Joensuu KR 9.8.2015

Tuomari: Kevin Young, Iso-Britannia(56 kpl)


PU 1 ROP Pirpanan Black Wizard
PN 1 SERT VSP Whirling's Aim Is To Entertain
PU 2 SERT Onnenpisaran voittamaton Riemu PN 2 Whirling's Aim Is To Delight
PU 3 Sunland Secrets N Lies PN 3 VASERT Pikikuonon Indy Brown Bendi
PU 4 Marvitholl Amour Secret PN 4 Agree Denise
VASERT Tirawa's Long Time No See  
  ROP-VET Minitiimin Quest For Glory
ROP-kasvattaja Dreamlook kennel  

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA Readysetgo Excessively Sassy
(Este Ex Erilis Figa Ruminy - Pikikuonon Melli-Moona) om. Kirsi Lauren
ERI 2 SA Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
ERI 3 Khimairan Fortune Hunter
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Khimairan Behind Blue Eyes) om. Sannamari Tanskanen & Mika Oivanen
ERI 4 Readysetgo Excitable Blighter
(Este Ex Erilis Figa Ruminy - Pikikuonon Melli-Moona) om. Riitta Nykänen
ERI Black Classiel's Seville
(Kråkeslottets Mr Cadillac – Snowpaw Misty Gepard) om. Katariina Kuiro
EH Dreamlook Quite A Heartbreaker
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Dreemlook Charming Belle) om. Marja-Liisa Miettinen

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 2 SERT JMV-14 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 SA Yazina’s Summer Sun
(Lythwood Sundealer - Yazina’s Strolling Salsa) om. Arto & Sirpa Temonen
EH 3 Today's Arctic Light
(Lizmark Marchand D’or – Today’s Christmas Miracle) om. Sara Zuffa
EH 4 Safirrubir Xmas Miracle
(Pienenpolun Hupi - Safirrubir Master’s Touch) om. Maritta & Tanja Hynninen

Avoin luokka

ERI 1 SA VASERT Tirawa's Long Time No See
(Tirawa's Before Sunset - Tirawa's Imperial Move) om. Veijo Tervakangas & Siw Kalvia
ERI 2 SA Amarantes Charivari
(Sherkarl Ice Wizard - Amarantes Versus Per Lei) om. Tiina Hiltunen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP FI MVA LT&LV&EE&BALT JMVA BALTJV-13 HeJW-13 LTJV-14 Pirpanan Black Wizard
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Kati Korkeamaa
ERI 2 SA PU 3 FI MVA Sunland Secrets N Lies
(Tiakina Tailordby Armani – Sunland Secret Love) om. Miina Lukkari
ERI 3 SA PU 4 FI MVA RU JMVA Marvitholl Amour Secret
(Milesend Midnight From Lavika - Marvitholl Undina) om. Kaisa & Vesa Törn
EH 4 BY MVA Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy
(Aquamarin Iz Grafskogo Pomestija - Flicker In Night Iz Grafskogo Pomestija) om. Minna Karjalainen

 

Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Agarwaen Cirni Fallstar
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me - Crimson Light’s Truly Divine) om. Laura Pitkänen
??? Agarwaen Cyan Windfall
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me - Crimson Light’s Truly Divine) om. Hanna-Mari Perämäki

Junioriluokka

ERI 1 Golden Rose Jewel Of The Night
(White Coastal Little Black Tudor – Golden Rose Misty Memory) om. Nina Vasara & Kirsti Immonen
ERI 2 Cimillan Ihana Ilmestys
(Personlighetens Blue Ice H – Cimillan Fiini Friidu) om. Noora Huotari
ERI 3 Smartteams Yvonne The Princess
(Ketrin’s Eldorado - Smartteams Unique Juliet) om. Juha & Seija Sipola
ERI 4 Bernoban Syysunelma
(Timmi Ze Zlaté Hvêzdy – Bernoban Cake Tart) om. Kaisa & Vesa Törn
EH Celebren Appledore
(Dash’ing Jolly Jumper – Agarwaen Aysla) om. Henri Hänninen & Laura Kiema-Hänninen
EH Celebren Moodie
(Dash’ing Jolly Jumper – Agarwaen Aysla) om. Inka Räsänen
EH Dreamlook Perfect Princess
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Moorwood Latest Fashion) om. Susanna Riekkinen
EH Dreamlook Rebellious Like Leia
(Minitiimin Unique Like Me - Moorwood Aflame With Curiosity)om. Susanna Riekkinen
EH Readysetgo Exquisite Cutie
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Pikikuonon Melli-Moona) om. Sanna Kuittinen
EH Toivesadun Auringon Kukka
(Request Bright Gold – Dreamlook Fashion Fairytale) om. Helena Nikkonen
EH Whirling's Fuel To The Flames
(Sunland Secrets N Lies - Whirling's Aim Is To Beam) om. Anu Rinkinen

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 4 Agree Denise
(Tirawa’s Long Time No See – Scandyline Gold’N’ Yellow) om. Veijo Tervakangas
ERI 2 LT&LV&EE&BALT JMVA LTJV-15 Cimillan Huuhaa Puuhaa
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Cimillan Betty Boop) om. Suvi Anttila
ERI 3 Sommerville Tried N’True
(Milesend Night Force – Sommerville Tri My Magic) om. Katja Vierimaa
ERI 4 Today's Black Orchid
(Lizmark Marchand D’or – Today’s Christmas Miracle) om. Anniina Sykkö
EH Today's Black Peony
(Lizmark Marchand D’or – Today’s Christmas Miracle) om. Jaana Illikainen
H Jasmirin Michelle
(Mintolan Luke - Karvakedon Ålalaa) om. Mirja & Jaakko Hämäläinen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Whirling's Aim Is To Entertain
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Tuula Saarela
ERI 2 SA PN 3 VASERT Pikikuonon Indy Brown Bendi
(Agree Diamond – Pikikuonon Indyblackpepper) om. Saara Hirvonen
ERI 3 SA Smartteams Unique Juliet
(Nice Try Dazzling Duff - Starsong Flameof Passion) om. Juha & Seija Sipola
ERI 4 SA Anaideia
(Mintolan Luke – Bluemeadow’s You Stop The Beat) om. Iira & Eija Putro
ERI EE&LV JMVA Agarwaen Arya
(Zarvo’s U.S. Black Wild Card – Crimson Light’s Truly Divine) om. Laura Pitkänen
ERI Cimillan Fiini Friidu
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour – Bigandan Enchanted Dream) om. Noora Huotari
ERI Cimillan Gaia
(Limbunya Orion - Cimillan Aina Valpas) om. Heli Väätäjä
ERI Dashmina Elice
(Brilyn Teddy Bear - Shadowmist Dashing Future) om. Ritva Herranen
ERI Dreamlook Fashion Fairytale
(Minitiimin One Man Show - Moorwood Latest Fashion) om. Helena Nikkonen
ERI Golden Rose Arctic Black Fantasy
(Blenmoon Black King – Golden Rose Brilliant Touch) om. Laura & Merja Niskanen
ERI Grandgables Secret Rendevous
(Grandgables Alfenloch Uno - Grandgables Meet Me In Milan) om. Päivi Harmuth
ERI Minitiimin Closer To Glory
(Helskon Kaleva – Minitiimin Quest For Glory) om. Miina Lukkari
ERI Readysetgo Little Miss Blue
(Bluemeadow's Unstoppable Boy - Pikikuonon Melli-Moona) om. Sanna Kuittinen
ERI Shadeland Kiss Before The Dawn
(Sunland Secrets N Lies - Shadeland Dreams of Dawn) om. Katja Vierimaa
ERI Shadeland Kiss Seals My Secret
(Sunland Secrets N Lies - Shadeland Dreams of Dawn) om. Katja Vierimaa
ERI Smartteams Oh’ Victoria
(Ketrin’s Eldorado – Smartteams Ms Sirius) om. Elisa Sonntag & Toni Särkelä
EH Cimillan Gis Gis
(Limbunya Orion - Cimillan Aina Valpas) om. Päivi Männistö-Rahunen
EH Dreamlook Fantasy Fashion
(Minitiimin One Man Show - Moorwood Latest Fashion) om. Päivi Keronen
EH Lucky Garden’s Edla Elpida
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Helskon Patricia) om. Annika Pihlajasaari
EH Metsävaaran Mindi
(Pikikuonon Ready Or Not - Pikikuonon Indy Brown Bendi) om. Saara Hirvonen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 FI&SE MVA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 AU&FI MVA Tiakina To Die For
(Tiakina Tailordby Armani – Tiakina To Remember Meby) om. Jaana Illikainen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Dreamlook, Susanna Riekkinen
??? kennel Readysetgo, Sanna Kuittinen