Kemi KV 19.7.2015

Tuomari: Anita Al-Bachy (56 kpl)


PU 1 CACIB VSP Amor'jade Danish Wild Card
PN 1 CACIB ROP RYP 2 Susadan Ylva
PU 2 VARACA Usvatar Dominic PN 2 VARACA Tassamour's Lucky Star
PU 3 SERT Onnenpisaran Voittamaton Riemu PN 3 SERT Susadan Euphoria
PU 4 Nice Try Dazzling Duff PN 4 VASERT Usvatar Diorina
VASERT Susadan Fedya
ROP-VET Nice Try Dazzling Duff VSP-VET Minitiimin Quest For Glory
ROP-kasvattaja BIS 4 Susadan kennel  

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA VASERT Susadan Fedya
(Susadan Pharos Pomac – Susadan Ylva) om. Aini Kaltakari
ERI 2 Lemmikkipolun Jason
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Katja Järnfors
ERI 3 LVJV-15 Amor'jade Hooray I'm Dazzling
(Nice Try Dazzling Duff – Amor’jade Diamond Or Dynamite) om. Piia Rissanen
EH 4 Leigh-Hi’s Oh My Fulfilled Dream
(Leigh-Hi’s Class Of His Own - Leigh-Hi’s Spit Fire) om. Marjo Kuivala & Tarja Rousu
EH Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
EH Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
H Jeonan Fateful Encounter
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
H Jeonan Flames Of Fame
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Helena Aho
H Pirpanan Carpe Diem
(Whirling’s Best Is Yet To Come – Pirpanan Always In My Dreams) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 3 SERT JMV-14 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
H Männynkävyn White Lies
(Sunland Secrets N Lies - Minitiimin Updated Quizz) om. Auli Näsi
T Tähtiniityn Arthur
(Azlandos Knight Rider – Bluemeadow’s Zi Mei Qiang) om. Eija Valutie

Avoin luokka

EH 1 Käpälämetsän Alexander
(Caravan Emerico The Evil Devil – Jelisan Desdemona) om. Jaana Kalaoja
H Jeonan Best Secret
(Sunland Secrets N Lies – Bosom Buddy’s Quite A Jewel) om. Inkeri Isto
H Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
H Käpäläkoplan Hugo
(Hillstone Final Cut – Käpäläkoplan A Pretty Penny) om. Teresa Tuomela
H Lähderinteen Prinssi Kotkansulka
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Helskon Norma) om. Jaana Kähärä
H Whirling's Deep Tru Love
(Tru Lee A Grandgables Boy - Whirling's Bells Will Ring) om. Satu Väliheikki & Aini Kaltakari

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 LVV-15 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 2 SA PU 2 VARACA FI MVA Usvatar Dominic
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 3 SA FI MVA Mystica Line Let’s Jump For Joy
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Susadan Mina Mystica) om. Tarja Nevalainen
ERI 4 SA FI MVA LT&LV&EE&BALT JMVA BALTJV-13 HeJW-13 LTJV-14 Pirpanan Black Wizard
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Kati Korkeamaa
ERI C.I.B POHJ&FI&NO&SE MVA HeW-13 PMV-13 V-13 Minitiimin Unique Like Me
(Helskon Kaleva - Minitiimin Quizz Show) om. Miina Lukkari

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 4 ROP-VET FI&RU MVA RKFV HeVW-14 Nice Try Dazzling Duff
(Grandgables A Showy Fellow – St. Kilda’s Norwegian Pride) om. Marjo Kuivala
ERI 2 SA FI&EE&LV MVA Deardreams Benjamin
(Grandgables A Showy Fellow - Sunsweet Like A Rose) om. Hanna Pelttari


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA Smartteams Yvonne The Princess
(Ketrin’s Eldorado - Smartteams Unique Juliet) om. Juha & Seija Sipola
ERI 2 Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
EH 3 Jeonan Fallen From Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
H Kamajakin Unelmien Prinsessa
(Helskon Brandt – Kamajakin Mahtava Homma) om. Tiia Tyrväinen

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 3 SERT Susadan Euphoria
(Sommerville Magical Myth - Grandgables Carnan’s Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI 2 SA HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
EH 3 Cool Melody Elegant Ellie
(Lundecock’s Happy Talk – Esmari Top Fashion) om. Riitta Isohäkälä
EH 4 Lemmikkipolun Hillankukka
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Heikki Haikola & Janna Väisänen
H Taikatuokion Onnenhetki
(Caravan Emerico The Evil Devil – Käpäläkoplan Milla) om. Sofia Luoto

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 4 VASERT Usvatar Diorina
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 2 SA Amor'jade Definitely Wild Soul
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuha
ERI 3 SA Amor'jade Dangerous Daydream
(Zarvo's U.S. Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala
ERI 4 SA Susadan Zsa Zsa
(Marvitholl Leonardo Da Vinci – Susadan Titania) om. Anne Heikkala
ERI Bosom Buddy’s Oona
(Helskon Kaleva - Bosom Buddy’s Jump Tothestars) om. Heidi Viita
ERI Golden Rose Night Memory
(Blenmoon Black King - Golden Rose Broken Dreams) om. Jaana Kalaoja
ERI Hirsituvan Kimpale Kultaa
(Cimillan Batman - Golden Rose Flaming Love) om. Tarja Pinola & Marke Kärkkäinen
ERI Mystica Line Love At First Sight
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Susadan Mina Mystica) om. Tarja Nevalainen
ERI Smartteams Unique Juliet
(Nice Try Dazzling Duff - Starsong Flameof Passion) om. Juha & Seija Sipola
ERI Whirling's Aim Is To Entertain
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Tuula Saarela
EH Minitiimin Angel In Disguise
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Minitiimin Quest For Glory) om. Auli Näsi
EH Männynkävyn Live For The Sun
(Milward Sunny Boy – Minitiimin Updated Quizz) om. Auli Näsi
EH Smartteams Wisdom Pearl
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Bigandan Charming Dream) om. Piia Rissanen & Olli Korpi
EH Smartteams Wonderful Dream
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Bigandan Charming Dream) om. Heli Turtinen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP RYP 2 C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI 2 SA PN 2 VARACA FI&SE MVA Tassamour's Lucky Star
(-) om. Susanne Lindberg
ERI 3 SA FI MVA Kohellin My Only Dream
(Lundecock’s Traveling Man – Kohellin Talviunelma) om. Jaana Lokka
ERI 4 SA FI MVA Usvatar Baleia
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI FI&EE&LT MVA Pirpanan Beauty Surprise
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Katja Järnfors & Kati Korkeamaa
ERI FI&SE MVA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA Susadan Mina Mystica
(American Express Of Swansea – Susadan Hurvitellen) om. Tarja Nevalainen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 4 kennel Susadan, Aini Kaltakari & Tiina Ojala
2 KP kennel Amor’jade, Marjo Kuivala