Lahti RN 11.1.2015

Tuomari: Paula Rekiranta (64 kpl), Maija Sylgrén (pennut)


PU 1 SERT *FI MVA* ROP Sweet Me Believe In Dream
PN 1 SERT VSP Markhill`s Cinderella Story
PU 2 VASERT Island Breeze Como PN 2 Sunsweet Lady In Luxury 
PU 3 Personlighetens Blue Ice H  PN 3 Amandiina's Eternal Love
PU 4 Bosom Buddy's Unawatuna PN 4 VASERT Sunsweet As Yoy Like Is
ROP-VET Moorwood Caribbean Blue Lover VSP-VET Sunsweet As Yoy Like Is
ROP-kasvattaja BIS 2 Bosom Buddy’s kennel  
   

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Charmifarmin Hunch Of Hope
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Grandgables Pretty As A Picture) om.
ei sij. Pikikuonon Dark Dacapo
(Kiamoran Hot Dark Chocolate – Pikikuonon Nice And Sweet) om. Jutta Jaatinen

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 4 Bosom Buddy's Unawatuna
(Achor’s Surprise Darwin – Bosom Buddy’s Love Me True) om. Soile Parviainen & Johanna Mattila
ERI 2 HeJW-14 Starsong Wildcat Smile
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Starsong Champagne Blush) om. Sanna Kuitunen & Marita Axi
EH 3 Bumtsi Bum Bottoms Up
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Grandgables Keep Them Talking) om. Janika Helminen
EH 4 Safirrubir Xmas Miracle
(Pienenpolun Hupi - Safirrubir Master’s Touch) om. Maritta & Tanja Hynninen

Nuorten luokka

EH 1 Charmifarmin Garri
(Lundecock’s Traveling Man – Grandgables Pretty As A Picture) om. Kirsi Karjalainen
EH 2 Männynkävyn Tell Me A Lie
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Updated Quizz) om. Tea Järvinen
EH 3 Pikkupaimenen Pure Magic
(Limbunya Orion - Happy Master's Lovely Surprise) om. Liina Lauren & Salla Muurmäki
H Snowglow's Captain Morgan
(Silimen Merikapteeni - Snowglow's Velvet Rose) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT *FI MVA* ROP Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala
ERI 2 SA PU3 Personlighetens Blue Ice H
(Legacies Pittsburgh's Steel Curtain - Voicy Coyote) om. Kaisa Porri
ERI 3 SA Golden Rose Charming Knight
(Goodtimes Blazin' Hot Moments – Golden Rose Flame Of Fire) om. Jukka & Pirjo Ala-Tuuhonen
EH 4 RU & LV & EE JMVA TLNJW-13 Shadowmist Quartermaster
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Shadowmist Hello I'm Home) om. Ritva Puranen
EH Amarantes Iquitos
(Achor’s Surprise Darwin – Amarantes Y.S.L Parisienne) om. Virpi Ruotsalainen & Kirsti Immonen
EH Lähderinteen Prinssi Kotkansulka
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Helskon Norma) om. Jaana Kähärä
EH Shadowmist Ready Teddy
(Brilyn Teddy Bear - Shadowmist Moulin Rouge) om. Anders Nyholm
H Bumtsi Bum Sealed With A Kiss
(Zarvo's U.S. Black Wild Card - Bumtsi Bum Madam Butterfly) om. Sofia Tallila
H Foula’s Secret Who
(Lacewood The Star Trooper – Foula´s Black Blizzard Of Monty) om. Gunnel Helander
H Littleshet’s Mysterious Dark Moon
(Shadeland He’s A Wizard - Littleshet’s Sign Of The Nightsky) om. Leena & Petri Kurittu

Valioluokka

ERI 1 SA PU2 VASERT EE MVA EE JMVA EEV-12 EEJV-12 EEV-14 Island Breeze Como
(Bridemoor’s Sergeant Pepper – White Coastal Little Nibelung) om. Marita Axi
ERI 2 FI MVA Moorwood Hot Legend
(Hillacre Hot To Trot - Moorwood Look For A Dress) om. Anu Lauos

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET FI MVA Moorwood Caribbean Blue Lover
(Grandgables Say It Again Sam - Moorwood Caribbean Blue Heather) om. Anne Tuominen
ERI 2 SA C.I.B FIN&EE&LV&LT&RU MVA LT&LV&EE JMVA BALTV-04 PL&PZJV-04 LVV-05 LVV-06 LTV-06 LVV-07 Starsong Polar Moon
(Lundecock’s Xit From Hell – Lundecock’s Rash Line) om.
EH 3 Bily Boy Sirijus
(Mini Just July Fantazija – Mini Natalie Star Fantazija) om. Minna Itkonen


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Pikikuonon Sweet Kismet
(Kiamoran Hot Dark Chocolate – Pikikuonon Nice And Sweet) om. Sari Hiljanen ja Oona Pesonen

Junioriluokka

ERI 1 SA Bosom Buddy's Yes I'm Adele
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Bosom Buddy´s Walk Like An Angel) om. Soile Parviainen
ERI 2 Höpötassun Sini
(Windcrest Blaze Of Fire - Höpötassun Vanessa) om. Maarit Siren
ERI 3 Haloilmiön Aurinkotuuli
(Sommerville Ambassador - Happy Master’s Love Story) om. Kaisa Vanhatalo
ERI 4 Prinsessalinnan Valonsäde
(Lizmark Marchand D’or - Prinsessalinnan Savon Sankari) om.
ERI Bosom Buddy's You And I
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Bosom Buddy´s Walk Like An Angel) om. Annina Nevaranta
ERI Littleshet's Song of Ice
(Karaatin Petrus Pyhän Poika - Bluemeadow's Reborn Sign) om. Jenni Hänninen
ERI New Spices Fennel Flower
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – White Coastal Little Black Bonsai) om. Sirkka Vasenius
EH Amarantes Le Nu
(Myhappiness Dad’s Son - Amarantes Amber Ylang Ylang) om.
EH Amarantes Les Elfes
(Myhappiness Dad’s Son - Amarantes Amber Ylang Ylang) om. Milla & Mirkka Nousiainen
EH Bumtsi Bum Alice In Wonderland
(Myhappiness Dad’s Son - Bumtsi Bum Quite Like Bluebell) om.
EH EE JMVA Cimillan Huuhaa Puuhaa
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Cimillan Betty Boop) om. Suvi Anttila
EH Helmilän Happy Blue Hyacinth
(Enchanter Verny Tien – Helmilän Bilehile) om. Satu Skähl
H Starsong My Sweet Savannah
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments - Starsong Champagne Blush) om. Aino-Sofia Sarajärvi

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Markhill’s Cinderella Story
(Lundecock’s Happy Talk - Scandyline Black Insignia) om. Hilkka & Markku Savolainen
EH 2 Furry Haven Devil May Care
(Moorwood Hot Legend - Sensusan Quittra) om. Pekka Korhonen
EH 3 Peltsun Tomlei-Spring Flower
(Flyland Escamillo Torere - Peltsun Boop-Jedi´s Leia) om.
EH 4 Markhill's Chains Of Love
(Lundecock’s Happy Talk - Scandyline Black Insignia) om. Sari & Nea Ruuskanen
EH Bumtsi Bum Year Of The Snake
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour – Bigandan Love In Snow) om. Petra Suurkari

Avoin luokka

ERI 1 SA HeJW-12 Littleshet's Sweet Child O'Mine
(Susadan Xerox - Bluemeadow's Reborn Sign) om. Eila & Heidi Neuvonen
ERI 2 SA Pikikuonon Dazzing Darling
(Happy Master’s Hugo Boss - Pikikuonon Super Nuka) om. Johanna Pajunen
ERI 3 Prinsessalinnan Savon Sankari
(Helskon Brandt - Happy Master's Hazelnut Girl) om. Mariikka Ala-Maakala & Johanna Salonen-Ala-Maakala
ERI 4 Bosom Buddy´s Walk Like An Angel
(Zarvo´s U.S Black Wild Card – Jelisan Bellissima) om. Soile Parviainen
ERI Grandgables Keep Them Talking
(Carmylie After The Storm – Grandgables Tangled Web) om. Anne Tuominen
ERI Grandgables Secret Rendevous
(Grandgables Alfenloch Uno - Grandgables Meet Me In Milan) om. Päivi Harmuth
ERI Zelmarian Liehittelijä
(Triumph Twister At Mei Dan - Hello Honey Fort Fox) om. Katja-Maija Arvio
EH Amarantes Envy Me
(Amarantes Vendetta – Deep Illusion’s Kangaroo) om. Nina Vasara
EH Frosty Night’s Adriana
(St. Kilda’s Black Magic – Funny Trick’s Almost Famous) om. Jennika Mattila
EH Furry Haven Die Another Day
(Golden Rose Play With Fire – Sensusan Quittra) om. Pekka Korhonen
EH Merry Moonray's Vera Wang
(Limbunya Orion - Satulinnan Kuun Säde) om. Eija Kotka
EH Nappulavaaran Ilma
(Triumph American Idol At Mei Dan – Mutkis Yxiylitsemuiden) om. Satu Tuominen
EH Silverflocks Spring Estelle
(Imaferrari's Flamecatcher - Kråkeslottets Thyra Danebot) om. Virpi & Ari Hänninen
EH Snowpaw Asio Flammeus
(Moorwood Hot Legend – Snowpaw Lovers) om. Heli & Jari Kauppila
EH White Coastal Little White Pepper
(Bridemoor’s Sergeant Pepper - White Coastal Little Inkpepper) om. Anne-Marie Sipilä

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 FI&EE MVA V-14 Sunsweet Lady In Luxury
(Tachnamadra The Designer – Grandgables Pretty As A Picture) om. Marita Axi
ERI 2 SA PN 3 FI MVA Amandiina's Eternal Love
(Lundecock's Traveling Man - Amandiina's Sweet Survivor) om. Anita Pietiläinen
EH 3 FI&EE MVA Cimillan Betty Boop
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Golden Rose Jazz Dancer) om. Suvi Anttila

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 4 VASERT VSP-VET Sunsweet As Yoy Like Is
(Grandgables A Showy Fellow - Scandyline Taste of Wine) om. Anu Svensk & Iina Porras
ERI 2 SA Sunsweet Ain’t No Saint
(Brilyn Leading Ways – Lundecock’s Last Dance) om. Satu Tuominen
ERI 3 Happy Master's Hazelnut Girl
(Hawser Meadow's Hazelnut Cracker – Happy Master’s Girl Of Mine) om. Mariikka Ala-Maakala & Johanna Salonen- Ala-Maakala
EH 4 Amarantes O’De La Bon Vie
(Grandgables A Showy Fellow - Moorwood Sweet Magnolia) om. Leo Hartikainen & Kirsti Immonen
EH FIN AVA Bumtsi Bum Flower Power
(American Express of Swansea - Snowglow’s Harebell) om. Virpi Tanner


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 2 kennel Bosom Buddy’s, Soile Parviainen