Jyväskylä KV 22.11.2015

Tuomarit: Andrew Brace, Iso-Britannia (90 kpl)

George Schogol, Georgia pennut & veteraaninartut (8 kpl)


PU 1 SERT ROP RYP 4 Susadan Fedya
PN 1 CACIB VSP Susadan Ylva
PU 2 Helskon Zorbas PN 2 SERT *FI MVA*VARACA Lemmikkipolun Sininen Sävel
PU 3 CACIB Onnenpisaran Voittamaton Riemu PN 3 VASERT Huisin Adorable Miracle
PU 4 VARACA Amor'jade Danish Wild Card PN 4 Huisin Summernight Sun
VASERT Heart Of Love Des Diablotins De Nooch
ROP-VET Helskon Zorbas VSP-VET Pikikuonon White Pepper
ROP-kasvattaja Susadan kennel  

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Kuunhohteen Houkutus
(Pikikuonon Brad Pitt – Tricky Blue’s First Miss Tress) om. Hanne Vallinkoski
2 Golden Rose Northern Soul
(White Coastal Little Black Tudor – Pirtelön Lemmikki) om. Mikael Takamaa
3 Playboy Lohrien
(Moorwood Caribbean Night Trophy – Affair Of Heart Lohrien) om. Sanna Turunen
4 Nero Gintarine Sala
(Lazurnij Frant Sladkij Son – Archos Canis Nostalgic Art) om. Johanna Manninen & Sari Hiljanen-Heikkinen

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 1 SERT ROP RYP 4 LT JMVA Susadan Fedya
(Susadan Pharos Pomac – Susadan Ylva) om. Aini Kaltakari
ERI 2 Kiamoran Indiana Jones
(Dreamhill Key To My Soul – Kiamoran Glamour Girl) om. Minna Paakkinen
EH 3 Pilvikirsikan Kultahippu
(Windcrest Blaze Of Fire – Lemmikkipolun Lumo) om. Eetu & Alisa Vihtala
EH 4 Lellukan Aivan Villi
(Caravan Emerico The Evil Devil – Amor’jade Definitely Wild Soul) om. Noora Puuronen
EH Khimairan Google Me
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch - Khimairan Arctic Sunshine) om. Noora Kåla
EH Nappulavaaran Hra Murphy
(Kråkeslottets Mr Cadillac – Nappulavaaran Kultakuume) om. Maria & Joonas Penttinen
EH Pikikuonon Oliver Twister
(Triumph Twister At Mei Dan – Pikikuonon Super Nuka) om. Sari Hiljanen-Heikkinen & Sini Joutjärvi
EH Päivänpaisteen Apollo
(Mistelin Black Jackpot – Marvitholl Aurora Borealis) om. Jenna Ylläsjärvi
H Toiveiden Helmis-Jussi
(Mistelin Black Jackpot – Peltsun Sugar Kane) om. Merja Moisio

Nuorten luokka

ERI 1 SA LT&LV&EE&BALT JMVA Pikikuonon Love Sadun
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Hanne Vallinkoski & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 2 SA Sparks Of The Tempest Easy Lover
(Evros Only One Way Oliver – Portrait Of Rose Ze Skalní Vyhlídky) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen
ERI 3 Huisin Corona Borealis
(Lundecock’s Traveling Man – Satulinnan Sirius) om. Tarja Rostén & Nina Mäkinen
ERI 4 PM Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – PM Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
ERI JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman
ERI Safirrubir Xmas Miracle
(Pienenpolun Hupi - Safirrubir Master’s Touch) om. Maritta & Tanja Hynninen
EH Cardiwe's Don't Blame Me
(Käpäläkoplan Big Bucks – Cardiwe’s Adorable Black) om. Mari Hannuksela & Jesse Pöyhönen
EH Minitiimin Eye Appeal
(Ketrin’s Eldorado – Minitiimin Who’s Got The Bling) om. Elisa Lahdenperä

Avoin luokka

ERI 1 SA VASERT Heart Of Love Des Diablotins De Nooch
(Fan-De-Toi Anakin Skywalker Des Romarins De Mayerling – Fhloston Paradise De La Vallee Blanche) om. Suvi Leinonen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 2 Moorwood Dandy In Gold
(Louanda Simply Gold – Moorwood Look For A Dress) om. Taru Mäkimartti
ERI 3 PM Quality's Surviving Warrior
(Shelteam Ace of Diamonds - Rannerdale Amazing Grace) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI 4 Mintolan Rayn
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Helskon Oprah) om. Sirpa Alatalo
EH Cimillan Hokkus Pokkus
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Cimillan Betty Boop) om. Jaana Mäkelä
EH Dash’ing Optimistic Oliver
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Dash’ing Ideal Impression) om. Annukka Juntunen
EH Helskon Obama
(Helskon Brandt – Helskon Helene) om. Sanna Sillman
EH Mintolan Luke
(Cimillan Batman - Mintolan Cassie) om. Anne-Mari Hakkarainen
EH Pikikuonon Mel Gibson
(St. Kilda’s Black Magic – Pikikuonon Super Nuka) om. Sini Joutjärvi
EH Pilvikirsikan Syys Aarre
(Caravan Emerico The Evil Devil - Lemmikkipolun Party Queen) om. Reeta ja Kirsi Laitinen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 3 CACIB FI MVA JMV-14 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 SA PU 4 VARACA FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 LVV-15 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI 3 SA FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI 4 C.I.B FI&SE&EE&LV&RO MVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper) om. Suvi Leinonen
ERI EE MVA Kiamoran Hot Dark Chocolate
(Dreamhill Key To My Soul – Kiamoran Glamour Girl) om. Minna Paakkinen
ERI FI&EE MVA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI C.I.B POHJ&FI&NO&SE MVA HeW-13 PMV-13 V-13 Minitiimin Unique Like Me
(Helskon Kaleva - Minitiimin Quizz Show) om. Miina Lukkari
ERI FI&SE MVA HeW-12 HeJW-12 Minitiimin You Make Hearts Sing
(Mybackens Bonny M - Minitiimin Updated Quizz) om. Päivi Lilleberg
ERI FI MVA Mystica Line Let’s Jump For Joy
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Susadan Mina Mystica) om. Tarja Nevalainen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 2 ROP-VET C.I.B. FI&NO&LV MVA VV-14 Helskon Zorbas
(Helskon Kaleva - Blenmerrow Winter Romance) om. Seija Ohtonen


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Dreamlook Superior Star
(Minitiimin Unique Like Me - Dreamlook Kind A Precious) om. Petra Koljonen
2 KP Shetfun Bright Like Diamond
(Minitiimin Unique Like Me – Silverflocks Spring Estelle) om. Virpi & Ari Hänninen
3 KP Nicaro'n Diana
(Silimen Usvametsän Prinssi – Amarantes Envy Me) om. Nina Vasara & Sari Lampinen

Junioriluokka

ERI 1 SA Vizane's Blue Bonita
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Moorwood Caribbean Night Fairystory) om. Jessica Grönlund
ERI 2 Helskon Vanessa
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Helskon Zarah) om. Seija ja Taru Ohtonen
ERI 3 Huisin Winternight Pride
Tunmark’s Pride And Joy – Huosin Summernight Sun) om. Tarja Rostén
ERI 4 Agarwaen Cirni Fallstar
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me - Crimson Light’s Truly Divine) om. Laura Pitkänen
ERI Nappulavaaran Kuka Muu Muka
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me – Nappulavaaran Päivän Säde) om. Eeva-Riitta Alanen
ERI Scandyline Ode To Love
(Harwish Glittering Gem - Scandyline Golden Lobelia) om. Tuula Jokinen
EH Amarantes Ooh La Love
(Pikikuonon Brad Pitt – Amarantes Dreaming Princess) om. Jussi Kaltiainen
EH Cimillan Ihana Ilmestys
(Personlighetens Blue Ice H – Cimillan Fiini Friidu) om. Noora Huotari
EH Nappulavaaran Aihetta Juhlaan
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me – Mappulavaaran Päivän Säde) om. Mira Ikonen
EH Nappulavaaran Kaikki Peliin
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me – Nappulavaaran Päivän Säde) om. Eeva-Riitta Alanen
EH Pilvikirsikan Kullannuppu
(Windcrest Blaze Of Fire – Lemmikkipolun Lumo) om. Kirsi Laitinen
EH Scandyline Oriental Gem
(Harwish Glittering Gem - Scandyline Golden Lobelia) om. Tuula Jokinen
EH Sheepwhisper's Blue Sound
(Mintolan Luke – Sinisilkin Salaisuuksien Varjo) om. Sanna Turunen
EH Toffytail After Eight
(Myhappiness Dad´s Son - Toffytail Cardamomflower) om. Mirja Airos

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 3 VASERT Huisin Adorable Miracle
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Satulinnan Adorable Amy) om. Tarja Rostén
ERI 2 SA Helskon Beatrix
(Helskon Kaleva – Lähderinteen Prinsessa Armida) om. Seija & Taru Ohtonen
ERI 3 HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI 4 LT&LV&EE&BALT JMVA Pikikuonon Love Safire
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Johanna Manninen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI Black Shepard's Sunbeam
(Pähkinäpolun Aamunloiste – Lucky Smile For Parental Love) om. Hanna Autio
ERI Bluemeadow's Maybe I’m Amazed
(Zimillan Winston – Whitefur’s Blackwish) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI Ihmetassun Queen Of Hearts
(Lizmark Marchand D’or – Littleshet’s Sweet Child O’mine) om. Eila & Heidi Neuvonen
EH Angerikas Giulietta Gothic Girl
(Arabian Night Of Desert Meadow – Angerikas Dylara A Perfect Dream) om. Elina Skogberg
EH Bosom Buddy's You And I
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Bosom Buddy´s Walk Like An Angel) om. Annina Nevaranta

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 2 SERT *FI MVA*VARACA Lemmikkipolun Sininen Sävel
(Khimairan Answer For Hopes – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Tuula Vesala
ERI 2 SA Susadan Euphoria
(Sommerville Magical Myth - Grandgables Carnan’s Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI 3 SA EE JMVA Tricky Blue’s First Miss Tress
(Dash’ing Jolly Jumper – Luonnikkaan Hellehupi) om. Hanne Vallinkoski
ERI 4 LT&LV&EE&BALT JMVA LTJV-15 Cimillan Huuhaa Puuhaa
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Cimillan Betty Boop) om. Suvi Anttila
ERI Amarantes Amour D'amandier
(Happy Master's Hugo Boss - Amarantes O'de La Bon Vie) om. Sanna Hämäläinen
ERI Amor'jade Dangerous Daydream
(Zarvo's U.S. Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala
ERI Bluemeadow's I Got Bling-Bling
(Dash’ing Jolly Jumper - Bluemeadow's True Angel) om. Sanna Kaita & Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI Golden Rose Exotic Blue Dream
(Blenmoon Black King - Golden Rose Misty Memory) om. Katja Laakkonen
ERI Helskon Oprah
(Helskon Brandt – Helskon Helene) om. Anne-Mari Hakkarainen
ERI HeJW-12 Littleshet's Sweet Child O'Mine
(Susadan Xerox - Bluemeadow's Reborn Sign) om. Eila & Heidi Neuvonen
ERI Shadowmist Once Upon A Dream
(Elvarheim's Mystery Man - Shadowmist Amazing Future) om. Maija Hynninen
EH Amorosan Tellervo
(Shandy’s Line Of Fire - Genitas Queen Of Whatehaven) om. Asta Vertanen
EH Bernoban Princess Of Gold
(Gardenia Garden’s Charlie – Bernoban Croissant) om. Sirpa-Leena Savolainen
EH Caravan Ultra Marine
(Apple Acres Shocking Blue - Felicity Picturesque) om. Marjo Kuha
EH FI AVA Cimillan Fiini Friidu
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour – Bigandan Enchanted Dream) om. Noora Huotari
EH Cimillan Gis Gis
(Limbunya Orion - Cimillan Aina Valpas) om. Päivi Männistö-Rahunen
EH Deardreams Crown Princess
(Zarvo’s U.S Black Wild Card - Deardreams Rosalina) om. Minna-Liisa Hakamäki & Elisa Lahdenperä
EH Deardreams Snazzy White Diamond
(Flyland’s Escamillo Torere – Deardreams Rosalina) om. Katja Iso-Koivisto
EH Jelisan Bambina Mia
(Marvitholl Iskander - Bosom Buddy's Ideal Image) om. Sirpa-Leena Savolainen
EH Littleshet's Song Of Ice
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Bluemeadow’s Reborn Sign) om. Jenni Hänninen
EH Pikkupaimenen Pocket Rocket
(Limbunya Orion – Happy Master’s Lovely Surprise) om. Juha & Virve & Julia Halonen
EH RU JMVA Päivänpaisteen Veikeä-Venla
(Susadan Xerox - Päivänpaisteen Onnen Taika) om. Eini Heikkilä
EH Rosebridge's Miss Moneypenny
(Sommerville Mr Nice Guy – White Coastal Little Blackpepper) om. Anni Hautala

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI 2 SA PN 4 C.I.B FI&LV&EE MVA BALTJV-10 Huisin Summernight Sun
(Anakin Skywalker Jedi Des Romarins De Mayerling – Anyway Classic Future) om. Tarja Rostén
ERI 3 SA FI&EE MVA Susadan Windhaven
(Susadan Pharos Pomac - Grandgables Feather Duster) om. Aini Kaltakari
ERI 4 SA FI&EE&LT MVA Cimillan Betty Boop
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Golden Rose Jazz Dancer) om. Suvi Anttila
ERI FI&EE&LV&LT&BALT MVA FI AVA FI AVA-H Karvakedon Luna
(Mainland's Powerpoint - Karvakedon Bango) om. Hanne Vallinkoski
ERI FI&EE MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI FI MVA Silimen Meri-Usva
(Golden Rose Play With Fire – Silimen Keijun Aamuusva) om. Anni Hautala

Veteraaniluokka

ERI 1 SA VSP-VET FI&EE&LV&LT&BALT MVA LT&EE VMVA Pikikuonon White Pepper
(Pikikuonon Special Edition – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
ERI 2 SA Happy Master's Good Luck Charm
(Snowglow's Jailhouse Rock- Karaatin Flaminca Maiss) om. Sari Aaltonen
ERI 3 SA C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 4 C.I.B. FI&LV&RU MVA Helskon Zarah
(Helskon Kaleva - Blenmerrow Winter Romance) om. Taru & Seija Ohtonen
ERI EE VMVA BALTVV-14 Pikikuonon Zera
(Pikikuonon Special Edition - Cloudmoore Misty Miracle) om. Sari Hiljanen-Heikkinen
EH C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA V-10 Anyway Classic Future
(Shelgate Midnight Magic - Anyway Cream Future) om. Tarja Rosten
EH EE&LV&LT&BALT VMVA Pikikuonon Indyblackpepper
(Cloudmoore Blue Moon – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
EH Raynoor Give Me All
(Shelgate Touch Of Magic – Mini Argentinean Tango Fantazija) om. Mona Virmasalo & Annika Schauman


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Susadan, Aini Kaltakari & Tiina Ojala
2 KP kennel Helskon, Seija & Taru Ohtonen
3 KP kennel Pikikuonon, Sari Hiljanen-Heikkinen
4 KP kennel Lemmikkipolun, Tuula Vesala
kennel Huisin, Tarja & Ossi Rostén