Joensuu KV 8.8.2015

Tuomari: Robin Searle, Iso-Britannia (46 kpl)


PU 1 CACIB VSP Minitiimin You Make Hearts Sing
PN 1 CACIB ROP Whirling's Aim Is To Delight
PU 2 SERT VARACA Onnenpisaran Voittamaton Riemu PN 2 VARACA Yazina's Wanilla Wonder
PU 3 Marvitholl Amour Secret PN 3 SERT Agree Denise
PU 4 VASERT Copperville Francesco Bernoulli PN 4 VASERT Smartteams Oh’ Victoria
  ROP-VET Minitiimin Quest For Glory
ROP-kasvattaja Cimillan kennel  
   

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 4 VASERT Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
ERI 2 Readysetgo Excessively Sassy
(Este Ex Erilis Figa Ruminy - Pikikuonon Melli-Moona) om. Kirsi Lauren
EH 3 Readysetgo Excitable Blighter
(Este Ex Erilis Figa Ruminy - Pikikuonon Melli-Moona) om. Riitta Nykänen
EH 4 Dreamlook Quite A Heartbreaker
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Dreemlook Charming Belle) om. Marja-Liisa Miettinen
EH Pikikuonon The Final Countdown
(Mikko – Pikikuonon Final Desire) om. Katja Ruotsalainen & Jenna Pylkkönen

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 2 SERT VARACA JMV-14 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 Safirrubir Xmas Miracle
(Pienenpolun Hupi - Safirrubir Master’s Touch) om. Maritta & Tanja Hynninen
EH 3 Yazina’s Summer Sun
(Lythwood Sundealer - Yazina’s Strolling Salsa) om. Arto & Sirpa Temonen

Avoin luokka

EH 1 Tirawa's Long Time No See
(Tirawa's Before Sunset - Tirawa's Imperial Move) om. Veijo Tervakangas & Siw Kalvia
EH 2 Amarantes Charivari
(Sherkarl Ice Wizard - Amarantes Versus Per Lei) om. Tiina Hiltunen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP FI&SE MVA HeW-12 HeJW-12 Minitiimin You Make Hearts Sing
(Mybackens Bonny M - Minitiimin Updated Quizz) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 SA PU 3 FI MVA RU JMVA Marvitholl Amour Secret
(Milesend Midnight From Lavika - Marvitholl Undina) om. Kaisa & Vesa Törn
ERI 3 FI MVA Sunland Secrets N Lies
(Tiakina Tailordby Armani – Sunland Secret Love) om. Miina Lukkari
ERI 4 FI MVA LT&LV&EE&BALT JMVA BALTJV-13 HeJW-13 LTJV-14 Pirpanan Black Wizard
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Kati Korkeamaa
EH FI MVA Classicway Coconut Cream
(Helskon Kaleva - Anyway Cream Future) om. Tuija Saikkonen
EH BY MVA Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy
(Aquamarin Iz Grafskogo Pomestija - Flicker In Night Iz Grafskogo Pomestija) om. Minna Karjalainen

 


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 Bernoban Syysunelma
(Timmi Ze Zlaté Hvêzdy – Bernoban Cake Tart) om. Kaisa & Vesa Törn
EH 2 Smartteams Yvonne The Princess
(Ketrin’s Eldorado - Smartteams Unique Juliet) om. Juha & Seija Sipola
EH 3 Golden Rose Jewel Of The Night
(White Coastal Little Black Tudor – Golden Rose Misty Memory) om. Nina Vasara & Kirsti Immonen
EH 4 Cimillan Ihana Ilmestys
(Personlighetens Blue Ice H – Cimillan Fiini Friidu) om. Noora Huotari
H Readysetgo Exquisite Cutie
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Pikikuonon Melli-Moona) om. Sanna Kuittinen

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 3 SERT Agree Denise
(Tirawa’s Long Time No See – Scandyline Gold’N’ Yellow) om. Veijo Tervakangas
ERI 2 LT&LV&EE&BALT JMVA LTJV-15 Cimillan Huuhaa Puuhaa
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Cimillan Betty Boop) om. Suvi Anttila
EH 3 Today's Black Peony
(Lizmark Marchand D’or – Today’s Christmas Miracle) om. Jaana Illikainen
EH 4 Sommerville Tried N’True
(Milesend Night Force – Sommerville Tri My Magic) om. Katja Vierimaa
EH Jasmirin Michelle
(Mintolan Luke - Karvakedon Ålalaa) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen
EH Jasmirin Mirenna
(Mintolan Luke - Karvakedon Ålalaa) om.
EH Today's Black Orchid
(Lizmark Marchand D’or – Today’s Christmas Miracle) om. Anniina Sykkö

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 4 VASERT Smartteams Oh’ Victoria
(Ketrin’s Eldorado – Smartteams Ms Sirius) om. Elisa Sonntag & Toni Särkelä
ERI 2 SA Whirling's Aim Is To Entertain
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Tuula Saarela
ERI 3 Cimillan Gaia
(Limbunya Orion - Cimillan Aina Valpas) om. Heli Väätäjä
ERI 4 Cimillan Fiini Friidu
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour – Bigandan Enchanted Dream) om. Noora Huotari
ERI Minitiimin Closer To Glory
(Helskon Kaleva – Minitiimin Quest For Glory) om. Miina Lukkari
ERI Pikikuonon Indy Brown Bendi
(Agree Diamond – Pikikuonon Indyblackpepper) om. Saara Hirvonen
ERI Shadeland Kiss Before The Dawn
(Sunland Secrets N Lies - Shadeland Dreams of Dawn) om. Katja Vierimaa
ERI Shadeland Kiss Seals My Secret
(Sunland Secrets N Lies - Shadeland Dreams of Dawn) om. Katja Vierimaa
EH Anaideia
(Mintolan Luke – Bluemeadow’s You Stop The Beat) om. Iira & Eija Putro
EH Cimillan Gis Gis
(Limbunya Orion - Cimillan Aina Valpas) om. Päivi Männistö-Rahunen
EH Metsävaaran Mindi
(Pikikuonon Ready Or Not - Pikikuonon Indy Brown Bendi) om. Saara Hirvonen
EH Nicaro’n Amanda
(Amarantes Vendetta – Shegur’n Soft Rasberry) om. Henna Kaipainen
EH Readysetgo Little Miss Blue
(Bluemeadow's Unstoppable Boy - Pikikuonon Melli-Moona) om. Sanna Kuittinen
EH Smartteams Unique Juliet
(Nice Try Dazzling Duff - Starsong Flameof Passion) om. Juha & Seija Sipola

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP FI&SE MVA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko
ERI 2 SA PN 2 VARACA FI&EE&LV MVA Yazina's Wanilla Wonder
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Yazina's Nella Nougat) om. Sirpa & Arto Temonen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA AU&FI MVA Tiakina To Die For
(Tiakina Tailordby Armani – Tiakina To Remember Meby) om. Jaana Illikainen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Cimillan, Päivi Männistö-Rahunen