Helsinki KV 23.5.2015

Tuomari: Hans Lehtinen


PU 1 SERT CACIB ROP Grandgables Mr Puss In Boots
PN 1 CACIB VSP Sunsweet Lady In Luxury
PU 2 VASERT Charmifarmin Hunch Of Hope PN 2 SERT *FI MVA* VARACA Siniketun Auringonnousu
PU 3 VARACA Starsong Wildcat Smile PN 3 VASERT Rosebridge's Miss Moneypenny
PU 4 Golden Rose Northern King PN 4 Hartwell Boogie Belle
 

 
   

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Linnaisten Casanova
(Mellsjöhögda’s Kind Of Superduper – Bosom Buddy’s Ravishing Rose) om. Tuija Kemppainen

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 2 VASERT Charmifarmin Hunch Of Hope
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Grandgables Pretty As A Picture) om.
EH 2 Sensusan Where Ever You Go
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Sensusan Mighty Sweet) om. Satu Paasio & Tomi Vavuli
EH 3 Fitzwilliam
(Dash’ing Jolly Jumper – Agarwaen Aysla) om. Riitta Väre
H Shadowmist Very Important
(Lizmark Marchand D’or - Shadowmist Moulin Rouge) om. Nina Alpay
H White Coastal Black Bill
(-) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA PU 3 VARACA HeJW-14 Starsong Wildcat Smile
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Starsong Champagne Blush) om. Sanna Kuitunen & Marita Axi
ERI 2 JMV-14 Onnenpisaran Voittamaton Riemu
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Päivi Lilleberg
H Scandyline Jack'n Coke
(Bridemoor’s Sergeant Pepper – Scandyline Golden Lobelia) om. Marita Mustonen

Avoin luokka

EH 1 Foula’s Secret Who
(Lacewood The Star Trooper – Foula´s Black Blizzard Of Monty) om. Gunnel Helander
H Pumperon Warrior Tonto
(Käpäläkoplan Wendigo – Nebtunuksen Blue X-Pression) om. Jussi Helve

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP CA MVA Grandgables Mr Puss In Boots
(Grandgables Alfenloch Uno - Grandgables Glamous Puss) om. Marita Axi
ERI 2 SA PU 4 FI&EE&LT MVA Golden Rose Northern King
(Blenmoon Black King - Golden Rose Broken Dreams) om. Katja Virtanen

 


Nartut

 

Junioriluokka

ERI 1 Höpötassun Sini
(Windcrest Blaze Of Fire - Höpötassun Vanessa) om. Maarit Siren
ERI 2 Sensusan Won't Be Far Away
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Sensusan Mighty Sweet) om. Jannina Manner & Anne Skogberg & Senja Grönholm
EH 3 Golden Rose Jewel Of The Night
(White Coastal Little Black Tudor – Golden Rose Misty Memory) om. Nina Vasara & Kirsti Immonen
EH 4 Sensusan When Doves Cry
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Sensusan Mighty Sweet) om. Jasmin Ek
EH Shelteam Buttercup Dream Cake
(Brilyn Bud WiserAt Lynnswed – Bermarks Sally Gem) om.
H Blenmoon Rainbow's Gold
(Lanacy Make Believe - Reubicia Under The Rainbow) om. Netta & Jarkko Vainio
H Samuways Angel In My Eyes
(Dreamhill Key To My Soul – Pihlajapirtin Taigori) om. Henna Lauren
EVA Bermarks Kiara
(Lythwood Sundealer – Sunsweet Silk’n Satin) om. Marita Axi

Nuorten luokka

ERI 1 SA JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 3 VASERT Rosebridge's Miss Moneypenny
(Sommerville Mr Nice Guy – White Coastal Little Blackpepper) om. Anni Hautala
ERI 2 SA PN 4 Hartwell Boogie Belle
(Windcrest Smart Suit – Sunsweet Likely Story) om. Anna Pyörälä
ERI 3 Sunsweet Just Like Stars
(Windcrest Blaze Of Fire – Sunsweet Like An Angel) om.
EH 4 Hartwell Can-Can Girl
(Shelteam Speed And Fan - Sunsweet Likely Story) om. Johanna Koski
EH Susadan Bee Mine
(Shadeland Light Up The Night – Susadan Xia) om. Pirkko Kostamo
H Hirsituvan Kaikki On Satua
(Minitiimin Unique Like Me - Hirsituvan Kimpale Kultaa) om.

Valioluokka

ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP FI&EE MVA V-14 Sunsweet Lady In Luxury
(Tachnamadra The Designer – Grandgables Pretty As A Picture) om. Marita Axi
ERI 2 SA PN 2 SERT *FI MVA* VARACA CIB LT&RO MVA LT JMVA Siniketun Auringonnousu
(Siniketun Brandon Lee – Sunsweet Crazy For You) om. Maria Turunen & Taru Rekorius