Helsinki Winner KV 5.12.2015

Tuomarit: 

Pedro Sanches Delerue, Portugali (89 kpl)
Markku Kipinä (jun-urokset) 16 kpl


PU 1 CACIB HeW-15 ROP Minitiimin Unique Like Me
PN 1 CACIB HeW-15 VSP Minitiimin Updated Quizz
PU 2 SERT *FI MVA* VARACA Grandgables Mr Puss In Boots PN 2 Sunsweet Biggest Dream
PU 3 Pikikuonon Brad Pitt PN 3 Minitiimin Quest For Glory
PU 4 VASERT Susadan Yavier PN 4 VARACA Susadan Windhaven
HeJW-15 Susadan Fedya SERT HeJW-15 Bluemeadow's Put Your Hands Up
  VASERT Vicway Million Dollar Baby

VSP-VET HeVW-15 Cimillan Batman

ROP-kasvattaja Susadan kennel

ROP-VET HeVW-15 Sunsweet Biggest Dream

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA HeJW-15 LT JMVA Susadan Fedya
(Susadan Pharos Pomac – Susadan Ylva) om. Aini Kaltakari
ERI 2 SA Bluemeadow's Q-Man's Hug N'Kisses
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow's Natural Beauty) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 3 Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
ERI 4 Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
EH Black Sara’s Lootus Ali
(Island Breeze Como – Sunsweet Lotus Blossom) om. Katja Roth
EH Celebren Fitzwilliam
(Dash’ing Jolly Jumper – Agarwaen Aysla) om. Riitta Väre
EH Ihmetassun Didgeridoo
(Request Bright Gold – Ihmetassun Charlotte) om. Kerttu Luostarinen
EH Khimairan Google Me
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch - Khimairan Arctic Sunshine) om. Noora Kåla
EH Käpäläkoplan Yodi
(Carmylie Arctic Nights – Käpäläkoplan Helmi) om.
EH Lellukan Aito Aarre
(Caravan Emerico The Evil Devil – Amor’jade Definitely Wild Soul) om. Sanna Pokka & Timo Montonen
EH Myhappiness I'm So Happy
(Khimairan Celestial Diamond – Myhappiness Apple Of My Eye) om. Janika Mäki
EH Myhappiness King Creole
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Myhappiness Come On Baby) om. Annie Nynäs
EH Pikikuonon American Twister
(Triumph Twister At Mei Dan – Pikikuonon Super Nuka) om. Eliisa & Ulrika Makkonen
EH Pikikuonon Oliver Twister
(Triumph Twister At Mei Dan – Pikikuonon Super Nuka) om. Sari Hiljanen-Heikkinen & Sini Joutjärvi
H Flaming Snow's A Peaceful Storm
(Sweet Me Believe In Dream – Snowpaw Asio Flammeus) om.
H Myhappiness Just Got Lucky
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray) om. Tiina Saranpää & Antti Kärkkäinen

Nuorten luokka

ERI 1 SA HeJW-14 Starsong Wildcat Smile
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Starsong Champagne Blush) om. Sanna Kuitunen & Marita Axi
ERI 2 SA LVJV-15 Amor'jade Hooray I'm Dazzling
(Nice Try Dazzling Duff – Amor’jade Diamond Or Dynamite) om. Piia Rissanen
ERI 3 LT&LV&EE&BALT JMVA Pikikuonon Love Sadun
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Hanne Vallinkoski & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI 4 Sparks Of The Tempest Easy Lover
(Evros Only One Way Oliver – Portrait Of Rose Ze Skalní Vyhlídky) om. Jasmine Rautapuro & Kirsi Ruotsalainen
EH Bosom Buddy's Unawatuna
(Achor’s Surprise Darwin – Bosom Buddy’s Love Me True) om. Soile Parviainen & Johanna Mattila
EH Charmifarmin Hunch Of Hope
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Grandgables Pretty As A Picture) om. Jessi Kuula
EH LT JMVA Jeonan Fateful Encounter
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
EH Safirrubir Xmas Miracle
(Pienenpolun Hupi - Safirrubir Master’s Touch) om. Maritta & Tanja Hynninen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 4 VASERT Susadan Yavier
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush) om. Heli Huotilainen
ERI 2 SA Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
ERI 3 ES&GI JMVA Sunsweet Brandon Stripe
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Lundecock’s Trendsetter) om. Brun Lotta & Rimminen Mika
ERI 4 Mutkis Keke Kapteeni
(Limbunya Orion – Mutkis Hulda Huoleton) om. Jenni Hyttinen
ERI Rokkitassun Better Be Good
(Apple Acres Blue Cadet – Nicha Over The Sea) om.
EH Cimillan Hokkus Pokkus
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Cimillan Betty Boop) om. Jaana Mäkelä
EH Khimairan Finnish Flash
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Khimairan Behind Blue Eyes) om. Katrin Lehto & Mira Tauriainen
EH Mintolan Luke
(Cimillan Batman - Mintolan Cassie) om. Anne-Mari Hakkarainen
EH Mustanquun Biristys
(Newdawns One Hit Wonders Bi – Marvitholl Variatsia) om. Riitta Väre
EH Pilvimarjan Johan Friso
(Dawnville You’ve Gotta Be Kidding – Sunsweet Blues Baby) om. Anne Vatanen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB HeW-15 C.I.B POHJ&FI&NO&SE MVA HeW-13 PMV-13 V-13 Minitiimin Unique Like Me
(Helskon Kaleva - Minitiimin Quizz Show) om. Miina Lukkari
ERI 2 SA PU 2 SERT *FI MVA* VARACA CA&CA GR MVA Grandgables Mr Puss In Boots
(Grandgables Alfenloch Uno - Grandgables Glamous Puss) om. Marita Axi
ERI 3 SA PU 3 C.I.B FI&SE&EE&LV&RO MVA JMV-09 ROJV-09 TLNW-12 Pikikuonon Brad Pitt
(Golden Rose Play With Fire – Pikikuonon White Pepper) om. Suvi Leinonen
ERI 4 SA C.I.B FI&LT&BY MVA Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala
ERI FI&EE MVA PMJV-13 HeW-14 LVV-15 Amor'jade Danish Wild Card
(Zarvo's U.S Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala & Pia Mäyrä
ERI BY MVA Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy
(Aquamarin Iz Grafskogo Pomestija - Flicker In Night Iz Grafskogo Pomestija) om. Minna Karjalainen
ERI FI MVA RU JMVA Marvitholl Amour Secret
(Milesend Midnight From Lavika - Marvitholl Undina) om. Kaisa & Vesa Törn
ERI FI MVA JMV-14 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
ERI FI&EE&RU MVA Personlighetens Blue Ice H
(Legacies Pittsburgh’s Steel Curtain – Voicy Coyote) om. Kaisa Porri
EH POHJ&FI MVA Kråkeslottets Mr Cadillac
(Susadan Pharos Pomac - Kråkeslottets Leah Isadora) om. Linda Andorsen
EH FI MVA Mystica Line Let’s Jump For Joy
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Susadan Mina Mystica) om. Tarja Nevalainen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA HeVW-15 VSP–VET C.I.B FI&EE&LV& BY MVA Cimillan Batman
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Golden Rose Jazz Dancer) om. Suvi Leinonen


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA SERT HeJW-15 Bluemeadow’s Put Your Hands Up
(Achor’s Surprise Darwin – Ketrin’s Denise) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI 2 SA Vizane's Blue Bonita
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Moorwood Caribbean Night Fairystory) om. Jessica Grönlund
ERI 3 SA Nappulavaaran Kuka Muu Muka
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me – Nappulavaaran Päivän Säde) om. Eeva-Riitta Alanen
ERI 4 Pähkinäpolun Esmeralda
(Caravan Emerico The Evil Devil – High-Glade’s Fountain Of Love) om. Tiina Korkia-Aho & Minna Karvonen
ERI Agarwaen Cirni Fallstar
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me - Crimson Light’s Truly Divine) om. Laura Pitkänen
ERI Bernoban Syysunelma
(Timmi Ze Zlaté Hvêzdy – Bernoban Cake Tart) om. Kaisa & Vesa Törn
ERI Bluemeadow's Queen Of The Meadows
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Natural Beauty) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
ERI Bluemeadow's Quizzing For Fun
(Sweet Me Believe In Dream - Bluemeadow’s Natural Beauty) om. Iina Laurén
ERI Copystyle Almost Unreal
(Windcrest Blaze Of Fire - Copystyle More Than A Wish) om. Seija Lukula
ERI Flaming Snow’s A Divine Dream
(Sweet Me Believe In Dream – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila & Hanna Lakianperä
ERI Huisin Winternight Pride
(Tunmark’s Pride And Joy – Huosin Summernight Sun) om. Tarja Rostén
ERI Lusian Selena
(Mohnesee Blue Tango – Mistelin Rosabella) om. Venla Roos & Tiina Salonen
ERI Myhappiness Hey Good Looking
(Pikikuonon Brad Pitt - Myhappiness Darling Is My Name) om. Nina Peltomaa
ERI Nappulavaaran Aihetta Juhlaan
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me – Mappulavaaran Päivän Säde) om. Mira Ikonen
EH Agarwaen Cyan Windfall
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me - Crimson Light’s Truly Divine) om. Hanna-Mari Perämäki
EH Cimillan Ihana Ilmestys
(Personlighetens Blue Ice H – Cimillan Fiini Friidu) om. Noora Huotari
EH Shet Up This Is My Fate
(Deep Illusion’s Little Ajax - Shet Up Super Trouper) om. Sirpa Arminen & Anne Vatanen

Nuorten luokka

ERI 1 SA Rosebridge's True Romance
(Pikikuonon Brad Pitt – White Coastal Little Blackpepper) om. Hanna & Ari Ruottinen
ERI 2 SA HeJW-14 Mystica Line She's The One
(Snowglow’s Zorro’s Spirit - Mystica Line Love At First Sight) om. Tarja Nevalainen
ERI 3 SA Orkhideya Iz Grafskogo Pomestija
( - ) om.
ERI 4 Today's Black Peony
(Lizmark Marchand D’or – Today’s Christmas Miracle) om. Jaana Illikainen
ERI Bosom Buddy's Yes I'm Adele
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Bosom Buddy´s Walk Like An Angel) om. Soile Parviainen
ERI Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI Mei Dan Fanny
(Triumph American Idol At Mei Dan – Mei Dan Mörk Björk) om. Pirjo Varonen
ERI LT&LV&EE&BALT JMVA Pikikuonon Love Safire
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Johanna Manninen & Sari Hiljanen-Heikkinen
ERI Rosebridge's Gone With The Wind
(Käpäläkoplan Wendigo - Rosebridge’s Lady Sings The Blues) om. Merja Vanhanen
EH Evros Xactly In Time
(Smultronets I Got A Feeling – Evros Olivia Is Online) om. Anita & Kari Mattila
EH Huisin Adorable Miracle
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Satulinnan Adorable Amy) om. Tarja Rostén
EH Höpötassun Sini
(Windcrest Blaze Of Fire - Höpötassun Vanessa) om. Maarit Siren
EH Raynoor Tiny Wagtail
(Windcrest Blaze Of Fire – Bridemoor’s Candle In The Wind) om. Minna Humaloja & Nora Kolehmainen

Avoin luokka

ERI 1 SA VASERT Vicway Million Dollar Baby
(Zarvo’s U.S Black Wild Card – Sensusan Show Stopper) om. Sari Mäkelä
ERI 2 SA Deardreams Crown Princess
(Zarvo’s U.S Black Wild Card - Deardreams Rosalina) om. Minna-Liisa Hakamäki & Elisa Lahdenperä
ERI 3 SA Amor'jade Dangerous Daydream
(Zarvo's U.S. Black Wild Card - Golden Rose Dream Come True) om. Marjo Kuivala
ERI 4 Susadan Euphoria
(Sommerville Magical Myth - Grandgables Carnan’s Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI Anaideia
(Mintolan Luke – Bluemeadow’s You Stop The Beat) om. Iira & Eija Putro
ERI Bluemeadow's Zi Mei Lan
(Blenmoon Black King - Bluemeadow's Rainbow Girl) om. Kirsi Ruotsalainen & Anu Järvelä
ERI Caravan Ultra Marine
(Apple Acres Shocking Blue - Felicity Picturesque) om. Marjo Kuha
ERI JV-14 Helmenhaltian Northern Sweet Saaga
(Sinisilkin Kosmonautti – Jelisan Helmenhaltia) om. Stina Hyrkäs
ERI Kaunissaaren Lumihiutale
(Triumph Twister At Mei Dan – Eveningsun) om. Tiina Kola
ERI HeJW-12 Littleshet's Sweet Child O'Mine
(Susadan Xerox - Bluemeadow's Reborn Sign) om. Eila & Heidi Neuvonen
ERI Rosebridge's Miss Moneypenny
(Sommerville Mr Nice Guy – White Coastal Little Blackpepper) om. Anni Hautala
EH Black Sara’s Super Nova
(Amethrickeh’s Blackprince – Scandyline Golden Nova) om.
EH Furry Haven Devil May Care
(Moorwood Hot Legend - Sensusan Quittra) om. Pekka Korhonen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP HeW-15 FI MVA Minitiimin Updated Quizz
(Helskon Kaleva – Minitiimin Quizz Show) om. Anna Yliaska
ERI 2 SA PN 4 VARACA FI&EE MVA Susadan Windhaven
(Susadan Pharos Pomac - Grandgables Feather Duster) om. Aini Kaltakari
ERI 3 SA C.I.B FI&SE&RU MVA HeJW-11 JV-11 Susadan Ylva
(Marvitholl Leonardo Da Vinci - Grandgables Carnan's Hush Hush) om. Aini Kaltakari
ERI 4 SA FI MVA Zarvo’s Diamond In The Rough
(Wynset’s Meet The Press – Zarvo’s American Silverblue Flame) om. Marjo Kuivala
ERI FI&LV&LT&BY MVA Jeonan Amazing Star
(Shadeland He's A Wizard - Bosom Buddy's Oona) om. Heidi Viita
ERI FI&EE&LV&LT&BALT MVA FI AVA FI AVA-H Karvakedon Luna
(Mainland's Powerpoint - Karvakedon Bango) om. Hanne Vallinkoski
ERI SE&FI&NO MVA Kråkeslottets Hera
(North Sheltie’s Perfect Alibi – Kråkeslottets Ragnhild Den Mektige) om. Linda Andorsen
ERI FI MVA Lemmikkipolun Sininen Sävel
(Khimairan Answer For Hopes – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Tuula Vesala
ERI FI&EE MVA EE JMVA Tricky Blue’s First Miss Tress
(Dash’ing Jolly Jumper – Luonnikkaan Hellehupi) om. Hanne Vallinkoski
ERI FI&EE&LV&LT&BALT MVA LT&EE VMVA Pikikuonon White Pepper
(Pikikuonon Special Edition – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
ERI FI&BY MVA Susadan Wannabee
(Susadan Pharos Pomac - Grandgables Feather Duster) om. Henna Tapojärvi

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 2 HeVW-15 ROP-VET C.I.B FIN&GB&EE&LV MVA EUJV-06 HeW-11 V-11 EEV-10 BALTV-10 HeW-13 HeVW-14 VV-14 Sunsweet Biggest Dream
(Grandgables A Showy Fellow - Sunsweet Morning Glory) om. Marita Axi
ERI 2 SA PN 3 C.I.B POHJ&FIN&SE&NO MVA PMVV-13 Minitiimin Quest For Glory
(Grandgables A Showy Fellow – Helskon Olga) om. Miina Lukkari
ERI 3 SA EE&LV&LT&BALT VMVA Pikikuonon Indyblackpepper
(Cloudmoore Blue Moon – White Coastal Little Supernova) om. Sari Manninen
ERI 4 AU&FI MVA Tiakina To Die For
(Tiakina Tailordby Armani – Tiakina To Remember Meby) om. Jaana Illikainen
EH High-Glade’s Dina Daylight
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Sound’s Sweet Sunny) om. Tiina Korkia-Aho


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Susadan, Aini Kaltakari & Tiina Ojala