Harjavalta RN 9.5.2015

Tuomarit: 

Lidija Oklescen, Slovenia
Jadranka Smojver-Selimovic, Kroatia (pennut)
Mile Aleksoski, Makedonia (jun urokset)


PU 1 ROP RYP 4 Zarvo's U.S Black Wild Card
PN 1 SERT VSP Aqinta's Love At First Sight
PU 2 Bluemeadow's Unique Harmony PN 2 VASERT Snowpaw Thunderstorm
PU 3 Dreamhill This Is My Cole PN 3 Copystyle Creme Caramel
PU 4 Moorwood Caribbean Blue Lover PN 4 Merry Moonray's Prada Princess

VSP-VET Moorwood Caribbean Blue Lover

ROP-VET BIS-VET 2 Snowpaw Thunderstorm
SERT Copperville Francesco Bernoulli  

VASERT Blenmoon Criminal Tango

ROP-kasvattaja BIS 4 Jeonan kennel

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä

Junioriluokka

ERI 1 SA SERT Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
ERI 2 Bluetrics Alasdair
(Carmylie Arctic Nights – Snowpaw Miyako) om. Anu Lauos
ERI 3 Jeonan Fateful Encounter
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 4 Pikikuonon Love Sadun
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Hanne Vallinkoski & Sari Hiljanen
ERI Safirrubir Xmas Miracle
(Pienenpolun Hupi - Safirrubir Master’s Touch) om. Maritta & Tanja Hynninen
EH Käpäläkoplan Flop
(Carmylie Arctic Nights – Carmylie Winter Wind) om.
EH Käpäläkoplan Mustalumi
(Carmylie Arctic Nights – Carmylie Black Ice) om. Jennifer Snickars
EH JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman
EH PM Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – PM Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
EH Pähkinäpolun Diego
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Pähkinäpolun Aamuaurinko) om.
EH Tytylän Summer Blue Fever
(Lizmark Marchand D’or – Sunsweet Sweet Mystique) om. Kia Heinström

Nuorten luokka

ERI 1 SA VASERT Blenmoon Criminal Tango
(Blenmoon Blue Tango - Mistelin Tinette Mare) om. Raija Perälä
EH 2 Snowpaw Fox Mulder
(Carmylie American Nights – Snowpaw Fairy Mary) om. Jenna Tammisto
EH 3 Kilpop Thunder
(Flyland Escamillo Torere – Kilpop Babette) om. Minna Pikkarainen

Avoin luokka

ERI 1 SA Blenmoon Midsummer Drummer
(Mohnesee’s Musical Director – Mistelin Tinette Mare) om. Harri Perälä
ERI 2 SA Blenmerrow In The Mood
(Willowtarn Time To Boogie – Blenmerrow Infinity Kevdon) om. Harri Perälä
ERI 3 SA Shadeland New Man In Town
(Ha-Dar Newsworthy – Snowpaw Magician) om. Tuija Heikkilä
ERI 4 SA Personlighetens Blue Ice H
(Legacies Pittsburgh’s Steel Curtain – Voicy Coyote) om. Kaisa Porri
ERI Bumtsi Bum Sealed With A Kiss
(Zarvo's U.S. Black Wild Card - Bumtsi Bum Madam Butterfly) om. Sofia Tallila
ERI Foula’s Secret Who
(Lacewood The Star Trooper – Foula´s Black Blizzard Of Monty) om. Gunnel Helander
ERI Jeonan Best Secret
(Sunland Secrets N Lies – Bosom Buddy’s Quite A Jewel) om. Inkeri Isto
ERI EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI Peltsun Lorlei-Gold Miner
(Peltsun Ramjad-Mr Lordi – Peltsun Boop-Jedi’s Leia) om. Mira Kaipainen
ERI PM Quality's Surviving Warrior
(Shelteam Ace of Diamonds - Rannerdale Amazing Grace) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI Uneksijan Rumputuli
(Cimillan Cauhee Caahari – Uneksijan Tahmatassu) om.
EH Bumtsi Bum Yankee Doodle Dundee
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour – Bigandan Love In Snow) om. Kaija Vierimaa
EH Foxboy
(Sinisilkin Sembalot – Mintolan Phoebe) om. Arja Iivarinen
EH Jeonan Cool And Loyal
(Sherkarl Ice Wizard – Bosom Buddy’s Quite A Jewel) om. Jenna Sivosuo
EH Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
EH Ninas Fabulous Idol Time
(Triumph American Idol at Mei Dan - Shet Up Heiress of Time) om. Carina Karlsson & Erika Wickström
EH Silimen Merikapteeni
(Blenmoon Black King – Silimen Meri-Usva) om. Pratum Meekaew ja Petri Ala-Tuuhonen
EH Snowglow's Captain Morgan
(Silimen Merikapteeni - Snowglow's Velvet Rose) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP RYP 4 C.I.B FI&EE&LV MVA EE JMVA Zarvo's U.S. Black Wild Card
(Wynset's Meet The Press - Wynset's Into Thin Air) om. Kristina Lehtomäki
ERI 2 SA PU 2 C.I.B FI&EE&LT MVA LTV-13 Bluemeadow's Unique Harmony
(Cimillan Batman - Suprablue of Most-Majestic) om. Eija Lammi & Tuisku Laine
ERI 3 SA PU 3 FI MVA LV&EE JMVA EEJV-13 Dreamhill This Is My Cole
(Helskon Pavarotti - Satulinnan Nupun Nella) om. Esteri Lähderanta
ERI 4 SA FI MVA LT&LV&EE&BALT JMVA BALTJV-13 HeJW-13 LTJV-14 Pirpanan Black Wizard
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Kati Korkeamaa
ERI FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI FI MVA Helskon Pavarotti
(Helskon Kaleva – Memus Jazzin Monica) om. Helene Virtanen
ERI EE&LV MVA Kamajakin Raisu Mies
(Ultimate Rivers Ghost of Blue Tails - Tuulikukan Aamu Aurinko) om. Hanne Vallinkoski
ERI FI MVA FI AVA-H Peltsun Boop-Jedi Warrior
(Anakin Skywalker Des Romarins De Mayerling - Peltsun Alram-Bettyboop) om. Jani Laitamäki & Päivi Ratilainen
ERI FI&LT MVA Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PU 4 VSP-VET FI MVA Moorwood Caribbean Blue Lover
(Grandgables Say It Again Sam - Moorwood Caribbean Blue Heather) om. Anne Tuominen

 


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Bluemeadow's Pieces Of A Dream
(Achor’s Surprise Darwin – Ketrin’s Denise) om. Sisca Pallari
2 Copystyle Almost Unreal
(Windcrest Blaze Of Fire - Copystyle More Than A Wish) om. Seija Lukula
3 Myhappiness Hey Good Looking
(Pikikuonon Brad Pitt - Myhappiness Darling Is My Name) om.

Junioriluokka

ERI 1 SA Huisin Adorable Miracle
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Satulinnan Adorable Amy) om. Tarja Rostén
ERI 2 SA Rosebridge's My Fair Lady
(Keycharm Bluesuedeshoes Of Milesend - Rosebridge's Miss Moneypenny) om. Niina Ojala
ERI 3 SA Shadeland Quite Mythical
(Sommerville Magical Myth – Shadeland My Funny Valentine) om. Eeva-Riitta Alanen
ERI 4 SA Tulihännän Carrera
(Carmylie Arctic Nights – Käpäläkoplan Killah) om. Katriina Jaranne
ERI Bosom Buddy's You And I
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Bosom Buddy´s Walk Like An Angel) om. Annina Nevaranta
ERI Flaming Snow’s A Divine Dream
(Sweet Me Believe In Dream – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila & Hanna Lakianperä
ERI Helskon Beatrix
(Helskon Kaleva – Lähderinteen Prinsessa Armida) om. Seija & Taru Ohtonen
ERI Jeonan Fallen From Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI Scandyline Love Forever
(Aristocrat – Scandyline Silver Zenana) om.
ERI Snowpaw Goldeneye
(Zarvo’s U.S Black Wild Card – Snowpaw Lovers) om. Kristina Lehtomäki
ERI Villanillan Like A Prayer
(Caravan Emerico The Evil Devil - Villanillan For Your Eyes Only) om. Camilla Nordström
EH Ihmetassun Queen Of Hearts
(Lizmark Marchand D’or – Littleshet’s Sweet Child O’mine) om. Eila Neuvonen
EH Mei Dan Fanny
(Triumph American Idol At Mei Dan – Mei Dan Mörk Björk) om. Pirjo Varonen
EH Månvinden's Mustang Sally
(Japaro Midnight Storm At Lavika - Månvinden's Dancing In Moonlight) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 SA Anyway Aurora Australis
(Moorwood Hot Legend – Anyway Earth Is Calling) om.
ERI 3 SA Mistelin Zarah
(Shelridge Severin – Homedale’s Kind Kiss) om. Mirva Pajunen
ERI 4 SA Sleepless Eleventh Hour
(Myhappiness Dad’s Son - Sleepless Neverending Story) om.
EH Länsimetsän Kuurankukka
(Shandy’s Line Of Fire – High-Glade’s Honey Melody) om. Pasi Savila
EH Qtamon Starling
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour - Bumtsi Bum Nightingale) om.

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Aqinta's Love At First Sight
(St. Kilda’s Heart Of Gold – Törnlundas Katinka) om. Gunilla & Jennifer Snickars
ERI 2 SA PN 4 Merry Moonray's Prada Princess
(Limbunya Orion - Merry Moonray’s Miuccia Prada) om. Heidi Viita
ERI 3 SA Pirpanan Beauty Surprise
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Katja Järnfors & Kati Korkeamaa
ERI 4 SA Snowpaw Lovers
(Hillstone Final Cut – Murmur American Lily) om. Tuija Heikkilä
ERI FI AVA Amarantes Y.S.L Parisienne
(Mohnesee Mission In Black - Moorwood Caribbean Blue Lovestory) om. Sirpa Saari
ERI Copystyle More Than A Wish
(Helskon Pavarotti - Copystyle Creme Caramel) om. Niina Ojala & Niina Räisänen
ERI Fallexen Rosemund
(Lundecock’s Happy Talk – Fallexen Hillarion) om. Camilla Nordström
ERI Gonnabe Genie Inabottle
(Hawser Meadow's Hazelnut Cracker - Gonnabe Beautiful One) om. Marilla Tanner
ERI Helskon Diana
(Genitas Prince Of Whitehaven – Helskon Zarah) om. Titta Strömberg
ERI Helskon Estelle
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Helskon Paola) om. Seija ja Taru Ohtonen
ERI LTV-12 Helskon Norma
(Helskon Kaleva – Helskon Tamara) om. Helene Virtanen
ERI Ihmetassun Charlotte
(Limbunya Orion – Peltsun Direx-Happy Honey) om. Eila Neuvonen
ERI Karvakedon Bango
(M&M’s Skyshine Firecracker Aviator – Karvakedon Qje) om. Heidi Ruoho
ERI Lucky Garden’s Edla Elpida
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Helskon Patricia) om. Annika Pihlajasaari
ERI Lähderinteen Prinsessa Kevätkukka
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Helskon Norma) om. Juha & Helene Virtanen
ERI HeJW-13 Myhappiness Flame Of Love
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Myhappiness Apple of My Eye) om. Nina Peltomaa & Susanne Ivars
ERI Nappulavaaran Halla
(Blomlane’s True Blue – Firabellen Hymy) om.
ERI Päättymätön Elämänilo
(Agree Royal Ace – Kilpop Brenda) om. Janita Kangassalo
ERI Snowpaw Asio Flammeus
(Moorwood Hot Legend – Snowpaw Lovers) om. Heli & Jari Kauppila
ERI Snowpaw Blue Magic
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Snowpaw Thunderstorm) om. Susanna Harju & Eeva-Liisa Leppänen
ERI Trickteam Chamber Of Secrets
(Happy Master's Hugo Boss - Moorwood Count On Me) om. Mia Tuomainen
ERI Trickteam Goblet of Fire
(Happy Master's Hugo Boss - Moorwood Count On Me) om. Mia & Joni Tuomainen
ERI Tulihännän Doris
(Hillstone Black Irish – Käpäläkoplan Killah) om. Katriina Jaranne
ERI Whirling's Blast From The Past
(Bluemeadow's Unique Harmony - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko
EH Camicats Della
(Peltsun Giloz-Van Gogh – Camicats First Lady) om. Lena Karlsson
EH Mistelin Illusia
(Sherkarl Copper Coin - Mohnesee's Sheer Illusion) om. Raija Perälä
EH Tytylän Lilli
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Cadinan Weeruska) om. Hannele Repo

Valioluokka

ERI 1 SA PN 3 FI MVA Copystyle Creme Caramel
(Starsong Whisky Bandit – Scandyline Taste Of Wine) om. Niina Ojala
ERI 2 SA FI MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI 3 SA FI MVA Helskon Paola
(Helskon Kaleva - Memus Jazzin' Monica) om. Seija ja Taru Ohtonen
ERI 4 SA FI&EE&LV MVA FI AVA Karvakedon Luna
(Mainland's Powerpoint - Karvakedon Bango) om. Hanne Vallinkoski

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 2 VASERT ROP-VET BIS-VET 2 Snowpaw Thunderstorm
(Cathance Music Maker – Murmur American Lily) om. Tuija Heikkilä & Sanna Laakso
ERI 2 SA FI&EE&LV MVA Bosom Buddy’s Jingle Bell
(Bosom Buddy’s Faith And Hope – Golden Rose Mon Cheri) om. Kristina Lehtomäki
ERI 3 C.I.B FIN&EE&LT MVA EE VMVA HeVW-13 VV-13 Sefair Tazzee Taffeta
(Sefair Oziriz Ozzie – Grandgables She Steals My Heart) om. Sirkku ja Petri Heliävirta
ERI 4 FI&SE AVA FI&SE AVA-H PM Quality's Wollemi
(Edglonian Strolling Nomad Of Lochkaren – PM Quality’s Worragamba) om.
ERI FI MVA Dreamhill My Golden Pearl
(Windcrest Flying Scotsman - Woodmist My Fine Morning Mist) om. Seija Lukula


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja BIS 4 kennel Jeonan, Heidi Viita
2 KP kennel Snowpaw, Tuija Heikkilä & Sanna Laakso
3 KP kennel Helskon, Seija & Taru Ohtonen