Harjavalta Erikoisnäyttely 10.5.2015

Tuomarit: 

Jim H Peach, Iso-Britannia (urokset, kasvattaja, jälkeläisluokka)
Gail E Richardson Iso-Britannia (nartut)


PU 1 ROP Sweet Me Believe In Dream
PN 1 SERT VSP Lucky Garden’s Edla Elpida
PU 2 Sheltie Lin's Golden Wonder PN 2 VASERT Onnenpisaran Verraton Lysti
PU 3 SERT Huisin Corona Borealis PN 3 Anyway Cream Future
PU 4 VASERT Shandy’s Line Of Fire PN 4 Copystyle Creme Caramel

ROP-VET Anyway Cream Future
ROP-kasvattaja Jeonan kennel  
   

 

Urokset

Pikkupentuluokka

1 KP PU 2 Pikikuonon Skies On Fire
(Kiamoran Hot Dark Chocolate – Pikikuonon Sneezeweed) om. Niina Ojala

Pentuluokka

1 KP PU 1 VSP-pentu Classicway Legends Of The Fall
(Moorwood Hot Legend – Classicway My Precious) om.
2 Classicway Alchemist
(Moorwood Hot Legend – New Spices Dreams Of Blueberry) om.
3 Jeonan Heart Full Of Luck
(Request Bright Gold – Jeonan Dreams Are Amazing) om. Katja Telkkälä
4 White Coastal Brave Aragorn
(White Coastal Little Mission Star - White Coastal Little Blue Angel) om. Marjut Järvinen

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 3 SERT Huisin Corona Borealis
(Lundecock’s Traveling Man – Satulinnan Sirius) om. Tarja Rostén & Nina Mäkinen
ERI 2 SA Pikikuonon Love Sadun
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Pikikuonon Princess Fiona) om. Hanne Vallinkoski & Sari Hiljanen
ERI 3 PM Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – PM Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
ERI 4 LT JMVA LTJV-15 Siniketun Amorphis
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Siniketun Villiruusu) om. Taru Rekorius
ERI Jeonan Fateful Encounter
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
EH Charmifarmin Hunter Of Hope
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Grandgables Pretty As A Picture) om.
EH Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
EH Flaming Snow's A Peaceful Storm
(Sweet Me Believe In Dream – Snowpaw Asio Flammeus) om.
EH JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman
H Charmifarmin Hunch Of Hope
(Goodtimes Blazin’ Hot Moments – Grandgables Pretty As A Picture) om.
H Peltsun Jedar-Dad's Blackson
(Peltsun Boop-Jedi Warrior – Peltsun Jadque-Dirlanda) om. Kirsi Peltoniemi
H Pähkinäpolun Diego
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Pähkinäpolun Aamuaurinko) om.
H Safirrubir Xmas Miracle
(Pienenpolun Hupi - Safirrubir Master’s Touch) om. Maritta & Tanja Hynninen

Nuorten luokka

EH 1 Blenmoon Criminal Tango
(Blenmoon Blue Tango - Mistelin Tinette Mare) om. Raija Perälä
H Länsimetsän Auringonnousu
(Shandy’s Line Of Fire – High-Glade’s Honey Melody) om. Päivi Pusa & Antti Juutila
H Snowpaw Fox Mulder
(Carmylie American Nights – Snowpaw Fairy Mary) om. Jenna Tammisto

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 4 VASERT Shandy’s Line Of Fire
(Sherkarl Ice Wizard – Riishill’s Riis-Viivi) om. Tanja & Jari Rummukainen
ERI 2 Blenmerrow In The Mood
(Willowtarn Time To Boogie – Blenmerrow Infinity Kevdon) om. Harri Perälä
ERI 3 EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 4 PM Quality's Surviving Warrior
(Shelteam Ace of Diamonds - Rannerdale Amazing Grace) om. Sanna & Tapani Sillman
EH Followinsea Ivanka’s Indyman
(Pilvimarjan Constantijn – Followinsea Felicia) om. Katariina Sewón
EH Foula’s Secret Who
(Lacewood The Star Trooper – Foula´s Black Blizzard Of Monty) om. Gunnel Helander
EH Foxboy
(Sinisilkin Sembalot – Mintolan Phoebe) om. Arja Iivarinen
EH Huisin My Melody
(Lundecock's Happy Talk - Anyway Magic Melody) om. Katri Arvonen
EH Jeonan Best Secret
(Sunland Secrets N Lies – Bosom Buddy’s Quite A Jewel) om. Inkeri Isto
EH Jeonan Cool And Loyal
(Sherkarl Ice Wizard – Bosom Buddy’s Quite A Jewel) om. Jenna Sivosuo
EH Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
EH Mohnesee Blue Tango
(Mohnesee Mr Palmer – Pixycrystals Di Selvaspina With Mohnesee) om. Harri Perälä
EH Peltsun Lorlei-Gold Miner
(Peltsun Ramjad-Mr Lordi – Peltsun Boop-Jedi’s Leia) om. Mira Kaipainen
EH Shadeland New Man In Town
(Ha-Dar Newsworthy – Snowpaw Magician) om. Tuija Heikkilä
EH Snowglow's Captain Morgan
(Silimen Merikapteeni - Snowglow's Velvet Rose) om. Petri Ala-Tuuhonen & Pratum Meekaew
H Silimen Merikapteeni
(Blenmoon Black King – Silimen Meri-Usva) om. Pratum Meekaew ja Petri Ala-Tuuhonen

Valioluokka

ERI 1 SA PU 1 ROP ERI FI&LT MVA Sweet Me Believe In Dream
(Limbunya Orion – Copystyle Oh’ La Laa) om. Niina Ojala
ERI 2 SA PU 2 FI MVA Sheltie Lin's Golden Wonder
(Guns & Roses Scottish Spy - Sheltie Lin's Queen Of Wonder) om. Seija Ohtonen
ERI 3 SA C.I.B FI&EE&LT MVA LTV-13 Bluemeadow's Unique Harmony
(Cimillan Batman - Suprablue of Most-Majestic) om. Eija Lammi & Tuisku Laine
ERI 4 SA FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI FI MVA LV&EE JMVA EEJV-13 Dreamhill This Is My Cole
(Helskon Pavarotti - Satulinnan Nupun Nella) om. Esteri Lähderanta
ERI FI MVA LT&LV&EE&BALT JMVA BALTJV-13 HeJW-13 LTJV-14 Pirpanan Black Wizard
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Kati Korkeamaa
EH FI MVA Helskon Pavarotti
(Helskon Kaleva – Memus Jazzin Monica) om. Helene Virtanen
EH FI MVA FI AVA-H Peltsun Boop-Jedi Warrior
(Anakin Skywalker Des Romarins De Mayerling - Peltsun Alram-Bettyboop) om. Jani Laitamäki & Päivi Ratilainen

Veteraaniluokka

EH 1 C.I.B. FI&NO&LV MVA VV-14 Helskon Zorbas
(Helskon Kaleva - Blenmerrow Winter Romance) om. Seija Ohtonen
EH 2 C.I.B FIN&EE&LV&RU MVA EE VMVA RKFV-09 Dreamhill Key To My Soul
(Catstone’s Visible Gleam – Anyway Born Beautiful) om. Esteri Lähderanta
EH 3 FI&EE&RU MVA Helskon Kaleva
(Marnham Montanner - Willowtarn Taffeta) om. Seija Ohtonen
EH 4 FI AVA FI&EE&LV&RU MVA Shet Up Mr Lovejoy
(Prince Of Sunlight All The Best – Shet Up Hard Choice) om.
H C.I.B FIN&EE&LV&LT&RU MVA LT&LV&EE JMVA BALTV-04 PL&PZJV-04 LVV-05 LVV-06 LTV-06 LVV-07 Starsong Polar Moon
(Lundecock’s Xit From Hell – Lundecock’s Rash Line) om.


Nartut

Pikkupentuluokka

1 KP PN 1 ROP-pentu Huisin Winternight Pride
(Tunmark’s Pride And Joy – Huosin Summernight Sun) om. Tarja Rostén

Pentuluokka

1 KP PN 2 Myhappiness Hey Good Looking
(Pikikuonon Brad Pitt - Myhappiness Darling Is My Name) om.
2 KP Classicway Precious Moments
(Moorwood Hot Legend - Classicway My Precious) om. Helena Sipponen
3 KP Copystyle Almost Unreal
(Windcrest Blaze Of Fire - Copystyle More Than A Wish) om. Seija Lukula
4 KP Bluemeadow's Pieces Of A Dream
(Achor’s Surprise Darwin – Ketrin’s Denise) om. Sisca Pallari
ei sij. Lovely Destiny D'ares Da Serra
( - ) om.

Junioriluokka

ERI 1 SA Huisin Adorable Miracle
(Moorwood Caribbean Blue Trend – Satulinnan Adorable Amy) om. Tarja Rostén
ERI 2 Villanillan Like A Prayer
(Caravan Emerico The Evil Devil - Villanillan For Your Eyes Only) om. Camilla Nordström
ERI 3 Ihmetassun Queen Of Hearts
(Lizmark Marchand D’or – Littleshet’s Sweet Child O’mine) om. Eila Neuvonen
ERI 4 Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI Shadeland Quite Mythical
(Sommerville Magical Myth – Shadeland My Funny Valentine) om. Eeva-Riitta Alanen
ERI Bosom Buddy's You And I
(Peltsun Boop-Jedi Warrior - Bosom Buddy´s Walk Like An Angel) om. Annina Nevaranta
ERI Helskon Beatrix
(Helskon Kaleva – Lähderinteen Prinsessa Armida) om. Seija & Taru Ohtonen
ERI Jeonan Fallen From Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
EH Käpäläkoplan Flora
(Carmylie Arctic Nights - Carmylie Winter Wind) om. Hanna Ala-Nissilä
EH Rosebridge's My Fair Lady
(Keycharm Bluesuedeshoes Of Milesend - Rosebridge's Miss Moneypenny) om. Niina Ojala
EH Toiveiden Kesäillan Ruusu
(Peltsun Shak-Dumle Designer – Japon Iris) om. Kirsi Peltoniemi
H Blenmoon Midsummer Rose
(Blenmoon Midsummer Drummer - Blenmoon Blue Rose) om. Jenni Nurmi
H Tulihännän Carrera
(Carmylie Arctic Nights – Käpäläkoplan Killah) om. Katriina Jaranne
H Flaming Snow’s A Divine Dream
(Sweet Me Believe In Dream – Snowpaw Asio Flammeus) om. Heli Kauppila & Hanna Lakianperä
H Månvinden's Mustang Sally
(Japaro Midnight Storm At Lavika - Månvinden's Dancing In Moonlight) om.

Nuorten luokka

ERI 1 SA PN 2 VASERT JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 Littleshet's Song Of Ice
(Karaatin Petrus Pyhän Poika – Bluemeadow’s Reborn Sign) om. Jenni Hänninen
ERI 3 Mistelin Zarah
(Shelridge Severin – Homedale’s Kind Kiss) om. Mirva Pajunen
EH 4 Charmifarmin Gini
(Lundecock’s Traveling Man – Grandgables Pretty As A Picture) om. Kirsi Karjalainen
H Länsimetsän Kuurankukka
(Shandy’s Line Of Fire – High-Glade’s Honey Melody) om. Pasi Savila
H Qtamon Starling
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour - Bumtsi Bum Nightingale) om.

Avoin luokka

ERI 1 SA PN 1 SERT VSP Lucky Garden’s Edla Elpida
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Helskon Patricia) om. Annika Pihlajasaari
ERI 2 Pirpanan Beauty Surprise
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Katja Järnfors & Kati Korkeamaa
ERI 3 HeJW-13 Myhappiness Flame Of Love
(Minitiimin You Make Hearts Sing - Myhappiness Apple of My Eye) om. Nina Peltomaa & Susanne Ivars
ERI 4 Merry Moonray's Prada Princess
(Limbunya Orion - Merry Moonray’s Miuccia Prada) om. Heidi Viita
ERI FI AVA Amarantes Y.S.L Parisienne
(Mohnesee Mission In Black - Moorwood Caribbean Blue Lovestory) om. Sirpa Saari
ERI Helskon Diana
(Genitas Prince Of Whitehaven – Helskon Zarah) om. Titta Strömberg
ERI Helskon Estelle
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Helskon Paola) om. Seija ja Taru Ohtonen
ERI LTV-12 Helskon Norma
(Helskon Kaleva – Helskon Tamara) om. Helene Virtanen
ERI Lähderinteen Prinsessa Kevätkukka
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Helskon Norma) om. Juha & Helene Virtanen
ERI Päättymätön Elämänilo
(Agree Royal Ace – Kilpop Brenda) om. Janita Kangassalo
EH Camicats Della
(Peltsun Giloz-Van Gogh – Camicats First Lady) om. Lena Karlsson
EH Ihmetassun Charlotte
(Limbunya Orion – Peltsun Direx-Happy Honey) om. Eila Neuvonen
EH Snowpaw Lovers
(Hillstone Final Cut – Murmur American Lily) om. Tuija Heikkilä
EH Swietenia's Amiable Choice
(Helskon Pavarotti – Shet Up Promising Choic) om. Sari Sainio
EH Trickteam Chamber Of Secrets
(Happy Master's Hugo Boss - Moorwood Count On Me) om. Mia Tuomainen
EH Trickteam Goblet of Fire
(Happy Master's Hugo Boss - Moorwood Count On Me) om. Mia & Joni Tuomainen
EH Whirling's Blast From The Past
(Bluemeadow's Unique Harmony - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko
H Mistelin Illusia
(Sherkarl Copper Coin - Mohnesee's Sheer Illusion) om. Raija Perälä
H Snowpaw Asio Flammeus
(Moorwood Hot Legend – Snowpaw Lovers) om. Heli & Jari Kauppila
H Tulihännän Doris
(Hillstone Black Irish – Käpäläkoplan Killah) om. Katriina Jaranne

Valioluokka

ERI 1 SA PN 4 FI MVA Copystyle Creme Caramel
(Starsong Whisky Bandit – Scandyline Taste Of Wine) om. Niina Ojala
ERI 2 FI MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna & Tapani Sillman
ERI 3 FI&EE&LV MVA FI AVA Karvakedon Luna
(Mainland's Powerpoint - Karvakedon Bango) om. Hanne Vallinkoski
ERI 4 C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA V-10 Anyway Classic Future
(Shelgate Midnight Magic - Anyway Cream Future) om. Tarja Rosten
ERI C.I.B FI&EE&LV&LT&BALT MVA BALTV-13 LVV-14 Looney Toonie’s Boogie Woogie
(Lundecock’s Fiddler On The Roof – Siniketun Serenella) om. Kati Korkeamaa
ERI FI MVA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko
EH FI & EE MVA Grandgables Pretty As A Picture
(Whitland’s Ryerson - Grandgables Oh Show Pretty) om. Kirsi Karjalainen
EH FI MVA Helskon Paola
(Helskon Kaleva - Memus Jazzin' Monica) om. Seija ja Taru Ohtonen

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 3 ROP-VET C.I.B FIN&EE&LT MVA Anyway Cream Future
(Carmylie American Dream – Shadowmist Alluring Future) om. Helena Sipponen
ERI 2 C.I.B FIN&EE&LT MVA EE VMVA HeVW-13 VV-13 Sefair Tazzee Taffeta
(Sefair Oziriz Ozzie – Grandgables She Steals My Heart) om. Sirkku ja Petri Heliävirta
ERI 3 FI MVA Dreamhill My Golden Pearl
(Windcrest Flying Scotsman - Woodmist My Fine Morning Mist) om. Seija Lukula
EH 4 FI&SE AVA FI&SE AVA-H PM Quality's Wollemi
(Edglonian Strolling Nomad Of Lochkaren – PM Quality’s Worragamba) om.


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Jeonan, Heidi Viita
2 KP kennel Helskon, Seija & Taru Ohtonen

Jälkeläisluokka

1 Sheltie Lin's Golden Wonder
(Onnenpisaran Verraton Lysti, Helskon Estelle, Helskon Norma, Lähderinteen Prinsessa Kevätkukka)
2 Helskon Kaleva
(Helskon Pavarotti, Helskon Zorbas, Helskon Beatrix, Helskon Norma)