Muhos RN 6.6.2015

Tuomari: Jouko Leiviskä(38 kpl)


PU 1 SERT ROP Onnenpisaran Voittamaton Riemu
PN 1 SERT VSP Kohellin My Only Dream
PU 2 VASERT Request Just Gold PN 2 VASERT Request Golden Belle
PU 3 Dash'ing Optimistic Oliver PN 3 Dash'ing Ideal impression
PU 4 Shadeland Reveal A Secret PN 4 Dash'ing Amazing Angel 

ROP-VET Dash'ing Amazing Angel
ROP-kasvattaja Dash’ing kennel  
   

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Susadan Fedya
(Susadan Pharos Pomac – Susadan Ylva) om. Aini Kaltakari

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 4 Shadeland Reveal A Secret
(Lizmark Marchand D’or – Shadeland Kiss Before The Dawn) om. Katja Vierimaa
EH 2 Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
H Usvapilven Kaspian
(Blomlane’s True Blue – Snowpaw Vainer Briolette) om.
H Tulihännän Whoopi
(Carmylie Artic Nights – Käpäläkoplan O’Dear) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT ROP JMV-14 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 SA PU 3 Dash’ing Optimistic Oliver
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Dash’ing Ideal Impression) om. Annukka Juntunen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 2 VASERT Request Just Gold
(Louanda Simply Gold – Moorwood Just Adorable) om.
ERI 2 Susadan Ali Oop
(Susadan Xerox - Grandgables Feather Duster) om. Aini Kaltakari
ERI 3 Shadeland One Way Or Another
(Shadeland King Of All Dreams – Shadeland Just Too Precious) om. Maiju Mertala
EH 4 Lemmikkipolun Speedy Gonzales
(Agree Diamond - Lemmikkipolun Odessa) om. Maiju Mertala
EH Tricky Blue's First Blue Boy
(Dash’ing Jolly Jumper – Luonnikkaan Hellehupi) om. Essi Matinlassi
HYL Scandyline Apricot Brandy
(Bridemoor’s Sergeant Pepper – Lucky Starline Miss Camellia) om. Nina Korhonen
HYL Susadan All Triumph
(Susadan Xerox - Grandgables Feather Duster) om. Heli Turtinen

Veteraaniluokka

HYL FI&SE&NO MVA Request Star Warrior
(Grandgables Say It Again Sam – Moorwood Fashion World) om. Kristina Waara

 

Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA Whirling's First Things First
(Sunland Secrets N Lies - Whirling's Aim Is To Beam) om. Ella Saarenpää & Joonas Karhumaa
ERI 2 SA Smartteams Yvonne The Princess
(Ketrin’s Eldorado - Smartteams Unique Juliet) om. Juha & Seija Sipola
EH 3 Lemmikkipolun Hillankukka
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Heikki Haikola & Janna Väisänen
EH 4 Pikikuonon Hot Pätkis
(Kiamoran Hot Dark Chocolate – Pikikuonon Nice And Sweet) om. Hanna Kilpeläinen
EH Amor'jade Hooray I'm A Delight
(Nice Try Dazzling Duff - Amor'jade Diamond Or Dynamite) om. Santra Risto
H Kamajakin Unelmien Prinsessa
(Helskon Brandt – Kamajakin Mahtava Homma) om. Tiia Tyrväinen

Nuorten luokka

ERI 1 SA Susadan Euphoria
(Sommerville Magical Myth - Grandgables Carnan’s Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI 2 SA JV-14 Helmenhaltian Northern Sweet Saaga
(Sinisilkin Kosmonautti – Jelisan Helmenhaltia) om. Stina Hyrkäs
ERI 3 SA Sommerville Tried N’true
(Milesend Night Force – Sommerville Tri My Magic) om. Katja Vierimaa
ERI 4 SA Cool Melody Elegant Ellie
(Lundecock’s Happy Talk – Esmari Top Fashion) om. Riitta Isohäkälä
EH Violetdream Divine Lady
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Susadan Vanilla) om. Kaija Törmäkangas

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Kohellin My Only Dream
(Lundecock’s Traveling Man – Kohellin Talviunelma) om. Jaana Lokka
ERI 2 SA PN 2 VASERT Request Golden Belle
(Louanda Simply Gold – Request Adorable Belle) om. Lillemor Engebro
ERI 3 SA PN 3 Dash'ing Ideal Impression
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer) om. Maarit Tervonen
ERI 4 Smartteams Unique Juliet
(Nice Try Dazzling Duff - Starsong Flameof Passion) om. Juha & Seija Sipola
ERI Dash’ing Lipstick Lady
(Minitiimin Unique Like Me - Dash'ing Ideal Impression) om.
ERI Susadan Chick Flick
(Lazurnij Oazis Naslazhdeniy – Susadan Titania) om. Eila Suvanto
ERI Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna) Om. Miia Väänänen
EH Dash'ing Ice Image
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer) om. Jenni Korhonen
EH Susadan American Beauty
(Susadan Xerox – Grandgables Feather Duster) om.
H Smartteams Wonderful Dream
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Bigandan Charming Dream) om. Heli Turtinen
H Susadan Damn Yankee
(Shadeland Light Up The Night – Susadan Windhaven) om. Aini Kaltakari
HYL Jelisan Helmenhaltija
(Mainland's Powerpoint – Bosom Buddy’s Ideal Image) om.

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 4 Dash'ing Amazing Angel
(Sefair Nemo Neumann – Susadan Dasha-Darysha) om. Heli Saloheimo


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Dash’ing, Maarit Tervonen