Mäntyharju RN 8.8.2015

Tuomari: Elina Haapaniemi (24 kpl)


PU 1 SERT ROP RYP 1 BIS 2 Starsong Wildcat Smile
PN 1 VSP Shadowmist Hello I'm Home
PU 2 Dreamhill This Is My Cole PN 2 Onnenpisaran Kultakutri
PU 3 Shadowmist Golddigger PN 3 SERT Dreamlook Perfect Princess 
PU 4 White Coastal Little Lordy PN 4 VASERT Dreamlook Fashion Fairytale
VSP-VET Shadowmist Golddigger ROP-VET BIS 1 Shadowmist Hello I'm Home

 
 

 

 

Urokset

Junioriluokka

EH 1 Ihmetassun Didgeridoo
(Request Bright Gold – Ihmetassun Charlotte) om. Kerttu Luostarinen

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT ROP RYP 1 BIS 2 HeJW-14 Starsong Wildcat Smile
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Starsong Champagne Blush) om. Sanna Kuitunen & Marita Axi

Avoin luokka

H Amarantes Iquitos
(Achor’s Surprise Darwin – Amarantes Y.S.L Parisienne) om. Virpi Ruotsalainen & Kirsti Immonen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 FI&EE&LV MVA LV&EE JMVA EEJV-13 Dreamhill This Is My Cole
(Helskon Pavarotti - Satulinnan Nupun Nella) om. Esteri Lähderanta
ERI 2 SA FI MVA Golden Rose Charming Knight
(Goodtimes Blazin' Hot Moments – Golden Rose Flame Of Fire) om. Jukka & Pirjo Ala-Tuuhonen
ERI 3 EE MVA EE JMVA Shadowmist Rock This Town
(Brilyn Teddy Bear - Shadowmist Moulin Rouge) om. Heidi Karttunen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 3 VSP-VET FI&EE&RU MVA EE VMVA TLNVW-15 TLNW-15 Shadowmist Golddigger
(Windcrest Smart Suit – Shadowmist Amazing Future) om. Sini Airaksinen
ERI 2 SA PU 4 FI&EE&LV MVA White Coastal Little Lordy
(Bridemoor’s Black Nightwish – White Coastal Little Europa) om. Satu Airaksinen
ERI 3 C.I.B FIN&EE&LV&RU MVA EE&LV VMVA RKFV-09 Dreamhill Key To My Soul
(Catstone’s Visible Gleam – Anyway Born Beautiful) om. Esteri Lähderanta


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Onnenpisaran Jalo Justiina
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Onnenpisaran Kultakutri) om. Sirkku Heliävirta

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 3 SERT Dreamlook Perfect Princess
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Moorwood Latest Fashion) om. Susanna Riekkinen
ERI 2 Toivesadun Auringon Kukka
(Request Bright Gold – Dreamlook Fashion Fairytale) om. Helena Nikkonen
H Mustan Helmen You’re My Heart
(White Coastal Little Lordy – Looney Toonie’s Cha Cha Cha) om. Mariia Maczulskij
H Mustan Helmen Cheri Cheri Lady
(White Coastal Little Lordy – Looney Toonie’s Cha Cha Cha) om. Mariia Maczulskij
H Mustan Helmen You’re My Soul
(White Coastal Little Lordy – Looney Toonie’s Cha Cha Cha) om.

Nuorten luokka

EH 1 Littleshet's Song Of Ice
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Bluemeadow’s Reborn Sign) om. Jenni Hänninen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 4 VASERT Dreamlook Fashion Fairytale
(Minitiimin One Man Show - Moorwood Latest Fashion) om. Helena Nikkonen
ERI 2 SA Dreamhill The Story Goes On
(Helskon Pavarotti – Satulinnan Nupun Nella) om. Esteri Lähderanta
ERI 3 Khimairan Arctic Sunshine
(Cimillan Batman - Ahl's Sunny Suniva) om. Marja Soininen & Maiju Immonen
EH 4 White Coastal Little White Pepper
(Bridemoor’s Sergeant Pepper - White Coastal Little Inkpepper) om. Anne-Marie Sipilä
EH Marsipaanin Karamelli
(Windcrest Smart Suit – Marsipaanin Hulda) om. Sirpa Salo
H Käpälämetsän Cayenne
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Jelisan Desdemona) om. Virpi Huittinen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 C.I.B FI&BY MVA EE JMVA JV-12 BYV-14 Onnenpisaran Kultakutri
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Onnenpisaran Hurmaava Hellä) om. Sirkku & Petri Heliävirta

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 VSP ROP-VET BIS-VET 1 C.I.B FI&EE&RU MVA RU&LT&LV&EE JMVA RKFV LTJV-08 Shadowmist Hello I'm Home
(Brieya Meidan Oscar – Mei Dan Jenny Julklapp) om. Anita Nuuttila
ERI 2 C.I.B FIN&EE&LT MVA EE VMVA HeVW-13 VV-13 Sefair Tazzee Taffeta
(Sefair Oziriz Ozzie – Grandgables She Steals My Hart) om. Sirkku ja Petri Heliävirta