Mikkeli KV 25.7.2015

Tuomari: Wera Hubenthal, Norja (39 kpl)


PU 1 SERT CACIB VSP Pilvimarjan Johan Friso
PN 1 CACIB ROP Onnenpisaran Hurmaava Hellä
PU 2 VARACA Helskon Pavarotti PN 2 VARACA Helskon Norma
  PN 3 SERT *FI MVA* Moorwood Caribbean Blue Lovesong
  PN 4 VASERT Lähderinteen Prinsessa Kevätkukka

ROP-VET Moorwood Caribbean Blue Lovesong

 
   

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Shet Up True Fate
(Deep Illusion’s Little Ajax - Shet Up Super Trouper) om. Kirsi Husu

Junioriluokka

ERI 1 Ihmetassun Didgeridoo
(Request Bright Gold – Ihmetassun Charlotte) om. Kerttu Luostarinen
ERI 2 Khimairan Fortune Hunter
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Khimairan Behind Blue Eyes) om. Sannamari Tanskanen & Mika Oivanen

Nuorten luokka

ERI 1 Onnenpisaran Vallaton Ilo
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Anne Hirvonen
ERI 2 Lazurnij Frant Britanskij Stil'
(Lazurnij Frant Osennij Pozeluj - Lazurnij Frant Magic Lady) om.
ERI 3 Charmifarmin Hunch Of Hope
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Grandgables Pretty As A Picture) om.
EH 4 Khimairan Finnish Flash
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Khimairan Behind Blue Eyes) om. Katrin Lehto & Mira Tauriainen
H Ihmetassun Ilotulite
Windcrest Blaze Of Fire – Peltsun Direx- Happy Honey) om.

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB VSP Pilvimarjan Johan Friso
(Dawnville You’ve Gotta Be Kidding – Sunsweet Blues Baby) om. Anne Vatanen
ERI 2 Mintolan Luke
(Cimillan Batman - Mintolan Cassie) om. Anne-Mari Hakkarainen
ERI 3 Mintolan Rayn
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Helskon Oprah) om. Sirpa Alatalo
ERI 4 FI AVA Silvercool Frosty Fighter
(Cimillan Batman – Riishill’s Bluesea) om. Jari Lukkarinen & Pirjo Korhonen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 VARACA FI&LV&BY MVA Helskon Pavarotti
(Helskon Kaleva – Memus Jazzin Monica) om. Helene Virtanen
ERI 2 FI MVA FI AVA-H Peltsun Boop-Jedi Warrior
(Anakin Skywalker Des Romarins De Mayerling - Peltsun Alram-Bettyboop) om. Jani Laitamäki & Päivi Ratilainen
ERI 3 Milesend Blue Falcon
(Lowick Black Pepper - Shellthorn Summer Blues) om. Svetlana Yazvinskaya

 


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Onnenpisaran Jalo Justiina
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Onnenpisaran Kultakutri) om. Sirkku Heliävirta
2 Agarwaen Cyan Windfall
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me - Crimson Light’s Truly Divine) om. Hanna-Mari Perämäki
3 Shet Up This Is My Fate
(Deep Illusion’s Little Ajax - Shet Up Super Trouper) om. Sirpa Arminen
4 Toffytail After Eight
(Myhappiness Dad´s Son - Toffytail Cardamomflower) om. Mirja Airos
ei sij. Agarwaen Cithri Nightfall
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me - Crimson Light’s Truly Divine) om. Stefi Laaksolahti
ei sij. Toffytail Amore Mio
(Myhappiness Dad´s Son - Toffytail Cardamomflower) om. Maija Hynninen

Junioriluokka

ERI 1 SA Päivänpaisteen Aava
(Mistelin Black Jackpot – Marvitholl Aurora Borealis) om. Hanne Lindell & Eini Heikkilä
ERI 2 SA Ihmetassun Jindalee
(Request Bright Gold – Ihmetassun Charlotte) om.
ERI 3 Golden Rose Jewel Of The Night
(White Coastal Little Black Tudor – Golden Rose Misty Memory) om. Nina Vasara & Kirsti Immonen
ERI 4 Raynoor Tiny Wagtail
(Windcrest Blaze Of Fire – Bridemoor’s Candle In The Wind) om. Minna Humaloja & Nora Kolehmainen
ERI Ardiente Reaccion Quimica
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – Bridemoor’s Lady In Blue Dress) om. Pirjo Korhonen & Jari Lukkarinen
ERI Haloilmiön Alppiruusu
(Sommerville Ambassador - Happy Master’s Love Story) om. Hanne Lindell
ERI Khimairan Flourishing Bloom
(Este Ex Erilis Figa Ruminy - Khimairan Behind Blue Eyes) om. Maiju Immonen & Marja Soininen
ERI Kivivuoren Aurora
(Mintolan Luke – Päivänpaisteen Varma-Veera) om.
EH Mintolan Emily
(Karaatin Petrus Pyhän Poika - Mintolan Cassie) om. Jouni Lindström
EH Readysetgo Exquisite Cutie
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Pikikuonon Melli-Moona) om. Sanna Kuittinen

Nuorten luokka

ERI 1 SA Pikkupaimenen Pocket Rocket
(Limbunya Orion – Happy Master’s Lovely Surprise) om. Juha & Virve & Julia Halonen
EH 2 Tähtitomun Inés
(Peltsun Shak-Dumle Designer – Tähtitomun Eowyn) om. Tuija Gardemeister

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 4 VASERT Lähderinteen Prinsessa Kevätkukka
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Helskon Norma) om. Juha & Helene Virtanen
ERI 2 Khimairan Arctic Sunshine
(Cimillan Batman - Ahl's Sunny Suniva) om. Marja Soininen & Maiju Immonen
ERI 3 Amarantes Amour D'amandier
(Happy Master's Hugo Boss - Amarantes O'de La Bon Vie) om. Sanna Hämäläinen
ERI 4 Anaideia
(Mintolan Luke – Bluemeadow’s You Stop The Beat) om. Iira & Eija Putro
ERI Readysetgo Little Miss Blue
(Bluemeadow's Unstoppable Boy - Pikikuonon Melli-Moona) om. Sanna Kuittinen
EH Furry Haven Devil May Care
(Moorwood Hot Legend - Sensusan Quittra) om. Pekka Korhonen
EH Käpälämetsän Cayenne
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Jelisan Desdemona) om. Virpi Huittinen
EH Silvercool Funny Face
(Cimillan Batman – Riishill’s Bluesea) om. Seija Väätäinen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP C.I.B FI&EE&LV&BY MVA BYV-12 V-13 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 SA PN 2 VARACA FI&EE&LV&LT&BY MVA LTV-12 Helskon Norma
(Helskon Kaleva – Helskon Tamara) om. Helene Virtanen
ERI 3 FI MVA Silimen Pilvin Peikkotyttö
(Blenmoon Black King – Silimen Hymyn Sumupilvi) om. Heli Tonteri

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN SERT *FI MVA* ROP-VET Moorwood Caribbean Blue Lovesong
(Grandgables Say It Again Sam - Moorwood Caribbean Blue Heather) om. Pia Lumme
ERI 2 SA Toffytail Cardamomflower
(Grandgables A Showy Fellow - Anyway Rainbow Dream) om. Maija Hynninen

 

Kasvattajaluokka

1 kennel Khimairan, Marja Soininen & Maiju Immonen