Hyvinkää KR 18.7.2015

Tuomari: Anna Albrigo, Italia (21 kpl)


PU 1 ROP RYP 4 Sweet Me Believe In Dream
PN 1 VSP Onnenpisaran Hurmaava Hellä
  PN 2 SERT Copystyle Almost Unreal
 
  ROP-VET Sefair Tazzee Taffeta
 

 
   

 

Urokset

Junioriluokka

EH 1 Linnaisten Casanova
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – Bosom Buddy’s Ravishing Rose) om. Tuija Kemppainen
EH 2 Zetland's Prince Charming
(Windcrest Blaze Of Fire – Dreamhill Queen Of Passion) om. Sirpa Nikander
EH 3 Atamanin New Time
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – White Coastal Little Chili Pepper) om.

Nuorten luokka

EH 1 Khimairan Finnish Flash
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Khimairan Behind Blue Eyes) om. Katrin Lehto & Mira Tauriainen

Avoin luokka

ERI 1 Sunsweet Master Player
(Lundecock’s Traveling Man – Lundecock’s Last Dance) om. Tiia Lehtinen
EH 2 Foula’s Secret Who
(Lacewood The Star Trooper – Foula´s Black Blizzard Of Monty) om. Gunnel Helander

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP RYP 4 FI&LT&BY MVA Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala

 


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Onnenpisaran Jalo Justiina
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Onnenpisaran Kultakutri) om. Sirkku Heliävirta

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 2 SERT Copystyle Almost Unreal
(Windcrest Blaze Of Fire - Copystyle More Than A Wish) om. Seija Lukula
EH 2 Huisin Joyful Miracle
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Satulinnan Adorable Amy) om. Tiina Heikkilä
EH 3 Tulihännän Carrera
(Carmylie Arctic Nights – Käpäläkoplan Killah) om. Katriina Jaranne

Nuorten luokka

EH 1 Kamajakin Tulinen Hilma
(Ultimate Rivers Ghost of Blue Tails – Kamajakin Baily Hirmu) om. Marja Karonen

Avoin luokka

ERI 1 Lähderinteen Prinsessa Kevätkukka
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Helskon Norma) om. Juha & Helene Virtanen
ERI 2 Helmilän Balleriina
(Sunsweet Blue Wings – Scandyline Black Treasure) om. Tarja Lindevall
EH 3 Firabellen Katherine Blingström
(Triumph American Idol At Mei Dan – Mutkis Iina Ihanainen) om. Tuula Kunnas
EH 4 Firabellen Julia Roberts
(Zarvo’s U.S Black Wild Card – Mutkis Iina Ihanainen) om.
H Shegur'n Née Dans La Nuit
(Riishill’s Stravinski – Susadan Wicky Woo) om.

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 VSP C.I.B FI&EE&LV&BY MVA BYV-12 V-13 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 FI MVA Amandiina's Eternal Love
(Lundecock's Traveling Man - Amandiina's Sweet Survivor) om. Anita Pietiläinen
ERI 3 FI&EE&LV&LT&BY MVA LTV-12 Helskon Norma
(Helskon Kaleva – Helskon Tamara) om. Helene Virtanen
ERI 4 FI MVA Silimen Pilvin Peikkotyttö
(Blenmoon Black King – Silimen Hymyn Sumupilvi) om. Heli Tonteri

Veteraaniluokka

ERI 1 ROP-VET C.I.B FIN&EE&LT MVA EE VMVA HeVW-13 VV-13 Sefair Tazzee Taffeta
(Sefair Oziriz Ozzie – Grandgables She Steals My Hart) om. Sirkku ja Petri Heliävirta