Helsinki RN 22.8.2015

Tuomari: Tuula-Maija Tammelin, Tanska (20 kpl)


PU 1 SERT VSP Pikikuonon Love Sadun
PN 1 ROP Bosom Buddy’s Jingle Bell
PU 2 VASERT Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy PN 2 SERT Classicway Precious Moments
PU 3 Silimen Merikapteeni PN 3 VASERT Deardreams Crown Princess
PU 4 Zarvo's U.S. Black Wild Card PN 4 Rosebridge's Miss Moneypenny

ROP-VET BIS 4 Bosom Buddy’s Jingle Bell
   
   

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA Flaming Snow's A Humble Highflyer
(Sweet Me Believe In Dream – Snowpaw Asio Flammeus) om.
EH 2 Minitiimin Eye Appeal
(Ketrin’s Eldorado – Minitiimin Who’s Got The Bling) om. Elisa Lahdenperä

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 1 SERT VSP LT&LV&EE&BALT JMVA Pikikuonon Love Sadun
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Hanne Vallinkoski & Sari Hiljanen-Heikkinen
EH 2 Scandyline Jack'n Coke
(Bridemoor’s Sergeant Pepper – Scandyline Golden Lobelia) om. Marita Mustonen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 3 Silimen Merikapteeni
(Blenmoon Black King – Silimen Meri-Usva) om. Pratum Meekaew ja Petri Ala-Tuuhonen
H Snowglow's Captain Morgan
(Silimen Merikapteeni - Snowglow's Velvet Rose) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 VASERT BY MVA Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy
(Aquamarin Iz Grafskogo Pomestija - Flicker In Night Iz Grafskogo Pomestija) om. Minna Karjalainen
ERI 2 SA PU 4 C.I.B FI&EE&LV MVA EE JMVA Zarvo's U.S. Black Wild Card
(Wynset's Meet The Press - Wynset's Into Thin Air) om. Kristina Lehtomäki

 


Nartut

Junioriluokka

ERI 1 SA PN 2 SERT Classicway Precious Moments
(Moorwood Hot Legend - Classicway My Precious) om. Helena Sipponen

Nuorten luokka

H Shelteam Buttercup Dream Cake
(Brilyn Bud WiserAt Lynnswed – Bermarks Sally Gem) om.

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 3 VASERT Deardreams Crown Princess
(Zarvo’s U.S Black Wild Card - Deardreams Rosalina) om.
ERI 2 SA PN 4 Rosebridge's Miss Moneypenny
(Sommerville Mr Nice Guy – White Coastal Little Blackpepper) om. Anni Hautala
ERI 3 SA New Spices Dreams Of Blueberry
(Blomlane’s True Blue – White Coastal Little Black Bonsai) om. Helena Sipponen
EH 4 Snowglow’s Elegant Rosella
(Myhappiness Dad’s Son – Snowglow’s Over The Ocean) om. Lea Piironen
EH Esmari Top Fashion
(Tachnamadra The Designer – Sunsweet High On Style) om. Marja Heikkonen
EH Hartwell Can-Can Girl
(Shelteam Speed And Fan - Sunsweet Likely Story) om. Johanna Koski
EH Sopuriinan Taika
(Snowglow’s Wishmaster – Sopuriinan Bodil) om. Leila & Yrjö Rajaheimo

Valioluokka

ERI 1 SA EE MVA White Coastal Little Indigoblue
(Leeland Inkpower - White Coastal Little Blue Angel) om. Marita Axi

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET BIS-VET 4 FI&EE&LV MVA EE VMVA Bosom Buddy’s Jingle Bell
(Bosom Buddy’s Faith And Hope – Golden Rose Mon Cheri) om. Kristina Lehtomäki
ERI 2 FI MVA Sound’s Grand Girlish
(Grandgables A Showy Fellow – Sound’s Golden Fame) om. Marja Heikkonen