Iisalmi KV 2.8.2015

Tuomari: Nicola Imbimbo, Italia (64 kpl)


PU 1 SERT CACIB ROP Onnenpisaran Voittamaton Riemu
PN 1 SERT VSP Tuulirinteen Helmiina Hestia
PU 2 VARACA Minitiimin Unique Like Me PN 2 VASERT CACIB Minitiimin Closer To Glory
PU 3 VASERT Agree Diamond PN 3 VARACA Shadeland Kiss Before The Dawn
PU 4 Tirawa's Long Time No See PN 4 Jeonan Amazing Star
VSP-VET Agree Diamond ROP-VET Minitiimin Quest For Glory
ROP-kasvattaja Onnenpisaran kennel  
   

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Onnenpisaran Ihmemies
(Windcrest Blaze Of Fire – Onnenpisaran Hurmaava Hellä) om. Sirkku Heliävirta & Anneli Illikainen

Junioriluokka

ERI 1 SA Lemmikkipolun Jason
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Katja Järnfors
ERI 2 Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
ERI 3 Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
ERI 4 Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Natural Beauty) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
EH Dreamlook Quite A Heartbreaker
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Dreemlook Charming Belle) om. Marja-Liisa Miettinen
EH Pilvikirsikan Kultahippu
(Windcrest Blaze Of Fire – Lemmikkipolun Lumo) om. Eetu & Alisa Vihtala
EH PM Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – PM Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP JMV-14 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI 2 JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman
EH 3 Onnenpisaran Vallaton Ilo
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Anne Hirvonen
EH 4 Pikikuonon Aika-Ajo
(Tirawa’s Long Time No See – Pikikuonon Sneezeweed) om.

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 4 Tirawa's Long Time No See
(Tirawa's Before Sunset - Tirawa's Imperial Move) om. Veijo Tervakangas & Siw Kalvia
ERI 2 SA FI AVA Lemmikkipolun Speedy Gonzales
(Agree Diamond - Lemmikkipolun Odessa) om. Maiju Mertala
ERI 3 Request Bright Gold
(Louanda Simply Gold – Request Adorable Belle) om. Suvi Leinonen
ERI 4 PM Quality's Surviving Warrior
(Shelteam Ace of Diamonds - Rannerdale Amazing Grace) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI FI AVA Decision Fearless Fighter
(Trickteam Roger Rabbit - Amarantes Que Viva) om. Jaana Rautio
ERI Heart Of Love Des Diablotins De Nooch
(Fan-De-Toi Anakin Skywalker Des Romarins De Mayerling – Fhloston Paradise De La Vallee Blanche) om. Suvi Leinonen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
ERI Shadeland One Way Or Another
(Shadeland King Of All Dreams – Shadeland Just Too Precious) om. Maiju Mertala
ERI JV-13 Usvatar Darius
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Riitta Juutinen
EH Amarantes Charivari
(Sherkarl Ice Wizard - Amarantes Versus Per Lei) om. Tiina Hiltunen
EH Jeonan Best Secret
(Sunland Secrets N Lies – Bosom Buddy’s Quite A Jewel) om. Inkeri Isto
EH Pilvikirsikan Syys Aarre
(Caravan Emerico The Evil Devil - Lemmikkipolun Party Queen) om. Reeta ja Kirsi Laitinen
H Foxboy
(Sinisilkin Sembalot – Mintolan Phoebe) om. Arja Iivarinen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 VARACA C.I.B POHJ&FI&NO&SE MVA HeW-13 PMV-13 V-13 Minitiimin Unique Like Me
(Helskon Kaleva - Minitiimin Quizz Show) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA FI MVA Usvatar Dominic
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 3 FI MVA Käpäläkoplan Halloween
(St. Kilda’s Black Magic – Carmylie Winter Wind) om. Niina Säkkinen
ERI 4 FI MVA LT&LV&EE&BALT JMVA BALTJV-13 HeJW-13 LTJV-14 Pirpanan Black Wizard
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Kati Korkeamaa
ERI FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI FI&EE MVA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 3 VASERT VSP-VET EE&LV&LT&BALT VMVA EEVV-14 Agree Diamond
(Helskon Kaleva - Agree Sweet Girl) om. Suvi Leinonen


Nartut

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Onnenpisaran Jalo Justiina
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Onnenpisaran Kultakutri) om. Sirkku Heliävirta

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Tuulirinteen Helmiina Hestia
(Jelisan Joakim Joker - Tuulirinteen Viehkeä Maisa) om. Kati Mehtätalo
EH 2 Amor'jade I Will Shine
(Caravan Emerico The Evil Devil - Golden Rose Dream Come True) om. Satu Honkanen
EH 3 Toivesadun Aito Prinsessa
(Request Bright Gold – Dreamlook Fashion Fairytale) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA Agree Denise
(Tirawa’s Long Time No See – Scandyline Gold’N’ Yellow) om. Veijo Tervakangas
ERI 2 Lyyli
(Decision Fearless Fighter – Höpötassun Vivianna) om. Jaana Rautio
EH 3 Lemmikkipolun Hillankukka
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Heikki Haikola & Janna Väisänen
EH 4 Sommerville Tried N’True
(Milesend Night Force – Sommerville Tri My Magic) om. Katja Vierimaa

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 2 VASERT CACIB Minitiimin Closer To Glory
(Helskon Kaleva – Minitiimin Quest For Glory) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA PN 3 VARACA Shadeland Kiss Before The Dawn
(Sunland Secrets N Lies - Shadeland Dreams of Dawn) om. Katja Vierimaa
ERI 3 Pikikuonon Luz De La Luna
(Caravan Emerico The Evil Devil – Pikikuonon Princess Fiona) om. Helena Kupari
ERI 4 Taikahännän Papu
(Cimillan Batman - Paimenneidon Milla Magia) om. Kirsi Yliruokanen
ERI Anaideia
(Mintolan Luke – Bluemeadow’s You Stop The Beat) om. Iira & Eija Putro
ERI Dash'ing Ice Image
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer) om. Jenni Korhonen
EH Dash’ing No Nickname
(Dash’ing Jolly Jumper – Susadan Zoom Zoom) om. Kirsi Yliruokanen & Maarit Tervonen
EH Lemmikkipolun Landora
(Lundecock's Happy Talk - Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Tuuli & Vesa Heikkinen
EH Onnenpisaran Ainokainen
(Decision Fearless Fighter - Onnenpisaran Hurmaava Hellä) om. Sirkku Heliävirta & Jaana Rautio
EH Tähtikimalteen Mimosa Marineza
(Helskon Rembrandt – Tähtikimalteen Nanni) om.
EH Usvatar Diorina
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 4 FI&LV&LT&BY MVA Jeonan Amazing Star
(Shadeland He's A Wizard - Bosom Buddy's Oona) om. Heidi Viita
ERI 2 SA C.I.B FI&BY MVA EE JMVA JV-12 BYV-14 Onnenpisaran Kultakutri
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Onnenpisaran Hurmaava Hellä) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 3 FI MVA Usvatar Baleia
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Foxitar Kerttufox) om. Tiina & Juha Karjalainen
ERI 4 FI&SE MVA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko
ERI FI&EE MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI C.I.B FI&EE&LV&BY MVA BYV-12 V-13 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI EE MVA Pikikuonon Super Donna
(Cimillan Batman – Pikikuonon Super Nuka) om. Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI FI&EE&LT MVA Pirpanan Beauty Surprise
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Katja Järnfors & Kati Korkeamaa
EH FI MVA Dash'ing Ideal Impression
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer) om. Maarit Tervonen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA ROP-VET C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA FI&EE&LV&LT&BALT MVA Pikikuonon White Pepper
(Pikikuonon Special Edition – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
ERI 3 EE&LT VMVA Pikikuonon Indyblackpepper
(Cloudmoore Blue Moon – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
ERI 4 EE VMVA BALTVV-14 Pikikuonon Zera
(Pikikuonon Special Edition - Cloudmoore Misty Miracle) om. Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI EE VMVA Lemmikkipolun Jaden Helmi
(Shelgate Midnight Magic - Ketränoron Jade) om. Tuula Vesala
ERI Lemmikkipolun Ten-Point Diva
(Atamanin Blue Image - Lemmikkipolun Jaden Helmi) om. Tuula Vesala


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Onnenpisaran, Sirkku Heliävirta
2 KP kennel Usvatar, Tiina & Juha Karjalainen
3 kennel Lemmikkipolun, Tuula Vesala
4 kennel Pikikuonon, Sari Hiljanen