Kuivala


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Bluemeadow's Reading My Dreams
(Bumtsi Bum My Only One - Bluemeadow's True Angel) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
2 Sheepwhisper's Blue Sound
(Mintolan Luke – Sinisilkin Salaisuuksien Varjo) om. Sanna Turunen

Junioriluokka

ERI 1 SA Onnenpisaran Jalo Justiina
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Onnenpisaran Kultakutri) om. Sirkku Heliävirta
ERI 2 SA Bluemeadow’s Put Your Hands Up
(Achor’s Surprise Darwin – Ketrin’s Denise) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 3 Pähkinäpolun Esmeralda
(Caravan Emerico The Evil Devil – High-Glade’s Fountain Of Love) om. Tiina Korkia-Aho & Minna Karvonen
ERI 4 Jeonan Graced With Prada
(Jeonan Cool As Ice – Merry Moonray’s Prada Princess) om. Heidi Viita
EH Bluemeadow's Queen Of The Meadows
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Natural Beauty) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
EH Cronys Pearls'n Gold
(Limbunya Orion – Milesend Pearly Queen) om. Minna & Mirja Manninen
EH Lellukan Aava Unelma
(Caravan Emerico The Evil Devil - Amor'jade Definitely Wild Soul) om. Marjo Kuha
EH Mistelin Cassandra
(Lanacy Make Believe – Mistelin Illusia) om. Harri Perälä
EH Onnenpisaran Joutuisa Josefiina
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Onnenpisaran Kultakutri) om. Jaana Immonen & Antti Rautapää
EH Toffytail After Eight
(Myhappiness Dad´s Son - Toffytail Cardamomflower) om. Mirja Airos

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 4 VASERT Amor'jade Hooray I'm A Delight
(Nice Try Dazzling Duff - Amor'jade Diamond Or Dynamite) om. Santra Risto
ERI 2 SA Pikikuonon Sweet Kismet
(Kiamoran Hot Dark Chocolate – Pikikuonon Nice And Sweet) om. Sari Hiljanen-Heikkinen & Jutta Jaatinen
ERI 3 Golden Rose Jewel Of The Night
(White Coastal Little Black Tudor – Golden Rose Misty Memory) om. Nina Vasara & Kirsti Immonen
ERI 4 Huisin Blue Diamond
(Moorwood Hot Legend – Kuukivi Imekenake) om. Katja & Kari Laine
ERI Taikatuokion Onnenhetki
(Caravan Emerico The Evil Devil – Käpäläkoplan Milla) om. Sofia Luoto
EH JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
EH Sleepless Eleventh Hour
(Myhappiness Dad’s Son - Sleepless Neverending Story) om. Miia Kortesluoma

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP HeJW-12 Littleshet's Sweet Child O'Mine
(Susadan Xerox - Bluemeadow's Reborn Sign) om. Eila & Heidi Neuvonen
ERI 2 SA Amor'jade Dangerous Daydream
(Zarvo's U.S. Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala
ERI 3 FI&SE AVA FI&SE AVA-H Amarantes Vanille Noire
(Golden Rose Play With Fire – Moorwood Caribbean Blue Lovestory) om. Pia Lumme
ERI 4 Bosom Buddy’s Oona
(Helskon Kaleva - Bosom Buddy’s Jump Tothestars) om. Heidi Viita
ERI Taimitarhan Lumous
(Blomlane’s True Blue – Taimitarhan Halla) om. Pia Rajala
EH Amor'jade Definitely Wild Soul
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuha
EH Bluemeadow's Hands Off She’s Mine
(Agree Diamond - Bluemeadow's You’ve Got To Move) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen & Anu Järvelä
EH Bluemeadow's Zi Mei Lan
(Blenmoon Black King - Bluemeadow's Rainbow Girl) om. Kirsi Ruotsalainen & Anu Järvelä
EH High-Glade’s Dina Daylight
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Sound’s Sweet Sunny) om. Tiina Korkia-Aho
EH Käpäläkoplan Milla
(Carmylie American Dream - Carmylie Playtime at Kapalakopla) om. Teresa Tuomela
EH Mistelin Ursula
(Mistelin Black Jackpot – Mistelin Lavender’s Touch) om. Jukka Keinänen
EH Myhappiness A First One
(St. Kilda’s That’s The Spirit – Moorwood Caribbean Night Gown) om. Tanja Pihlaja
EH Nappulavaaran Päivän Säde
(Trickteam Roger Rabbit - Firabellen Hymy) om. Riikka Antikainen
EH RU JMVA Päivänpaisteen Veikeä-Venla
(Susadan Xerox - Päivänpaisteen Onnen Taika) om. Eini Heikkilä

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 FI&SE MVA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko
ERI 2 SA PN 3 C.I.B FI&EE&LV&BY MVA BYV-12 V-13 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta

Veteraaniluokka

EH 1 Happy Master's Good Luck Charm
(Snowglow's Jailhouse Rock- Karaatin Flaminca Maiss) om. Sari Aaltonen
EH 2 Camicats Ofelia
(Peltsun Diz-Rambo – Camicats First Lady) om. Anne Peräsalo


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Amor’jade, Marjo Kuivala
2 KP kennel Onnenpisaran, Sirkku Heliävirta
3 kennel Bluemeadow’s, Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen