Helsinki KV 26.7.2015

Tuomari: Ann-Christine Johansson, Ruotsi (32 kpl)


PU 1 CACIB VSP Sweet Me Believe In Dream
PN 1 CACIB ROP Amandiina's Eternal Love
PU 2 SERT *FI MVA* VARACA Golden Rose Charming Knight PN 2 Sound's Grand Girlish
PU 3 VASERT Charmifarmin Hunch Of Hope PN 3 SERT *FI MVA* VARACA Golden Rose Exotic Flower
PU 4 Pikikuonon Love Sadun PN 4 VASERT White Coastal Little Indigoblue

ROP-VET Sound's Grand Girlish

 
ROP-kasvattaja Golden Rose kennel  

 

Urokset

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 3 VASERT Charmifarmin Hunch Of Hope
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Grandgables Pretty As A Picture) om.
ERI 2 Kiamoran Indiana Jones
(Dreamhill Key To My Soul – Kiamoran Glamous Girl) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 4 LT JMVA Pikikuonon Love Sadun
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Hanne Vallinkoski & Sari Hiljanen-Heikkinen
EH 2 Lazurnij Frant Britanskij Stil
(Lazurnij Frant Osennij Pozeluj - Lazurnij Frant Magic Lady) om.
EH 3 Khimairan Finnish Flash
(Este Ex Erilis Figa Ruminy – Khimairan Behind Blue Eyes) om. Katrin Lehto & Mira Tauriainen

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 2 SERT *FI MVA* VARACA Golden Rose Charming Knight
(Goodtimes Blazin' Hot Moments – Golden Rose Flame Of Fire) om. Jukka & Pirjo Ala-Tuuhonen
ERI 2 SA ES&GI JMVA Sunsweet Brandon Stripe
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Lundecock’s Trendsetter) om. Brun Lotta & Rimminen Mika
EH 3 Blenmerrow In The Mood
(Willowtarn Time To Boogie – Blenmerrow Infinity Kevdon) om. Harri Perälä
EH 4 Blenmoon Criminal Tango
(Blenmoon Blue Tango - Mistelin Tinette Mare) om. Harri Perälä
EH FI AVA Silvercool Frosty Fighter
(Cimillan Batman – Riishill’s Bluesea) om. Jari Lukkarinen & Pirjo Korhonen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP FI&LT&BY MVA Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala
EH 2 Milesend Blue Falcon
(Lowick Black Pepper - Shellthorn Summer Blues) om. Svetlana Yazvinskaya

 


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Nappulavaaran Kaikki Peliin
(Sumburgh Head’s Try To Kiss Me – Nappulavaaran Päivän Säde) om. Eeva-Riitta Alanen

Junioriluokka

ERI 1 SA Classicway Precious Moments
(Moorwood Hot Legend - Classicway My Precious) om. Helena Sipponen
ERI 2 SA Rosebridge's My Fair Lady
(Keycharm Bluesuedeshoes Of Milesend - Rosebridge's Miss Moneypenny) om. Niina Ojala
ERI 3 Tulihännän Carrera
(Carmylie Arctic Nights – Käpäläkoplan Killah) om. Katriina Jaranne
ERI 4 Sensusan Won't Be Far Away
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Sensusan Mighty Sweet) om. Jannina Manner & Anne Skogberg & Senja Grönholm
EH Ardiente Reaccion Quimica
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – Bridemoor’s Lady In Blue Dress) om. Pirjo Korhonen & Jari Lukkarinen
EH Mistelin Cassandra
(Lanacy Make Believe – Mistelin Illusia) om. Harri Perälä

Nuorten luokka

ERI 1 SA Shelteam Buttercup Dream Cake
(Brilyn Bud WiserAt Lynnswed – Bermarks Sally Gem) om.
EH 2 Golden Rose Glamour Of Fire
(Windcrest Blaze Of Fire - Golden Rose Flame Of Fire) om. Eila Pöysä

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 3 SERT *FI MVA* VARACA Golden Rose Exotic Flower
(Silimen Hymyn Tähtisumu – Golden Rose Little Mermaid) om. Mika & Ulla Virtanen
ERI 2 SA Esmari Top Fashion
(Tachnamadra The Designer – Sunsweet High On Style) om. Marja Heikkonen
ERI 3 Pikikuonon Luz De La Luna
(Caravan Emerico The Evil Devil – Pikikuonon Princess Fiona) om. Helena Kupari
ERI 4 New Spices Dreams Of Blueberry
(Blomlane’s True Blue – White Coastal Little Black Bonsai) om. Helena Sipponen
ERI Sopuriinan Tähti
(Snowglow’s Wishmaster – Sopuriinan Bodil) om. Mariaana Mäkelä
EH Golden Rose Arctic Stardust
(Blenmoon Black King – Golden Rose Brilliant Touch) om. Eila Pöysä
EH Silvercool Funny Face
(Cimillan Batman – Riishill’s Bluesea) om. Seija Väätäinen

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB ROP FI MVA Amandiina's Eternal Love
(Lundecock's Traveling Man - Amandiina's Sweet Survivor) om. Anita Pietiläinen
ERI 2 SA PN 4 VASERT EE MVA White Coastal Little Indigoblue
(Leeland Inkpower - White Coastal Little Blue Angel) om. Marita Axi
ERI 3 FI&EE&LV MVA FI AVA Karvakedon Luna
(Mainland's Powerpoint - Karvakedon Bango) om. Hanne Vallinkoski

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 2 ROP-VET FI MVA Sound’s Grand Girlish
(Grandgables A Showy Fellow – Sound’s Golden Fame) om. Marja Heikkonen
ERI 2 SA Golden Rose Little Mermaid
(Bermarks Pride ’N’ Presence – Silimen Helmi-Keijutar) om. Mika Virtanen


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Golden Rose, Eila Pöysä