Kajaani KV 11.1.2015

Tuomari: Birgitte Schjöth, Tanska (67 kpl)


PU 1 CACIB ROP RYP 3 Amor'jade Danish Wild Card
PN 1 CACIB VSP Susadan Windhaven 
PU 2 SERT *FI MVA* VARACA Käpäläkoplan Halloween PN 2 SERT VARACA JV-13 Amor'jade Diamond Or Dynamite
PU 3 Genitas Prince Of Whitehaven PN 3 VASERT Amor'jade Dangerous Daydream
PU 4 Kråkeslottets Mr Cadillac PN 4 Pikikuonon White Pepper
VASERT Käpälämetsän Alexander
ROP-VET Susadan Pharos Pomac VSP-VET Minitiimin Quest For Glory
ROP-kasvattaja Amor'jade kennel  

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Meukow Beware Of Tsunami
(Caravan Emerico The Evil Devil – Amor’jade Dangerous Daydrem) om. Heikki Hemmi
2 KP PM Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – PM Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
3 Dreamlook Quite A Heartbreaker
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Dreemlook Charming Belle) om. Marja-Liisa Miettinen
4 Black Classiel's Seville
(Kråkeslottets Mr Cadillac – Snowpaw Misty Gepard) om.
ei sij. Amor'jade Indian Evil Devil
(Caravan Emerico The Evil Devil - Golden Rose Dream Come True) om. Tarja Könttä

Junioriluokka

ERI 1 SA Amor'jade Hooray I'm Dazzling
(Nice Try Dazzling Duff – Amor’jade Diamond Or Dynamite) om. Piia Rissanen
ERI 2 SA JMV-14 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 3 SA JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman
ERI 4 Cardiwe's Don't Blame Me
(Käpäläkoplan Big Bucks – Cardiwe’s Adorable Black) om. Mari Hannuksela & Jesse Pöyhönen
EH Agarwaen Balrog Of Morgoth
(Kråkeslottets Mr Cadillac – Agarwaen Arya) om. Katja-Marjut Nikki & Laura Pitkänen
EH Jeronymo Ze Shetlandu
(Bi-Blue Ocean Ze Shetlandú – Nancy Ze Souhvèzdi Orionu) om. Seija Sipola & Jaana Kalaoja
EH Siniketun Iskander
(Windcrest Blaze Of Fire – Siniketun Rosabella) om. Heidi Huotari

Nuorten luokka

ERI 1 EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 2 Dash’ing Optimistic Oliver
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Dash’ing Ideal Impression) om. Annukka Juntunen
ERI 3 Shadeland One Way Or Another
(Shadeland King Of All Dreams – Shadeland Just Too Precious) om. Maiju Mertala
EH 4 Bluemeadow's It's A Man's World
(Dash’ing Jolly Jumper - Bluemeadow’s True Angel) om.
H Foxboy
(Sinisilkin Sembalot – Mintolan Phoebe) om. Arja Iivarinen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 2 SERT *FI MVA* VARACA Käpäläkoplan Halloween
(St. Kilda’s Black Magic – Carmylie Winter Wind) om. Niina Säkkinen
ERI 2 SA VASERT Käpälämetsän Alexander
(Caravan Emerico The Evil Devil – Jelisan Desdemona) om. Jaana Kalaoja
ERI 3 SA EE JMVA Mikko
(Shandy’s Showstopper – Pikikuonon Sneezeweed) om. Sari Hiljanen
ERI 4 Sumburgh Head's Try To Kiss Me
(Shellrick’s You May Me Luck – Sumburgh Head’s Miztelle) om. Dijana Zeric
ERI Lemmikkipolun Speedy Gonzales
(Agree Diamond - Lemmikkipolun Odessa) om. Maiju Mertala
ERI Request Bright Gold
(Louanda Simply Gold – Request Adorable Belle) om. Suvi Leinonen
ERI Sweetheart
(Pikikuonon Brad Pitt - Männynkävyn First Love) om. Annika Heikkilä
EH Amor'jade Alejandro Amigo
(Caravan Emerico The Evil Devil – Golden Rose Dream Come True) om. Mirva Tolvanen
EH Ketrin's Eldorado
(Milesend Sporting Chance - Shellrick's Future Vision) om. Seija Sipola
EH Khimairan Arctic Whisper
(Cimillan Batman - Ahl's Sunny Suniva) om. Tanja Seppänen
EH Pilvikirsikan Syys Aarre
(Caravan Emerico The Evil Devil - Lemmikkipolun Party Queen) om. Reeta ja Kirsi Laitinen
EH JV-13 Usvatar Darius
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Riitta Juutinen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP RYP 3 FI&RU MVA PMJV-13 HeW-14 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 2 SA PU 3 FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI 3 SA PU 4 POHJ&FI MVA Kråkeslottets Mr Cadillac
(Susadan Pharos Pomac - Kråkeslottets Leah Isadora) om. Linda Andorsen
ERI 4 SA C.I.B POHJ&FI&NO&SE MVA HeW-13 PMV-13 V-13 Minitiimin Unique Like Me
(Helskon Kaleva - Minitiimin Quizz Show) om. Miina Lukkari
ERI FI&SE MVA HeW-12 HeJW-12 Minitiimin You Make Hearts Sing
(Mybackens Bonny M - Minitiimin Updated Quizz) om. Päivi Lilleberg
ERI FI MVA Mystica Line Let’s Jump For Joy
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Susadan Mina Mystica) om. Tarja Nevalainen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET FI MVA Susadan Pharos Pomac
(Snowglow’s Jailhouse Rock – Sound’s Morning Cloud) om. Aini & Tiina Kaltakari
ERI 2 FI MVA HeVW-14 Nice Try Dazzling Duff
(Grandgables A Showy Fellow – St. Kilda’s Norwegian Pride) om. Marjo Kuivala


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Black Classiel's Northstar
(Kråkeslottets Mr Cadillac – Snowpaw Misty Gepard) om. Sanna Schroderus
2 KP Taikapennin Candy
(Foula’s Secret Who – Taikapennin Justiina) om. Tarja Rousu
3 KP Pikikuonon Love Safire
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Johanna Manninen
4 KP Toivesadun Aito Prinsessa
(Request Bright Gold – Dreamlook Fashion Fairytale) om.
ei sij. Amor'jade Isabel La Diosa Azul
(Caravan Emerico The Evil Devil - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala
ei sij. Black Classiel's Deville
(Kråkeslottets Mr Cadillac – Snowpaw Misty Gepard) om.
ei sij. Nordängens Rapunzel
(-) om.

Junioriluokka

ERI 1 SA Käpälämetsän Beauty
(Ketrin’s Eldorado – Golden Rose Night Memory) om. Jaana Kalaoja
ERI 2 HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI 3 Lemmikkipolun Hillankukka
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Heikki Haikola & Janna Väisänen
ERI 4 Cool Melody Elegant Ellie
(Lundecock’s Happy Talk – Esmari Top Fashion) om. Riitta Isohäkälä
ERI Ketturetku Tina Turner
(Blenmoon Black King – Amor’jade Born To Be Nice) om. Merja Leskinen
EH Amor'jade Hooray I'm A Delight
(Nice Try Dazzling Duff - Amor'jade Diamond Or Dynamite) om. Santra Risto
EH Shadeland Quite Magical
(Sommerville Magical Myth – Shadeland My Funny Valentine) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA Susadan Damn Yankee
(Shadeland Light Up The Night – Susadan Windhaven) om. Aini Kaltakari
ERI 2 SA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI 3 Smartteams Wisdom Pearl
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Bigandan Charming Dream) om. Piia Rissanen & Olli Korpi
ERI 4 Khimairan Enigmatic Soul
(Request Look Forever – Dreamhill Piece Of My Soul) om. Päivi Järviö
H Deardreams Snazzy White Diamond
(Flyland’s Escamillo Torere – Deardreams Rosalina) om. Katja Iso-Koivisto

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 2 SERT VARACA JV-13 Amor'jade Diamond Or Dynamite
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Tarja Rousu
ERI 2 SA PN 3 VASERT Amor'jade Dangerous Daydream
(Zarvo's U.S. Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Hannele Rousu
ERI 3 SA Susadan Zoom Zoom
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Susadan Titania) om. Maarit Tervonen
ERI 4 SA Lemmikkipolun Landora
(Lundecock's Happy Talk - Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Tuuli & Vesa Heikkinen
ERI EE&LV JMVA Agarwaen Arya
(Zarvo’s U.S. Black Wild Card – Crimson Light’s Truly Divine) om. Laura Pitkänen
ERI Dash'ing Ice Image
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer) om. Jenni Korhonen
ERI Hirsituvan Kimpale Kultaa
(Cimillan Batman - Golden Rose Flaming Love) om. Tarja Pinola & Marke Kärkkäinen
ERI Lemmikkipolun Lumo
(Lundecock's Happy Talk - Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Kirsi Laitinen
ERI Minitiimin Closer To Glory
(Helskon Kaleva – Minitiimin Quest For Glory) om. Miina Lukkari
ERI Myhappiness Elegant Star
(Golden Rose Play With Fire – High-Glade’s Flaming Star) om. Silja Pietilänaho
ERI Nordängens Lady Stardust
(-) om.
ERI Pikikuonon Luz De La Luna
(Caravan Emerico The Evil Devil – Pikikuonon Princess Fiona) om. Helena Kupari
ERI MD MVA Siniketun Silver Moon
(Siniketun Hanoi Rocks – Siniketun Sayonara) om. Suvi Räsänen
ERI Smartteams True Lady
(Caravan Emerico The Evil Devil – Starsong Flameof Passion) om. Juha & Seija Sipola
ERI Susadan Zsa Zsa
(Marvitholl Leonardo Da Vinci – Susadan Titania) om. Anne Heikkala
ERI Taikahännän Matami Mimmi
(Amarantes Noir Murmure – Taikahännän Papu) om. Annika Haikonen
ERI Violetdream Celica
(Shadeland Light Up The Night – Jelisan Bella Luna) Om. Miia Väänänen
EH Amor'jade Born To Be Nice
(Caravan Emerico The Evil Devil - Nice Try Dashing Dusty) om. Merja & Jorma Leskinen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP FI&EE MVA Susadan Windhaven
(Susadan Pharos Pomac - Grandgables Feather Duster) om. Aini Kaltakari
ERI 2 PN 4 SA FI&EE MVA Pikikuonon White Pepper
(Pikikuonon Special Edition – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA EE VMVA Pikikuonon Indyblackpepper
(Cloudmoore Blue Moon – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
ERI 3 EE VMVA Pikikuonon Zera
(Pikikuonon Special Edition - Cloudmoore Misty Miracle) om. Sari Hiljanen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Amor’jade, Marjo Kuivala
2 KP kennel Pikikuonon, Sari Hiljanen
3 KP kennel Susadan, Aini Kaltakari & Tiina Ojala
4 KP kennel Minitiimin, Miina Lukkari