Alavus/Tuuri KR 14.6.2015

Tuomari: Elina Haapaniemi (58 kpl)


PU 1 SERT VSP Lemmikkipolun Jason
PN 1 ROP Sound’s Grand Girlish
PU 2 Jeonan Quite A Show PN 2 Jeonan Amazing Star
PU 3 VASERT Personlighetens Blue Ice H PN 3 Onnenpisaran Kultakutri
PU 4 Golden Rose Charming Knight PN 4 Sefair Tazzee Taffeta

SERT *FI MVA* Dash'ing Ideal Impression

VASERT Vizane's Blue Bonita

VSP-VET Starsong Polar Moon ROP-VET Sound’s Grand Girlish
 ROP-kasvattaja Jeonan kennel  

 

Urokset

Pentuluokka

1 KP VSP-pentu Myhappiness I'm So Happy
(Khimairan Celestial Diamond – Myhappiness Apple Of My Eye) om. Janika Mäki
2 Myhappiness Just For You
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray) om. Neea Nahkala
3 Myhappiness Just Got Lucky
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray) om. Tiina Saranpää & Antti Kärkkäinen
4 Myhappiness Just Like A King
(Minitiimin You Make Hearts Sing – Cimmaron Vice Is Nice At Paray) om. Johanna Kaikkonen

Junioriluokka

ERI 1 SA PU 1 SERT VSP Lemmikkipolun Jason
(Heart Of Love Des Diablotins De Nooch – Lemmikkipolun Ten-Point Diva) om. Katja Järnfors
ERI 2 Jeonan Fateful Encounter
(Tirawa’s Long Time No See – Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 3 Copperville Francesco Bernoulli
(Windcrest Stylish Move – Sumburgh Head’s Valpolicella) om. Minna Rahko
EH 4 JV-14 Lemmikkipolun Hurmuripoika
(Tirawa’s Long Time No See – Lemmikkipolun One Of A Kind) om. Sanna Sillman
EH Amor'jade Hooray I'm Dazzling
(Nice Try Dazzling Duff – Amor’jade Diamond Or Dynamite) om. Piia Rissanen
EH PM Quality's Twist And Shout
(Rannerdale Oliver Twist – PM Quality’s Shiny Fashion) om. Sanna Sillman
H Pähkinäpolun Diego
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Pähkinäpolun Aamuaurinko) om. Tuija Kivelä

Avoin luokka

ERI 1 SA PU 3 VASERT Personlighetens Blue Ice H
(Legacies Pittsburgh’s Steel Curtain – Voicy Coyote) om. Kaisa Porri
ERI 2 SA PU 4 Golden Rose Charming Knight
(Goodtimes Blazin' Hot Moments – Golden Rose Flame Of Fire) om. Jukka & Pirjo Ala-Tuuhonen
ERI 3 Jeonan Dynamite Show
(Jeonan Quite A Show - Jeonan Amazing Star) om. Katja Telkkälä
ERI 4 Käpäläkoplan Hugo
(Hillstone Final Cut – Käpäläkoplan A Pretty Penny) om. Teresa Tuomela
EH Ketrin's Eldorado
(Milesend Sporting Chance - Shellrick's Future Vision) om. Seija Sipola
EH PM Quality's Surviving Warrior
(Shelteam Ace of Diamonds - Rannerdale Amazing Grace) om. Sanna & Tapani Sillman
EH Pähkinäpolun Briljantti
(St. Kilda’s Heart Of Gold – Nice Try Fannie) om. Nina Roos
EH Vauhtitassun Meirami
(Caravan Emerico The Evil Devil - Moorwood Caribbean Blue Gossamer) om. Johanna Kaikkonen
H Shadeland Light Up The Night
(Shadeland He’s A Wizard - Shadeland Emerald Mist) om. Aini Kaltakari

Valioluokka

ERI 1 SA PU 2 FI&BY MVA Jeonan Quite A Show
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Quite A Jewel) om. Heidi Viita
ERI 2 SA FI MVA EE JMVA Lemmikkipolun Freddie
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
ERI 3 FI&EE MVA Genitas Prince Of Whitehaven
(Shellrick's You May Me Luck - PM Quality's Touch of Whitehaven) om. Sanna & Tapani Sillman

Veteraaniluokka

ERI 1 VSP-VET C.I.B FIN&EE&LV&LT&RU MVA LT&LV&EE JMVA BALTV-04 PL&PZJV-04 LVV-05 LVV-06 LTV-06 LVV-07 Starsong Polar Moon
(Lundecock’s Xit From Hell – Lundecock’s Rash Line) om. Taru Rekorius


Nartut

Pentuluokka

1 KP ROP-pentu Nice Try Highland Honey
(Tunmark’s Pride And Joy – Nice Try Gonna Be My Sunshine) om. Kajsa Kouvo

Junioriluokka

ERI 1 SA VASERT Vizane's Blue Bonita
(Moorwood Caribbean Blue Lover - Moorwood Caribbean Night Fairystory) om. Jessica Grönlund
ERI 2 Jeonan Flash Of Stars
(Tirawa’s Long Time No See - Jeonan Amazing Star) om. Heidi Viita
ERI 3 Whirling's First Things First
(Sunland Secrets N Lies - Whirling's Aim Is To Beam) om. Ella Saarenpää & Joonas Karhumaa
ERI 4 Smartteams Yvonne The Princess
(Ketrin’s Eldorado - Smartteams Unique Juliet) om. Juha & Seija Sipola
EH Bluemeadow’s Put Your Hands Up
(Achor’s Surprise Darwin – Ketrin’s Denise) om. Kirsi Ruotsalainen & Jasmine Rautapuro
EH Golden Rose Jewel Of The Night
(White Coastal Little Black Tudor – Golden Rose Misty Memory) om. Nina Vasara & Kirsti Immonen
EH Snowglow's Glimmer Of Hope
(Snowglow's Shorthanded Goal - Bosom Buddy's Quite A Beauty) om. Lea Piironen
H Haloilmiön Alppiruusu
(Sommerville Ambassador - Happy Master’s Love Story) om. Hanne Lindell
H Pähkinäpolun Diiva
(Bumtsi Bum Vampire’s Heart – Pähkinäpolun Aamuaurinko) om. Minna Karvonen
H Starsteps Minelli
(Bumtsi Bum Puzzling Bi Colour – Littleshet’s Sign From Heaven) om. Jenna Kuusiluoma
T Karion Katla
(Snowpaw Chris Ferguson – Karion Black Afrodite) om. Jennika Nikkari
T Päivänpaisteen Aava
(Mistelin Black Jackpot – Marvitholl Aurora Borealis) om. Hanne Lindell & Eini Heikkilä
T Scandyline My Fair Lady
(Harwish Inviting Smile – Scandyline Evening Shadow) om. Maarit Kalke

Nuorten luokka

ERI 1 SA JMV-14 Onnenpisaran Verraton Lysti
(Sheltie Lin’s Golden Wonder – Happy Master’s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 2 Susadan Euphoria
(Sommerville Magical Myth - Grandgables Carnan’s Hush Hush) om. Aini Kaltakari
EH 3 Taikatuokion Onnenhetki
(Caravan Emerico The Evil Devil – Käpäläkoplan Milla) om. Sofia Luoto
H Taikatuokion Ensihetki
(Caravan Emerico The Evil Devil – Käpäläkoplan Milla) om. Teresa Tuomela

Avoin luokka

ERI 1 SA SERT *FI MVA* Dash'ing Ideal Impression
(Helskon Sinatra - Dash'ing Cheerfulcharmer) om. Maarit Tervonen
ERI 2 Smartteams Unique Juliet
(Nice Try Dazzling Duff - Starsong Flameof Passion) om. Juha & Seija Sipola
ERI 3 Esmari Top Fashion
(Tachnamadra The Designer – Sunsweet High On Style) om. Marja Heikkonen
EH 4 Smartteams Wisdom Pearl
(Lazurnij Frant Oazis Naslazhdeniy – Bigandan Charming Dream) om. Piia Rissanen & Olli Korpi
EH Mei Dan Miss Asia
(Triumph American Idol At Mei Dan – Mei Dan Sinu Koer) om. Anni Korpela
EH Pähkinäpolun Aamuaurinko
(Shadeland He's A Wizard - High-Glade's Fountain Of Love) om. Minna Karvonen
H High-Glade’s Dina Daylight
(Moorwood Caribbean Blue Lover – Sound’s Sweet Sunny) om. Tiina Korkia-Aho
H Onnenpisaran Tuulitukka
(Shelteam Speed And Fan - Happy Master's Hot Chocolate) om. Sirkku Heliävirta

Valioluokka

ERI 1 SA PN 2 FI&BY MVA Jeonan Amazing Star
(Shadeland He's A Wizard - Bosom Buddy's Oona) om. Heidi Viita
ERI 2 SA PN 3 C.I.B FI&BY MVA EE JMVA JV-12 BYV-14 Onnenpisaran Kultakutri
(Sheltie Lin's Golden Wonder - Onnenpisaran Hurmaava Hellä) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 3 SA C.I.B FI&EE&LV&BY MVA BYV-12 V-13 Onnenpisaran Hurmaava Hellä
(Helskon Karajan – Happy Master´s Hot Chocolate) om. Sirkku & Petri Heliävirta
ERI 4 SA FI&SE MVA Whirling's Aim Is To Delight
(Minitiimin One Man Show - Bosom Buddy's Lady In Black) om. Minna Rahko
ERI FI&EE&LT MVA Pirpanan Beauty Surprise
(Shadeland He’s A Wizard – Looney Toonie’s Boogie Woogie) om. Katja Järnfors & Kati Korkeamaa
ERI FI MVA Lemmikkipolun Felicia
(Genitas Prince Of Whitehaven – Lemmikkipolun Lumo) om. Sanna Sillman
EH CIB FI&LT&RO MVA LT JMVA Siniketun Auringonnousu
(Siniketun Brandon Lee – Sunsweet Crazy For You) om. Maria Turunen & Taru Rekorius

Veteraaniluokka

ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET FI MVA Sound’s Grand Girlish
(Grandgables A Showy Fellow – Sound’s Golden Fame) om. Marja Heikkonen
ERI 2 SA PN 4 C.I.B FIN&EE&LT MVA EE VMVA HeVW-13 VV-13 Sefair Tazzee Taffeta
(Sefair Oziriz Ozzie – Grandgables She Steals My Hart) om. Sirkku ja Petri Heliävirta
ERI 3 Happy Master's Good Luck Charm
(Snowglow's Jailhouse Rock- Karaatin Flaminca Maiss) om. Sari Aaltonen
ERI 4 Sunsweet As Yoy Like Is
(Grandgables A Showy Fellow - Scandyline Taste of Wine) om. Anu Svensk & Iina Porras
EH Birasin Catch My Heart
(Japaro Tri To Resist – Sleepless Silver Dry Gin) om. Anu Ranta
EH Camicats Ofelia
(Peltsun Diz-Rambo – Camicats First Lady) om. Anne Peräsalo


Kasvattajaluokka

1 KP ROP-kasvattaja kennel Jeonan, Heidi Viita