Iitti RN 30.5.2015

Tuomari: Helin Tenson (24 kpl)


PU 1 SERT VSP Kamajakin Raisu Mies
PN 1 ROP RYP 3 Karvakedon Luna
PU 2 VASERT Starsong Wildcat Smile PN 2 SERT Windydreams Sabine
  PN 3 VASERT Golden Rose Exotic Flower
  PN 4 Pikikuonon Indyblackpepper

ROP-VET Pikikuonon Indyblackpepper
ROP-kasvattaja BIS 1 Golden Rose kennel
 
   

 

Urokset

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 2 VASERT HeJW-14 Starsong Wildcat Smile
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Starsong Champagne Blush) om. Sanna Kuitunen & Marita Axi
EH 2 Cabone’s Moon Knight
(Silimen Usvametsän Prinssi - Cabone’s Lady Islay) om.

Avoin luokka

EH 1 Golden Rose Charming Knight
(Goodtimes Blazin' Hot Moments – Golden Rose Flame Of Fire) om. Jukka & Pirjo Ala-Tuuhonen
EH 2 Foula’s Secret Who
(Lacewood The Star Trooper – Foula´s Black Blizzard Of Monty) om. Gunnel Helander
H Snowglow's Captain Morgan
(Silimen Merikapteeni - Snowglow's Velvet Rose) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew
T Toffytail Love Me Forever
(Shelteam Speed And Fan - Toffytail Saint Saga) om. Stefi & Elina Laaksolahti

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 SERT *FI MVA* VSP FI&EE&LV MVA Kamajakin Raisu Mies
(Ultimate Rivers Ghost of Blue Tails - Tuulikukan Aamu Aurinko) om. Hanne Vallinkoski

Veteraaniluokka

T Siniketun Latest Star
(Lundecock’s Skip’n Go Naked – Misty Dawn’s Crystal Rose) om. Taru Roininen

 


Nartut

Junioriluokka

EH 1 Raynoor Tiny Wagtail
(Windcrest Blaze Of Fire – Bridemoor’s Candle In The Wind) om. Minna Humaloja & Nora Kolehmainen
H Cerebellum's Pure Imagination
(Zarvo’s U.S Black Wild Card – Happy Master’s Pure Gold) om. Pia Helander
T Golden Rose Jewel Of Dreams
(White Coastal Little Black Tudor – Golden Rose Misty Memory) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA Golden Rose Hazy Sunrise
(Blenmoon Black King – Golden Rose Wild Dream) om.
ERI 2 Pikkupaimenen Pocket Rocket
(Limbunya Orion – Happy Master’s Lovely Surprise) om. Juha & Virve & Julia Halonen
EH 3 Golden Rose Exotic Blue Dream
(Blenmoon Black King - Golden Rose Misty Memory) om. Katja Laakkonen
EH 4 Toffytail Delightful Dream
(Myhappiness Dad’s Son – Shadowmist Once Upon A Dream) om. Maija Hynninen
H Cabone´s Lady Moonstar
(Silimen Usvametsän Prinssi - Cabone’s Lady Islay) om. Paula Tirkkonen

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 2 SERT Windydreams Sabine
(Zarvo’s U.S Black Wild Card – Bumtsi Bum Jackpot Winner) om. Eija Westerholm
ERI 2 SA PN 3 VASERT Golden Rose Exotic Flower
(Silimen Hymyn Tähtisumu – Golden Rose Little Mermaid) om. Mika & Ulla Virtanen
ERI 3 FI AVA FI AVA-H Trouble-Free Cleopatra
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Trouble-Free Adrian) om. Outi Korhonen
EH 4 Snowglow’s You Make It Thunder
(Minimonsin Shockingcrisis - Snowglow’s Over The Ocean) om. Pia Helander

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 ROP RYP 3 FI&EE&LV MVA FI AVA Karvakedon Luna
(Mainland's Powerpoint - Karvakedon Bango) om. Hanne Vallinkoski

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 4 ROP-VET EE VMVA Pikikuonon Indyblackpepper
(Cloudmoore Blue Moon – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
ERI 2 SA Bumtsi Bum Jackpot Winner
(Moorwood Caribbean Blue Trend - Bumtsi Bum Bohemia Black) om. Eija Westerholm
ERI 3 Golden Rose Little Mermaid
(Bermarks Pride ’N’ Presence – Silimen Helmi-Keijutar) om. Mika Virtanen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 1 kennel Golden Rose, Eila Pöysä