Lahti KV 22.3.2015 

Tuomari: Johan Andersson, Ruotsi, Nina Lönner-Andersson, Ruotsi (pen ja vet)


PU 1 CACIB VSP Pikikuonon Brad Pitt
PN 1 SERT CACIB ROP Lundecock's Hot Legs
PU 2 SERT *FI MVA* VARACA Lythwood Triple Trouble  PN 2 Anyway Cream Future
PU 3 Sweet Me Believe In Dream PN 3 VASERT Pikikuonon Indyblackpepper
PU 4 VASERT Starsong Wildcat Smile PN 4 VARACA Pikikuonon White Pepper
  ROP-VET Anyway Cream Future
ROP-kasvattaja Pikikuonon kennel
 
   

 

Urokset

 

Junioriluokka

ERI 1 JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman
ERI 2 PM Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – PM Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
ERI 3 Tytylän Summer Blue Fever
(Lizmark Marchand D’or – Sunsweet Sweet Mystique) om. Kia Heinström
ERI 4 Huisin Corona Borealis
(Lundecock’s Traveling Man – Satulinnan Sirius) om. Tarja Rostén & Nina Mäkinen
EH Amor'jade Hooray I'm Dazzling
(Nice Try Dazzling Duff – Amor’jade Diamond Or Dynamite) om. Piia Rissanen
EH Bosom Buddy's Unawatuna
(Achor’s Surprise Darwin – Bosom Buddy’s Love Me True) om. Soile Parviainen & Johanna Mattila
EH Charmifarmin Hunch Of Hope
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Grandgables Pretty As A Picture) om
EH Pikikuonon Love Sadun
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Hanne Vallinkoski & Sari Hiljanen
EH Pikikuonon Love Sayhan
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Eliisa & Ulrika Makkonen
H New Spices Fennel's Force
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – White Coastal Little Black Bonsai) om. Tiina Korpela

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 4 VASERT HeJW-14 Starsong Wildcat Smile
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Starsong Champagne Blush) om. Sanna Kuitunen & Marita Axi
EH 2 Männynkävyn Tell Me A Lie
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Updated Quizz) om. Tea Järvinen

Avoin luokka

ERI 1 SA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 2 Sunsweet Master Player
(Lundecock’s Traveling Man – Lundecock’s Last Dance) om. Tiia Lehtinen
EH 3 Golden Rose Charming Knight
(Goodtimes Blazin' Hot Moments – Golden Rose Flame Of Fire) om. Jukka & Pirjo Ala-Tuuhonen
EH 4 Bosom Buddy's Will To Win
(Pilvimarjan Constantijn - Jelisan Bellissima) om. Nataly Ylönen & Mika Saarinen
EH Pihlajapirtin Thurkell
(Cimillan Cauhee Caahari - Pihlajapirtin Harmione) om. Jasmin Hasu

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP C.I.B FI&SE&EE&LV&RO MVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper) om. Suvi Leinonen
ERI 2 SA PU 2 SERT *FI MVA* VARACA SE&NO MVA Lythwood Triple Trouble
(Milesend Night Force – Lythwood Swing Time) om. Johnny Andersson
ERI 3 SA PU 3 FI&LT MVA Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala
ERI 4 SA FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI SA FI&LT MVA Golden Rose Northern King
(Blenmoon Black King - Golden Rose Broken Dreams) om. Katja Virtanen
EH FI MVA Moorwood Hot Legend
(Hillacre Hot To Trot - Moorwood Look For A Dress) om. Anu Lauos

 


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Rosebridge's My Fair Lady
(Keycharm Bluesuedeshoes Of Milesend - Rosebridge's Miss Moneypenny) om. Niina Ojala

Junioriluokka

1 ERI SA Shadeland Quite Mythical
(Sommerville Magical Myth – Shadeland My Funny Valentine) om. Eeva-Riitta Alanen
ERI 2 Huisin Adorable Miracle
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Satulinnan Adorable Amy) om. Tarja Rostén
ERI 3 Höpötassun Sini
(Windcrest Blaze Of Fire - Höpötassun Vanessa) om. Maarit Siren
ERI 4 Pikikuonon Love Safire
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Johanna Manninen
ERI Black Classiel's Northstar
(Kråkeslottets Mr Cadillac – Snowpaw Misty Gepard) om. Sanna Schroderus
ERI Bosom Buddy's Yes I'm Adele
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Bosom Buddy´s Walk Like An Angel) om. Soile Parviainen
ERI Bosom Buddy's You And I
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Bosom Buddy´s Walk Like An Angel) om. Annina Nevaranta
ERI Cerebellum's Fascinating Rhythm
(Zarvo’s U.S Black Wild Card – Happy Master’s Pure Gold) om. Maria Pentikäinen
ERI Littleshet's Song Of Ice
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Bluemeadow’s Reborn Sign) om. Jenni Hänninen
ERI BY&EE JMVA Prinsessalinnan Valonsäde
(Lizmark Marchand D’or - Prinsessalinnan Savon Sankari) om.
ERI Scandyline Love Forever
(Aristocrat – Scandyline Silver Zenana) om.
EH Amarantes Le Nu
(Myhappiness Dad’s Son - Amarantes Amber Ylang Ylang) om.
EH Amarantes Les Elfes
(Myhappiness Dad’s Son - Amarantes Amber Ylang Ylang) om. Milla & Mirkka Nousiainen
EH Angerikas Giulietta Gothic Girl
(Arabian Night Of Desert Meadow – Angerikas Dylara A Perfect Dream) om. Elina Skogberg
EH Anyway Aurora Australis
(Moorwood Hot Legend – Anyway Earth Is Calling) om.
EH Evros Xactly In Time
(Smultronets I Got A Feeling – Evros Olivia Is Online) om.
EH Flaming Snow’s A Divine Dream
(Sweet Me Believe In Dream – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila & Hanna Lakianperä
EH Huisin Joyful Miracle
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Satulinnan Adorable Amy) om. Tiina Heikkilä
EH Ihmetassun Queen Of Hearts
(Lizmark Marchand D’or – Littleshet’s Sweet Child O’mine) om. Eila Neuvonen
EH New Spices Fennel Flower
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – White Coastal Little Black Bonsai) om. Sirkka Vasenius
EH Sensusan When Doves Cry
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Sensusan Mighty Sweet) om. Jasmin Ek
EH Starsong My Sweet Savannah
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments - Starsong Champagne Blush) om. Aino-Sofia Sarajärvi
EH Sweet Me Dyna’ Mite
(Lizmark Marchand D’or – Golden Rose Silver Snowstar) om. Tea Järvinen
EH White Coastal Pepper Prada
(Achor's Surprise Darwin - White Coastal Little Red Pepper) om. Mirka Säynevirta
EH Zetland’s Super Surprise
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – Anyway Fly So Fast) om.
H Mintolan Emily
(Karaatin Petrus Pyhän Poika - Mintolan Cassie) om. Jouni Lindström
T Tytylän Summer Blue Dame
(Lizmark Marchand D’or – Sunsweet Sweet Mystique) om. Jukka Junnila & Miia Laukka

Nuorten luokka

ERI 1 SA RU&EE JMVA Shadowmist Temptation
(Brilyn Teddy Bear - Shadowmist Key to The Future) om. Anita Nuuttila & Minna Kaski
ERI 2 EEJV-14 EEV-14 Bluemeadow's Got The Rhythm
(Bluemeadow's Yes Sir I Can Boogie – Ketrin’s Denise) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 3 Golden Rose Exotic Blue Dream
(Blenmoon Black King - Golden Rose Misty Memory) om. Katja Laakkonen
ERI 4 Smartteams Wisdom Pearl
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Bigandan Charming Dream) om. Piia Rissanen & Olli Korpi
ERI Taikapennin Cha-Cha
(Cimillan Cauhee Caahari – Dolce And Gabbana Fulfilled Dream) om. Elina Skogberg
EH Marsipaanin Karamelli
(Windcrest Smart Suit – Marsipaanin Hulda) om. Sirpa Salo
EH Taikatuokion Onnenhetki
(Caravan Emerico The Evil Devil – Käpäläkoplan Milla) om. Sofia Luoto
H Furry Haven Devil May Care
(Moorwood Hot Legend - Sensusan Quittra) om. Pekka Korhonen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP Lundecock's Hot Legs
(Tachnamadra The Designer – Frostice Koffebean) om. Mervi Majala
ERI 2 Zaza's Ray Of Sunshine
(Amethrickeh's Blackprince - Zaza's Golden Daylight) om. Margot & Alf Nyroos
ERI 3 HeJW-12 Littleshet's Sweet Child O'Mine
(Susadan Xerox - Bluemeadow's Reborn Sign) om. Eila & Heidi Neuvonen
ERI 4 Snowpaw Asio Flammeus
(Moorwood Hot Legend – Snowpaw Lovers) om. Heli & Jari Kauppila
ERI White Coastal Little Estelle
(Achor's Surprise Darwin - White Coastal Little Blue Cathay) om. Kristina Heinström
EH Bumtsi Bum Year Of The Snake
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour – Bigandan Love In Snow) om. Petra Suurkari
EH Markhill’s Cinderella Story
(Lundecock’s Happy Talk - Scandyline Black Insignia) om. Hilkka & Markku Savolainen
EH Pihlajapirtin Tillikka
(Cimillan Cauhee Caahari - Pihlajapirtin Harmione) om. Terhi Helaja
EH Prinsessalinnan Savon Sankari
(Helskon Brandt - Happy Master's Hazelnut Girl) om. Mariikka Ala-Maakala & Johanna Salonen-Ala-Maakala
EH Rosebridge's Miss Moneypenny
(Sommerville Mr Nice Guy – White Coastal Little Blackpepper) om. Anni Hautala
EH RU MVA RU&LV JMVA Shadowmist Show Me Heaven
(Lundecock's Traveling Man - Shadowmist Key to The Future) om. Anita Nuuttila
EH Shegur’n Xena
(Hillstone Final Cut - Shegur’n Blue Peppermint) om. Anu Lauos
EH Snowpaw Misty Gepard
(Hillstone Final Cut - Snowpaw Blue Magic) om. Sanna Schroderus
EH Valkolinnan Francine
(Grandgables A Showy Fellow – Scandyline Xtravagant Fay) om.
EH Zelmarian Parfait Amour
(Kimicko Star Struck Bi Liska – Astatine Biblack Barabel) om. Mervi Suihko & Emma Rajakangas

Valioluokka

ERI 1 SA PN 4 VARACA FI&EE&LV MVA Pikikuonon White Pepper
(Pikikuonon Special Edition – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
ERI 2 FI MVA Satulinnan Adorable Amy
(Mainland's Powerpoint - Satulinnan Sweet Saffron) om. Tarja Rosten
ERI 3 FI&EE&RU MVA RKFV Woodmist My Fine Dreamlight
(Woodmist My Fairy Morning Sky - Woodmist Fine Sensible Pride) om. Anita Nuuttila
ERI 4 FI MVA Copystyle Creme Caramel
(Starsong Whisky Bandit – Scandyline Taste Of Wine) om. Niina Ojala
ERI FI MVA Dreamhill My Golden Pearl
(Windcrest Flying Scotsman - Woodmist My Fine Morning Mist) om. Seija Lukula
ERI FI MVA Silimen Meri-Usva
(Golden Rose Play With Fire – Silimen Keijun Aamuusva) om. Anni Hautala

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 2 ROP-VET C.I.B FIN&EE&LT MVA Anyway Cream Future
(Carmylie American Dream – Shadowmist Alluring Future) om. Helena Sipponen
ERI 2 SA PN 3 VASERT EE VMVA Pikikuonon Indyblackpepper
(Cloudmoore Blue Moon – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
EH 3 Sunsweet Ain’t No Saint
(Brilyn Leading Ways – Lundecock’s Last Dance) om. Satu Tuominen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Pikikuonon, Sari Hiljanen
2 KP kennel Bosom Buddy’s, Soile Parviainen